Kadın ve Moda

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Ergenlik döneminden itibaren baş gösteren sivilceler ergenlik dönemi geçse de etkisini kimi zaman sivilce lekeleri olarak ömür boyu sürdürüyor.  Fakat lekelerden kurtulmak birçok yolla mümkün görünüyor. İşte bunlardan bir tanesi de sivilce lekeleri için doğal maskeler. Bu maskeleri kullanmadan önce cilt tipinizi iyi bilmeniz ve cildinizin temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor.

Sizler için bu yazımızda Sivilce lekeleri için doğal maske tariflerinden bazılarını ve evlerinizde en kolay uygulayabileceklerinizi bir araya getirdik.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Başlıklar

Sivilce Lekeleri İçin Portakal Maskesi

 • 1 tane portakal
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Portakalın kabuklarını incecik rendeleyin.  Havanda döverek krem halini almasını sağlayın. Daha sonra içerisine kabartma tozunu da ekleyip karıştırın. Sivilce lekeleri üzerine sürün. En az  30 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

Sivilce Lekeleri İçin Bal ve Elma Maskesi

 • 1 tane elma
 • 3-4 kaşık bal

Bir tane elmayı rendeledikten sonra içerisine balı da katarak karıştırın. Yüzünüze sürün. 20 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

Sivilce lekeleri için Maske

 • 1 yemek kaşığı ekşi krema
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
 • Birkaç damla limon suyu

Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. 10 dakika beklettikten sonra maskeyi ılık suyla temizleyin.

Sivilce lekeleri için Sirke

 • 1 ölçü sirke
 • 3 ölçü su

Sirke ve suyu karıştırıp sabah ve akşam yüzünüzü bu karışımla temizleyin.

Sivilce lekeleri için Sandal ağacı

 • Sandal ağacı
 • Gülsuyu

Sandal ağacı ile gülsuyunu karıştırıp macun kıvamına getirin. Karışımı yüzünüze sürün . 2 günde bir kullanabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Sivilce Lekelerinin Olmasına Nasıl Engel Olurum?

Sivilcelerle başınız dertte mi? sivilce lekelerinizden kurtulmak mı istiyorsunuz? Bu sorunun sonsuza kadar çözümü elbette ki mümkün değil.  Ancak sivilce lekelerinin hiç oluşmaması için ne yapmanız gerekli olduğunu biliyoruz. Öncelikle sivilce lekelerinin olmaması için; yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Böylece sivilcelerin oluşmasına engel olacağınız için sivilce lekelerinin de oluşmasına baştan engel olursunuz. Ancak özellikle ergenlik dönemiyle birlikte sivilcelerin sayısında artış gözlenebilmektedir. Böyle durumlarda ise asla sivilcelerinizi patlatmamalısınız. Sivilcenizin oturmasını bekleyerek; sivilceniz kaşınıyor olsa dahi dokunmamalısınız. Bu noktada farklı krem ve maskeler de yardımınıza yetişebilir. Özellikle doğal maske tarifleri sivilceler için birebirdir.

Sivilce Lekeleri Tam Olarak Ne Zaman Geçer?

Son zamanlarda sivilce lekeleri ne zaman geçer tarzındaki soruların sıklıkla sorulduğu bilinmektedir. Bu durum özellikle ergenlik dönemlerinde sıklıkla sorulan bir sorudur. Esasında sivilce lekeleri koyu renkli tenlerde çok daha hızlı bir şekilde geçmektedir. Şöyle ki koyu tonlu tenlerde sivilce lekesinin ortalama olarak 6 ay içerisinde geçtiği bilinmektedir.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

 

Sivilce lekelerinin doğal maske tarifleri sayesinde oldukça pratik bir şekilde geçebildiği bilinmektedir. Ancak bu tariflerin mutlaka uzmanlar tarafından verilmiş olmasına özen göstermek şarttır. Aksi durumda bazı sorunların sizi bekleyebileceğini unutmamalısınız. İnternet üzerinden ayrıntılı bir araştırma yaparak da en güzel maske tarifleri konusunda bilgi edinmeniz mümkün olmaktadır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar