Kadın ve Moda

Kusursuz Dudaklar için Dudak Kalemi Kullanımı İpuçları

24.06.2023
Kusursuz Dudaklar için Dudak Kalemi Kullanımı İpuçları

Dudak kalemi kullanımı rujun güzel görünmesinde önemli rol oynar. Buradaki önemli nokta, dudak kalemi rengi ile dudak ruj rengini doğru tonlarda kullanabilmektir. Dudak kalemi kullanarak, doğru renk tonlarını kullandığınızda uyumlu bir hat ve pürüzsüz bir dudak görünümü elde etmiş olursunuz.

Başlıklar

Dudak Bazının Amacı Nedir?

 • Dudak Renginin Kalıcılığını Arttırır
 • Dudaklarınızdaki rujun sızıntı yapmasından ya da dudaklarınızda deri kalkmasından endişeli misiniz?
 • Dudaklarınıza ruj sürmeden önce dudak astarı sürmek, bu endişelerinizi ortadan kaldırır.
 • Dudak astarı rujun tutunacağı bir zemin oluşturarak daha kalıcı olmasını sağlar.
 • Kullandığınız rujun kullanım ömrünü uzatır
 • Dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlar
 • Eros yayı normalden çok daha fazla görünür olur
 • Dudak bazı ile dudaklarınızda bulunan çizgilerin belirginliğini de azaltacaktır. Bu sayede dudaklarınız daha belirgin olmaktadır.

Dudak Kalemi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Dudak Kalemi Kullanimi Nasil Olmali

Kullanılacak Malzemeler

 • Dudak kalemi
 • Dudak ruju
 • Dudak fırçası

1. Dudaklarınızı Hazırlayın

Cilt tipine uygun maske kullanarak ölü derilerin dökülmesini sağlayın. Herhangi bir ürünle temas etmeden önce dudaklarınıza besleyici bir dudak kremi uygulayın. Bu adımlar kuru, ölü deriden kurtulmanıza yardımcı olacak ve pürüzsüz kusursuz sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

2. Dudaklarınızı Çizin

Dudaklarınız bakımlı ve nemli olduktan sonra, dudak bazınızı sürün. Dudaklarınızı eros yayından başlayarak, dudak kalemi ile hafifçe çizin. Daha sonra ok çizerek ağzınızın köşelerini işaretleyin. En son olarak hatları birbirine bağlayın.

Uygulama sırasında ağzınız rahat ve açık bir pozisyonda olsun. Dudaklarınızın etrafındaki bu çizginin ayrı bir görüntü oluşturmaması için, dudak kaleminizi dudak fırçası ile dudaklarınıza yedirin. Bu adımlar rujunuzun daha uzun süre dudağınızda kalmasını da sağlar.

Profesyonel İpucu: Koyu kırmızı gibi kalın bir renk uyguladıysanız, ruj renginizden daha koyu olan bir dudak kalemi rujun belirginliğini arttıracaktır. Daha koyu dudak kalemi dudaklarınızı daha kusursuz gösterir.

Bununla birlikte hiçbir zaman dudak renginizden daha açık renk kullanmamalısınız. Çünkü bu ters etki yapar ve dudaklarınızı ince göstererek dudak hattınızı bulanıklaştırır.

3. Rujunuzu Uygulayın

Rujunuzu dikkatli bir şekilde uygulayın. Uygulamayı dilediğiniz gibi yapabilirsiniz (fırça kullanabilirsiniz).

Görünmez Dudak Kalemi Kullanımı Neden Önemli?

Görünmez Dudak Kalemi Kullanimi Neden Önemli

Sahip olduğunuz her rujla eşleştirmek için dudak kalemi kullanmaktan hoşlansanız da hepsi için ayrı bir kalem almanız gerekli değildir. Bunun için görünmez bir dudak kalemi alın. Böylece kaleminiz her şey ile eşleşir ve gereksiz para harcamazsınız. Üstelik bu ürünü aynı zamanda dudaklarınızı doldurmak için baz yerine de kullanabilirsiniz.

Dudak Kalemi veya Dudak Bazı

Şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki, dudak bazı ve dudak kalemi aynı işi yapar. Yani rujun uzun süre dayanmasını sağlaralar ve rengin dudaklarınızdan sızmasını önlerler.

Dudak derisinin soyulmasını önlerler. Eğer bu işte yeniyseniz dudak bazı kullanmak %100 gerekli değildir. Özellikle de iyi bir kaleminiz varsa. Makyaj profesyonelleri dudakları eşit görmek için bunu yaparlar. Bu da iyi bir dudak kalemi ile yapılabilir.

Dudak bazı tek başına dudaklarınızı tanımlamak ya da daha dolgun hale getirmek için dudak kalemi gibi iş görmeyecektir.

En uygun yol bu yazıda bahsettiğimiz gibi dudak bazınızı ve kaleminizi uygun şekilde kullanmaktır. Böylece dolgun dudaklarınız olur. Rujunuz uzun süre dayanır.

Eyeliner Olarak Dudak Kalemi Kullanımı Mümkün mü?

Hayır! Göz kalemi göz alanı için uygun pigmentlerle formüle edilmiştir. Dudak kalemi göz ve çevresinde kullanılmamalıdır.

Aslında göz enfeksiyonları ve diğer ciddi göz rahatsızlıklarından uzak kalmak istiyorsanız gözünüz için göz dışında bir bölge için üretilen hiçbir malzemeyi kullanmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar