Kadın ve Moda

Kısa Saçta Topuz Modelleri

27.06.2019
Kısa Saçta Topuz Modelleri

Uzun saçlı kadınların uygulayabileceği çok fazla topuz modeli var. Ancak konu kısa saçlı kadınlara geldiğinde ise maalesef seçenekler uzun saçlı kadınlar da olduğu gibi bu kadar fazla olmayabiliyor. Kısa saça sahip olan kadınların çok fazla modele sahip olmamasının yanı sıra kısa saçlı kadınların yapacakları modellerin yapılışı ise uzun saçlı kadınların topuzuna nazaran çok daha kolay bir saç yapma şeklidir. Özellikle kısa saçlı kadınları yapımı çok zor olduğu için korkup topuz yapmaktan vazgeçtikleri saç modellerinden bahsedeceğiz. Bu konu hakkında bilgilendirmek üzere kısa saç topuz modelleri yapılışı hakkında daha fazla bilgi edinimi sağlamak için makalenin devamını okuyabilirsiniz. Her zaman kısa saçlı olan kadınlar; her zaman uzun saçlı olup da ya sağlık sebeplerinden dolayı kısa kestirmek durumunda kalan ya kuaför azizliğine uğradı için hatalı kesimden kaynaklı kısalmış saçlar sonucu kısa saçlı olan kadınlar ya da kendi arzu ve isteği sonucunda sevdiği modeli kestirmekten kaynaklı kısa saçlı kadınlar kategorisine girmiş olan kadınlara göre daha rahat bir şekilde saçlarını istedikleri şekle sokabilirler. Bu kısa saçlı kadınlar için çok zor olarak görülen topuz saç şeklini bile oldukça kolay bir şekilde uygulayabilirler. 

Topuz Kısa Saça

Kısa saçlı kadınlarda topuz yapma sürecini en çok zorlayan etken ise topuz yapımı sırasında kontrol dışı çıkan küçük saçlardır ve ya topuz yapımında kontrolden çıkan saçlar yoksa bile topuz bitiminde baş gösterebiliyorlar. Bu gibi durumların yaşanmaması ve ya yaşansa dahi önüne geçmek için topuz yapma sürecinde lütfen kontrolden çıkan saçlar için bolca dayanıklı ve çok fazla sayıda ince uçlu olan tel tokalardan bulundurmak topuz yapmak için oldukça doğru bir adım olmakta diyebiliriz.

[haber id=”39456″]

Tel tokaları belirli bölgelere saçları tutturmak adına ve bunun haricinde de topuz esnasında tabiri caizse kontrolden çıkan saçlar için kullanılabilmektedir. Oldukça kısa saçlar da topuz yapma işlemi çok güç bir süreç olduğu için bu gibi bir durumu etkisiz bir hale getirmek adına topuz yaparken saçları çoğaltıp destekleyerek daha fazla saçla yapılmakta olan topuz daha kolay bir işlem haline getirilebilir. Bu saç çoğaltma işi ise ek saç ve ya postiş ile sağlanılabilir. Saça ek ilave etmenin yanı sıra topuz yapımı esnasında yine isteğe bağlı bir şekilde ek topuz da yapılabilir. Genellikle kısa saçlı kadınlar topuz modelini dağınık olan topuz modelinden seçtiyse bunu duvak arkasında kalacak şekilde, gizli kalan bir model olmasını istemektedirler.

Kısa Saça Örgü Topuz

Başlıklar

Topuz Neden Tercih Edilir?

Kadınlar tarafından topuz modelinin oldukça sık bir şekilde tercih edilmesinin altında yatan sebepler bulunmaktadır. Topuz her kadın tarafından oldukça tercih edilen bir saç modelidir bu saç modeli kadınların giymiş oldukları farklı tasarım elbise ve ya kıyafetlerin modelini göstermek amacıyla da tercih edilebilir. Çünkü bahsedildiği şekilde olan kıyafetlerin modellerini açık bırakılmış saç modelleri kapatarak kıyafetin modelinin görülmesine engel olmaktadır. Ayrıca kadınlar oldukça şık bir kıyafet giydikleri zaman bunu topuz şeklinde yaptıkları saçlarıyla da taçlandırmak isteyebilirler. Kadınlar tarafından oldukça tercih edilmesinin diğer sebepleri ise kadınsılığı ön plana çıkarması gibi bir etkende bulunmaktadır. Ayrıca saç yapımı oldukça vakit yiyen bir işlem olduğundan dolayı zamandan tasarruf etmek isteyen kadınlar ve ya acil bir durum olduğu zamanlarda kısa yapım süresiyle zaman yönetimine yardımcı olmasıyla tercih edilen bir saç şeklidir.

Kısa Topuz Yapımı

Kısa Saçta Topuz Yaparken

• Öncelikle topuz yapılacak saçın oldukça temiz olması gerekir

• Saçın güzelce taranmış ve dolaşmış bir şekilde olmaması gerekir. Çünkü dolaşmış bir saçta topuz yapma oldukça güç bir işlem halini alır

• Kısa saça topuz olacağı için bol miktarda tel toka bulunması gerekmektedir

• Topuzu yaptıktan sonra tutturmak ve bağlamak için ise bir adet ve ya daha fazla saç lastik tokası gerekmektedir

• Topuz yapılacak saç kısa olduğu için hafif el yardımıyla dağıtılmış saç çok daha kolay bir şekilde topuz yapılabilir

Topuz yapımını genel hatlarıyla bahsettikten sonra gelelim kısa saçlar için olan topuz modellerine. Kısa saçlar için de birçok saç topuz şekli vardır. Bunlar; yarım kısa saç topuz modeli, ensede kısa saç modeli vb. olarak çoğaltılabilir.

Kısa Topuz Yapmak

Yarım Kısa Saç Topuz Modeli

Bu saç modeli bir davete özel bir yere giderken kullanılamaz. Fakat günlük hayatta o kadar çok rahat bir şekilde kullanılabilen saç modelidir. Bu saç modeli özellikle son bir-iki yıldır o kadar çok yayıldı ki, pek çok kadının bu saç modelini kullandığına tanık olmuşsunuzdur. Bu saç topuzu modeli, kısa saç topuz modelleri arasında olduğu gibi uzun saçlı kadınlar tarafından da bu saç modeli oldukça fazla kullanmaktadırlar. Elbette ki kısa saçın alternatifi daha az olduğundan dolayı kısa saç grubuna almak kısa saçlı kadınlara daha faydalı bir adım olmuş olmaktadır.

Kısa Topuz Örnekleri

Ensede Kısa Saç Modeli

Ensede bir topuz isteyen kadınlar bu saç modeline kavuşmak o kadar kolay ki, bunun için elinizde bulunması gereken bir küçük lastik toka ve birkaç tane firkete(tel) toka.  Bu topuz için gerekenler işte bu kadar basit malzemeler bütünüdür.  Bu modelin bir diğer güzel yönü ise; dilediğiniz süre boyunca saçın bozulmadan kalabiliyor oluşu ve acaba bozuldu mu derdine maruz kalmamak diyebiliriz. Bu modelin yapımı ise kısaca şu şekilde anlatılabilir; saçı alttan bir lastik toka yardımı ile toplanarak hafifçe döndürüp firkete toka yardımı ile sabitlemekten ibarettir. Bahsedildiği gibi bu harika saç topuzuna kavuşmak bir dakikayı bile almamaktadır.

[haber id=”39464″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar