Kadın ve Moda

Mezuniyet Gecesi Giyim ve Kombin Önerileri

21.08.2019
Mezuniyet Gecesi Giyim ve Kombin Önerileri

Mezuniyet tarihiniz geldi çattı ve mezuniyet kıyafeti ve kıyafetinizle uyumu yakalayacak aksesuarlar için arayıştasınız. Mezuniyet gecenizde en güzel kıyafeti seçerek güzel bir kombin tercihi yapmak istiyorsunuz.

Bizde bu yazımızda sizi bu düşünceden biraz olsun kurtarmak için Mezuniyet gecesi giyim ve kombin önerilerini yazmak istedik. Böylece mezuniyet gecesi giyim ve kombin önerileri ile ilgili sizlere fikir vermek istedik.

 Kıyafet ayakkabı çanta uyumunun yanı sıra bir de bu uyumu uygun saç, makyaj ve takı ile tamamlayarak sizlere mezuniyet gecesinin en şık bayanı olma yolunda yardımcı olacak birkaç küçük öneride bulunduk. Mezuniyet kıyafetinizle doğru şekilde ayakkabı, çanta, aksesuar gibi tamamlayıcı parçalar ile doğru seçimler yaparak mezuniyet gecenizin en şık bayanı olabilirsiniz.

 Öncelikle mezuniyet gecenizin nerede yapılacağı çok önemli bir nokta çok daha gösterişli balo salonu gibi bir yer mi yoksa daha sade bir mekânda mı? Mezuniyet kıyafetinizi mezuniyet gecenizin yapılacağı mekana göre uygun kombini yapmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Çünkü sade bir mekâna giyeceğiniz bir mezuniyet kıyafeti ile pek bir sönük kalacağınız gibi sade bir ortam içinde gösterişli bir mezuniyet kıyafeti fazla abartılı duracaktır. Alacağınız kıyafetin rengi ve modeli 2019 mezuniyet kıyafetlerinden biri olmasına dikkat edin. Doğru bir seçim yaptığınız mezuniyet kıyafetiniz ile mezuniyet geceniz de en şık ve tarz kişilerden biri siz olun.

 

Örneğin 2019 moda renklerinden parlament mavi, ördekbaşı yeşili gibi renkler oldukça moda bu renkleri tercih edebilirsiniz. Tabi birçoğunuz kolaya kaçıp mezuniyet elbisesi olarak siyah rengi tercih edebilir. Fakat siyah kimi zaman işinizi zorlaştırabilir de özellikle nasıl kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız. Ancak siyah renkli bir elbiseyi doğru bir şekilde kombinlerseniz siyah renk elbise özel gecelerin vazgeçilmezi olan bir tercih olacaktır.

 

Mezuniyet gecesinde dümdüz sade kısa dar kesim bir siyah elbise ile farklı renklerde ayakkabı çanta kullanarak kombinleyebilirsiniz. Ayrıca siyah renk elbisenize uyumlu zarif ve modern aksesuarlarla da elbisenizi tamamlayarak güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.

 

Ya da ben siyahın şıklığını tamamen yaşamak isterim diyorsanız mezuniyet gecesi kıyafeti olarak siyah zımbalı ayakkabılar ve çantalar oldukça moda. Yine kıyafetiniz tipine göre taşlı bir takımla uyumlu bir görüntü yakalayabilirsiniz. Böylece şık ve farklı kombin yapabilirsiniz.

Mezuniyet gecesinde bu tip bir kıyafetle 2019 göz makyajı modası olan metalik göz makyajı yaptırıp tabi ten renginize göre bakır veya gümüş tonlarında. Yapacağınız göz makyajın hem ten renginize hem de kıyafetinize uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Mezuniyet Gecesi Giyim ve Kombin Önerileri

 Saç modeline gelince mezuniyet gecesi saçınız öncelikle yaşınıza ve 2019 modasına uymalıdır. Tabi bir de elbisenin modeline bağlıdır. Yakası kapalı veya detaylı bir mezuniyet elbisesi ile kullanılacak en uygun saç modeli elbette ki topuz olacaktır. Mezuniyet kıyafetine açık stil bir saç modeli istiyorsan su dalgalı bir saç modeli tercih edebilirsiniz.

 

Mezuniyet gecesinin en dikkat çeken kızı olmak istiyorsanız kırmızı mezuniyet elbiseleri tam size göre. Fakat güzelliğimle gözler üzerimde olsun derken uyumsuzlukla gecenin rüküşü olmayın. Kırmızı bir renk mezuniyet kıyafeti giymeyi düşünüyorsanız mutlaka doğru bir şekilde kombinlemelisiniz.

 

Çünkü kırmızı kimi zaman zor bir renktir. Kıyafetinizdeki detaylara göre yapacağınız takı seçimi ile kırmızı elbiseniz ile mezuniyet gecesinin yıldızı olabilirsiniz. Kırmızı renk elbiseniz ile kombinleyeceğiniz ayakkabı ve çanta seçimine de dikkat etmelisiniz.

 

Aslında ister günlük hayat ister mezuniyet kıyafeti olsun öncelikle insan kendine yakışanı bilmeli kendi vücudunu tanımalı ve tercihlerinde cesur olmalı. Bunun için beden tipinize uygun kıyafet tercihlerinde bulunarak istediğiniz şıklığı daha kolay yakalayabilirsiniz.

Mezuniyet Gecesi Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalı?

Mezuniyet gecenize en uygun kıyafeti seçtikten sonra en önemli ayrıntılardan birisi de kıyafetinize uygun ayakkabı seçimidir. Mezuniyet kıyafetleriniz ile kombinleyeceğiniz ayakkabılarınız mutlaka birbiri ile uyumlu olmalıdır. Bir diğer detay ise eğer mezuniyet elbiseniz sade bir elbiseyse taşlı ve gösterişli bir ayakkabı seçimi yapabilirsiniz ancak hareketli ve sade olmayan bir elbise seçtiyseniz daha sade bir ayakkabı tercihinde bulunmanız daha doğru bir seçim olacaktır.

 

Başlıklar

Mezuniyet Saç Modelleri Dağınık Topuz

Okulu başarı ile bitirdikten sonra herkes bir kutlamayı ve töreni hak eder. Verilen emeğin karşılığı olarak kutlamaları ve törenleri okullar zaten düzenlemektedir. Size kalan tek şey şık bir hazırlık yapmak olacaktır. Mezuniyet törenleri için özenli bir hazırlığa girmek çok normaldir. Özellikle kız öğrenciler mezuniyet için ne giyeceklerine ve nasıl bir saç modeli seçeceklerine karar verirken güçlük çekebilir. Mezuniyet balosu için kıyafeti seçtikten sonra mutlaka saç modeli tercihi yapmanız gerekiyor. Genelde mezuniyet törenlerine en uygun ve yaygın olan saç modeli ise dağınık topuzdur. Sizde mezuniyetin en doğal ve en güzel kızı olmak için dağınık topuz saç modelini tercih edebilirisiniz.

[haber id=”40452″]

Minyon Bayanlar İçin Kombinler

Doğru kıyafet seçimindeki en önemli detaylardan biri vücudumuzu iyi tanımanız ve vücut şeklinde uygun kıyafetler tercih etmenizdir. Özellikle minyon yapıdaki kadınlar ne giymeli nelere dikkat etmeli bu konuda bilgi sağlayalım. Desen seçimine dikkat edilmelidir. İri ve karışık desenlerden çok mu renkli köpeklerden ziyade sade ve daha az renkleri bulunan kıyafetler tercih edilmelidir. Kıyafetimizi tamamlarken daha minik ve çapraz askılı çantalar ya da el çantası sırt çantası kullanmalısınız.

Minyon Bayanlar Nasıl Kombin Yapmalı

Minyon kadınların pantolon seçimlerinde mutlaka uzun pantolon tercih etmeleri gerekir. Bilek veya kısa pantolon tercihlerinde boyları daha kısa görülebilir. Bundan dolayı bilekten uzun pantolon ideal bir seçim olur. Genellikle önerebileceğimiz ve yaka derin göğüs dekoltesi olan kıyafetler boyun kısmı daha uzun ve ince göstereceği için minyon tipli kadınlar bu tarz dinleri tercih edebilirler.

[haber id=”43729″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar