Kadın ve Moda

Kısa Saçlar İçin Okula Giderken Yapılacak Saç Modelleri

01.08.2019
Kısa Saçlar İçin Okula Giderken Yapılacak Saç Modelleri

Okul zamanı özellikle kızların en büyük dertlerinden biri saçlarına verecekleri şekillerdir. Her gün aynı saç modelinden sıkılıp farklılık yaratmak isteyebilirler. Her gün saç yapmaktan sıkıldıkları için pratik saç modelleri tercih etmek isterler. O saçta uygulayacakları modeller kendilerini iyi hissedecekleri şekilde olmalıdır. Okul ortamında oldukları için de düzenli bir saç modeline ihtiyaçları vardır.

Yeni Kısa Saç Modeli Okul için

Okul ortamında oldukları için saçlarının yüzüne gelmesini engellemek ve gün boyu rahat hissetmelerini sağlamak için saç modellerine ihtiyaçları vardır. Kolay ve pratik saç modellerini öğrenmek ve evde yapabilecekleri saç modellerine hakim olabilmek için çeşitli saç modellerine ihtiyaç duyarlar.

Okul döneminde en zor şeylerden biri de sabah erken kalkıp hazırlanmaktır. Okul saç modelleri seçerken pratik olmasının yanı sıra tabii ki havalı bir görünmesine öncelik verilebiliyor. Bu nedenle kolay saç modelleri kişi için önemli bir hal alıyor. Uzun saçlar genellikle daha rahat toplanıp daha rahat şekilde alıp daha çok modelin yapıldığı düşünülen saç sitilidir. Fakat kısa saçlar için de bir çok model bulunmaktadır.

Kısa Saç Modeli Okul için Yeni

Özellikle okul döneminde uzun saçla uğraşmak istemeyenlerin kısa saç tercih ettikleri görülmektedir. Kısa saça verecekleri modellerinde onlar için pratik ve kolay olması önemlidir. Aynı zamanda havalı bir saç sitilide önem taşımaktadır. Okul ortamında sakin bakımlı görünmesi düzenli görünmesi kişi için önemli bir unsurdur. Çünkü yıpranmış kötü görünümlü görünümlü bir saç modeli kişi için olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bunun en büyük belirtisi arkadaş ortamının sınırlı olması ve kişiler tarafından kötü bakılması durumudur.

[haber id=”40682″]

Bu nedenle saçlarınızın bakımlı ve sağlıklı görünmesi önemlidir. Kısa saçlar için okula giderken yapılacak saç modelleri arasında sizlere önereceğiniz modelleri hayatınızda rahatlıkla kullanabilir ve zamanınızı hızlı bir şekilde bu işi ayırabilirsiniz.

2019 Kısa Saç Modeli Okul için

Başlıklar

Çift Örgü Modeli

Okul zamanlarında belki de en sık rastlanılan modellerden biri çift örgü modelidir. Örgü modelleri normalde kişiye zor gelen bir işlemdir. Fakat zamanla bu algı yıkılıp yerine çeşitli örgülerin almasıyla kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlananmıştır. Güzel ve havalı bir saç modeli yapılmak istendiği taktirde okula giderken de rahatlıkla örgü seçimi yapabilirsiniz. Özellikle kısa saçlarda bu işlemin zor görünmesi artık bir hayaldir. Çünkü kısa saçlarınıza bir çok ödül modeliyle rahatlıkla şekil verebilir ve istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

2019 Kısa Saç Modeli Okul için

Kısa saçlar için örgü yapılacağı taktirde tepeden başlanıp uca kadar örgü yapılabilir. Bu örgü modelini kısa saç olduğu için tek yapmak yerine çıktı yapmanın en büyük avantajı aralardan çıkacak kısa saçların engellenmesi olur. Bu nedenle çift örgü modelini kısa saçlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her ihtimale karşı aralardan çıkacak kısa saçları da bir sprey yardımıyla sabitle bilir gün içerisinde herhangi bir bozulma yaşamadan bu saç modeli ile kalabilirsiniz.

Yarım Topuz Modeli

Son dönemlerin en popüler modellerinden biri olan yarım topuz modelini okula giderken de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yapımı da oldukça basit olan bu modeli saçlarınızı ayırıp lastik ya da tel tokayla toplayarak topuz modelini verebilirsiniz.

[haber id=”5535″]

Daha havalı bir görünüm için küçük bir lastikle yarın topladığımız saçlarınızı biraz krepe şeklinde yapı ve kendi tarafında döndürerek tel tokayla sabitleyin. Saçınızın kalan kısmını da açık şekilde bırakın. Bu modeli hem hızlı hem de pratik bir şekilde istediğiniz takdirde uygulayabilirsiniz.

At Kuyruğu Modeli

At kuyruğu modelini okula gidecek herkezin rahatlıkla tercih edebileceğini belirtebiliriz. Hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesinin sayesinde hemen hemen herkezde de bu modeli görebiliriz. Özellikle üşengeç bir yapıya sahipseniz bu model tam da size göredir.At kuyruğu da havalı bir izlenim vermek de sizin elinizdedir.

Kısa Saç Modeli Okul için

Saçınızı geriye doğru toplayıp bir lastik toka ile at kuyruğu modelini verebilirsiniz. Saçınızın Salı kalacak kısmını dilerseniz düz bir şekilde dilerseniz başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu modeli ilkokuldan üniversite dönemine kadar her genç kız da görmeniz mümkündür.

Açık Saç Modelleri

Uygulaması oldukça kolay olan ve saç maşası kullanmadan yapılan bir çok model bulunmaktadır.Saçlarınızı açık kullanmak istediğinizde saçlarınızı dilerseniz düzleştirerek çok pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızın sadece üst kısmına model verip arka kısmını açık olarak kullanabilirsiniz. Genellikle açık saçlarda taç kullanımı tercihi de yapabilirsiniz. Açık taşlarını da hareket katmak isterseniz bandana ile de model verebilirsiniz. Açık saç modelleri her zaman pratik olan bir modeldir. Yalnız saçınızın kabarmamasına dikkat etmelisiniz.

Topuz Modeli

En rahat saç modellerinden biri de topuz modelidir. Hem saçınızın düzenli görünmesine hem de saçınızın gün içerisinde bozulmadan sabit kalmasını sağlayan ve size büyük kolaylık sağlayacak bir modeldir. Topuz modelini dilerseniz tek topuz olarak dilerseniz de iki topuz olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tek topuz yapmanız için saçınızı geriden sıkıca toplayıp saçınızın sadık kalacak kısmını da saçınızın çevresine dolayarak tel tokalarla sabitlemeniz olacaktır. Çık topuz olarak düşünürseniz yapmanız gereken saçınızı ortadan ikiye ayırıp arkadan saçınızı sıkıca toplayıp iki tane topuz yapmanız olacaktır. Bu saç stilini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Toplu bir saç modeli olmasının en büyük avantajı saçınızın önümüze gelmesini engellemesi ve dün içerisinde bozulmadan rahatlıkla taşıyor bilmenizdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar