Kadın ve Moda

Kirpik Perması

25.07.2013
Kirpik Perması

Bayanlar hem her daim bakımlı hem de fazla zaman ayırmadan çok uğraşmadan bakımlı olmak ister. İşte bakımlı bayanlara pratik bir çözüm daha olan kirpik perması ve fiyatlarını paylaşıyoruz bu yazımızda.

Sakın kirpik perması da olur mu demeyin. Özellikle kirpiklerinin daha belirgin olmasını isteyen bayanların tercihleri arasında yerini alan kirpik perması genellikle rimel ve kirpik kıvırıcı yardımıyla elde ettiğimiz dolgun görüntüyü birkaç küçük işlemle iki ay kadar kalıcı bir hale getiriyor. Kirpik permasının yapılışı ise oldukça zahmetsiz ve sağlık açısından herhangi bir zarara sebep olmuyor. Kirpik permasının nasıl yapıldığına bakacak olursak. Kirpiklerin boyutuna uygun bugidilerle kirpikler sarılarak özel solüsyon sürülür. Bu işlemle kirpik permasının diğer aşaması olacak şekilde kirpiklerin havayla teması kesilir ve bir saat kadar beklenir. Kirpik perması yapılışı Tabi kirpik perması yaptırmanın sağlık açısından herhangi bir zararı olmadığını söylemiştik ama aşırı derecede alerjik cilt tiplerinde yaptırmadan önce yine de önlem almak gerekebilir. Bu yüzden öncelikle kirpik perması yaptıracağınız yerin emin eller olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Uzman olmasına dikkat etmek hem sağlık açısından hem de kirpik permasından beklediğiniz sonucu almak açısından oldukça önemli. Çünkü kirpik permasında kullanılan bugidilerin boyutları beklediğinizden kıvrık veya az kıvrık olmasına neden olabilir. Kirpik perması fiyatları ise 50 ile 100 TL arasında değişiklik gösteriyor. Kirpik perması iki ay kadar kalıcılık gösteriyor. Fakat ilk yapıldığında bu süre 1- 1 buçuk aya düşebilir. Kirpik perması ile daha dolgun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak bu kadar kolay. Perma Nasıl Yapılır? yazısı için tıklayınız. Perma Saçlar ve Perma Bakımı 2013 yazısı için tıklayınız. İri Dalgalı Perma Saç Modelleri ve Yapılışı yazısı için tıklayınız. Uzun Permalı Saç Modelleri yazısı için tıklayınız.  

İpek Kirpik Nedir?

Dolgun kirpiklere sahip olmak için kirpik permasının güzelliği ve etkisinden daha fazla bahsetmeye gerek yoktur. Gerçekten de kirpik perması gözlerinizin daha belirgin olup dikkat çekmesine olanak sağlar. Tabi ki iyi bir yere yaptırmanızın da bunda etkisi büyük olacaktır. Eğer herhangi bir göz hassasiyetiniz yoksa kirpik perması tam size göre olacaktır. Kirpik permalarının da çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan en merak edileni ise ipek kirpiktir. İpek kirpik gözde adeta Türkan Şoray etkisi yaratır. Bu nedenle kadınlar ipek kirpiğe dair tüm detayları merak edip araştırıyor. Bu araştırma için sizlere ipek kirpik nedir adlı bir yazı daha hazırladık. Bu yazıya göz atmanızda fayda vardır.

[haber id=”39305″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. asiye dedi ki:

    kirpik perması perma saçlara uygunmu yapılır yoksa düz saçlara kirpik perması yapılır mı

  2. güzelliktiryakisi dedi ki:

    kirpik perması yapıyorum gayette güzel oluyor ama sağlık açısından kirpik perması yapanlar dikkat etmeli tabiki. kirpik perması yaptıktan sonra göz kapklarınız da kaşıntı falan oluyorsa dikkat etmek gerekir

  3. züleyha dedi ki:

    kirpik perması yaptırmanın sağlık açısından herhangi bir zararı var mı varsa nasıl bir önlem almalıyız.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar