Kadın ve Moda

Kısa Saç Yapma Modelleri

25.07.2019
Kısa Saç Yapma Modelleri

Her kadın kendine yakıştırdı farklı saçma değerleri bulunmaktadır. Saçlar kadınların en önemli aksesuarlardan biridir. Bu nedenle saç kestirirken özellikle kadınların kendine yakışacak saç modelleri hakkında bilgisi olması gerekir. Dönem dönem kadınlar saç modellerini değiştirerek farklı bir izlenim yaratmak isteyebilirler. Kişinin yüz tipine uygun saç modeli seçmesinde önemlidir. Çünkü seçeceğiniz saç modeliniz sizin daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Kısa Saçlar 2019

Üç modelleri kişinin yüzünde sevmedi özellikleri de kapatacak unsurlardan biri olduğundan dolayı seçeceğiniz saç kesimi ve modelinin size uygun olması ve istediğiniz izlenimi yakalaması gerekmektedir. Her kadının yüz şekile farklıdır. Yüz şekilleri üçgen, yuvarlak, oval ve uzun olmak üzere farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle yüz şeklinde uyum sağlayacak ve sizi güzel gösterecek saç modelleri tercih etmeniz de fayda vardır.

[haber id=”5656″]

Her dönem farklı saç stilleri ortaya çıkmaktadır. Kuaförlerde dilediğiniz gibi farklı modelleri saçınız da uygulayabilme şansınız yüksektir. Saç denildiği zaman sadece model ya da şekil değil saçın bakımı da bu noktada çok önemlidir. Çünkü sağlıklı ve canlı saçlara uygulanabilecek modeller her zaman kendini daha iyi ortaya çıkartacaktır. Yıpranmış saçlarda istediğiniz modeli hem yakalamak çok güç hem de istediğiniz görünüme bürünmeniz zor bir işlemdir. Saçınız ne kadar dolgun sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olursa saç modelleriniz de o kadar etkileyici olacaktır. Saç modelleri nde birçok seçenek sizlere sunulabilir.

En Güzel Kısa Saçlar

Dilerseniz dalgalı dilerseniz düz dilerseniz kıvırcık birçok modeli saçınız da uygulayabilirsiniz. Kısa ya da uzun saç kesimleri farklı saç modelleri ile sizlere farklı hava katacaktır. Genellikle rahat bir seçim olan at kuyruğu ve topuz da birçok kadının vazgeçilmez modelleri arasındadır. Özel günlerinizde ya da günlük hayatınızda tercih edebileceğiniz bir çok saç modeliyle kendinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun yanı sıra son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen saç modelleri nde aksesuar kullanımı da görülebilir. Farklı aksesuarların saç modelleri nde kullanın çekili de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Rahat bir kullanımı olan bandana ve fularda kadınların tercihi olmuştur. Sizleri fikir olabilecek farklı saç modelleri hakkında bilgilendirmede bulunalım.

2019 Kısa Saç Yapma Modeli

Başlıklar

Kısa Saç Yapma Modelleri

Kadınlarda saç önemli bir noktadır. Hem pratik hem şık bir saç modeli aradığımızda aklınıza gelebilecek birçok model bulunmaktadır. Saç modelleri nde saçların pürüzsüz görünmesi oldukça önemlidir. Saçların kalın telli ya da kıvırcıksa ve saçlarınız bir türlü kontrol altına alınamıyorsa sizlere önerebileceğimiz birçok yöntem bulunmaktadır.

[haber id=”4244″]

Bu saç tipine sahipseniz son zamanlarda trend olan Brezilya fönü size yardımcı olabilir. Bunun haricinde eğer kalıcı şekillendirme yapmak isterseniz de saçlarınızı kolayca kontrol altına alabilmek için saç kremleri ya da saç düzleştiricileriyle dilediğiniz modeli yakalayabilirsiniz. Kısa saç yapma modelleri nde düz ya da kıvırcık haricinde toplu modellerde tercihi alanınız da olabilir. Bunun için size yardımcı olabilecek modeller hakkında kısa bilgilendirme de bulunalım.

Kısa Saç Yapma Modeli 2019

Dağınık Atkuyruğu Modeli

Birçok kadın pratik saç toplama modellerini tercih etmektedir. Evinizde kolayca yapabileceğiniz atkuyruğu modeli nde sizlere yardımcı olur. Saçınız dalgalı ya da düz ise dağınık bir atkuyruğu yapmak istiyorsanız saçlarınızı geriden sıkıca toplayarak açık kalacak kısmı dalgalandırmanız güzel bir görünüm sağlayacaktır. Bu modeli istediğiniz ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem çabuk hem de rahat bir model olması sayesinde günlük hayatımızın vazgeçilmez modelleri arasında yer alabilir.

Yarım Topuz Modeli

Yarım topuz modeli son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız bir saç modelidir. Günlük hayatınızda ve iş ortamınız da saç modellerinin en havalılarından biri haline gelmiştir. Yarım topuz yapmak için saçınızın üst kısmını topuz haline getirmeniz yeterlidir. Geride kalan kısmı dilerseniz düz dilerseniz dalgalı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kısa Saç Yapma Modeli

Salaş Örgü Modeli

Saç modelleri nde örgü her zaman her kadın tarafından tercih edilen bir modeldir. Dışarıdan bakıldığında çok zor görünse de aslında çok kolay olan bir saç modelidir. Farklı şekillerde bir çok örgü modeli kadınlarda farklı ve çekici bir izlenim sağlayabiliriz.

Kısa saçlarda genellikle örgü üst tarafları yapılarak alt kısmının açık kalınmasıyla daha güzel bir izlenim yaratmaktadır. Genellikle alın bölgesinden başlayarak arkaya doğru farklı modellerin bulunduğu örgüt stili tercih edilebilir. Ense kısmından başlayarak üst taraflara doğru farklı şekillerde örgü modelleri de kısa saçlara yakışır.

Burgu Saç Modeli

Bu saç modelin de en önemli özelliği saçın yüzü kapatmamasıdır. Tek bir tokayla saç modelini yapabilirsiniz. Saçınızın ön kısmından bir tutamı burgu şeklinde kıvırıp kucağınızın üstünde tel toka ile sabitlemeniz yeterlidir. Hem kolay hem de pratik bir saç modelidir. Yani salık kalan kısmını dilerseniz düz bir şekilde dilerseniz de dalgalı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Açık Saç Modeli

Birçok kadının hem günlük hayatında hem de özel hayatında tercih ettiği ve en sık kullandığı modellerden biridir. Açık saç modeli hem uzun hem de kısa saçlarda genellikle kullanılmaktadır. Herhangi bir toka ya da aksesuar kullanmadan tamamen saçınızın salık kalmasıdır. Açık saç modelin de dilerseniz saçınızı ortada dilerseniz de yanlardan ayırarak havalı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Açık saç modelleri nde düz, dalgalı ve kıvırcık tercihiniz olabilir. Pratik bir şekilde hayatımızın her noktasında kullanabileceğiniz en basit aynı zamanda en rahat ve havalı modeldir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar