Kadın ve Moda

Kırışıklar İçin Doğal Maskeler

07.04.2019
Kırışıklar İçin Doğal Maskeler

Bu yazımızda sizlere kırışıklar için doğal maskelere yer verdik. Kadın ya da erkek fark etmez yaşadıkça yaşlanacak ve kırışıklıklarla mutlaka tanışacaklardır. Fakat tanışmakla kalmayıp kırışıklıklarla doğası gereği mücadele edecektir.

İşte bu etkiyi gidermenin bazı yollarından yani kırışıklıklar için doğal maskelerden söz edeceğiz bu yazımızda. Özellikle kadınlar için büyük problem olan kırışıklıkları gidermenin elbette birçok yolu var. Fakat çoğumuz her şeyde olduğu gibi bunda da il başvurduğumuz yer doğa yani kırışıklıklar için doğal maskeler olmuştur.

Kırışıklar İçin Doğal Maskeler

Öncelikle zamanından önce kırışıklıkların artmasına bakmak gerekir.  Özellikle cilt tipleri bir birinden oldukça farklıdır. Özellikle kuru ciltle daha çabuk kırışmaya meyillidir. Bu tip ciltleri nemsiz bırakmamaya özen göstermek gerekiyor. Bununla beraber diğer cilt tipleri içinde nem önemli bir faktördür.

Cilt kırışıklıklarını önlemek için yapılacak bir şeyde yüzümüzü sıcak değil de soğuk suyla yıkamak olacaktır. Cildimizde fazla kimyasal kullanmamak mümkünse uzun süre ciltte makyaj bırakmamak kırışıkları önlemek için alınacak başlıca tedbirlerden olacaktır.

İşte sizin için araştırdığımız bazı karışıklıklar için doğal maskeler:

Kırışıklar için doğal maske 1

  • 2 çorba kaşığı keten tohumu
  • 2 fincan su

Keten tohumlarını 2 fincan su ile kaynatın. Keten tohumları yumuşayana kadar kaynatmaya devam edin. Keten tohumları püre halini alsın. Eğer cildinizde kırmızı kılcallar yoksa dayanabildiğiniz kadar bu püreyi yüzünüze sürün. Eğer kılcallar mevcutsa soğuk sürün. 20 dakika kadar bekletip durulayın. Yüzünüzü önce ılık sonra soğuk su ile yıkayın.

Kırışıklar İçin Doğal Maskeler

Kırışıklar için doğal maske 2

  • 1 tatlı kaşığı şap tozu
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 yumurta akı

Bütün bu malzemeleri karıştırarak yüzünüze sürün. 20 dakika bekleyin ve ılık su ile temizleyin.

Kırışıklar için doğal maske 3

  • 2 yemek kaşığı çiçek balı
  • 1 yumurta akı

Bal ve yumurta akını karıştırarak yüzünüze sürün. 20 dakika bekleyin.Daha sonra ılık suyla yıkayın.

Kırışıklar için doğal maske 4

  • Bir yumurta akı
  • 1 kaşık gliserin
  • Bir kaşık bal

Tüm malzemeleri karıştırarak yüzünüze sürün. On beş dakika bekletin. Daha sonra ılık önce ılık suyla daha sonra soğuk suyla yıkayın. Haftada bir kez uygulayın.

Aloea Vera Maskesi

Yüzümüzde gördüğümüz her kırışıklık canımızı sıkmaya yetmektedir. Kozmetik ürünlerde çok fazla kimyasal madde kullanılması bizleri rahatsız etmektedir. Ayrıca yüksek fiyatları alımı zorlaştırmaktadır. Yüksek fiyatlar ödemek yerine sağlıklı, doğal ve hiçbir yan etkisi bulunmayan ürünleri kullanmak daha doğru olacaktır. Kırışıklıklar için doğal maskeler arasında en popüler olan Aloe Vera maskesidir. Aloe Vera bitkisinin yapraklarından çıkan jel şeklindeki madde ince çizgilerde son derece etkilidir. Bitkiyi evde saksıda yetiştirme imkanı bulunmaktadır. Kırışıklar için doğal maskeler yapımı için bitkiyi bulamayanlar eczanelerde satılan kapsüllerden kullanabilir.

Kırışıklar İçin Doğal Maskeler

İçeriğinde bulunan mineral ve vitaminler ince çizgileri yok etmenin yanı sıra cilde canlılık kazandırır. Aloe Vera yaprağının içindeki jelde malit asit denilen bir madde vardır. Bu madde yaşlanma belirtilerini çok kısa sürede ortadan kaldırır. Aloe Vera kırışıklıklar için doğal maskeler içinde kullanıldığında cildimizde biriken toksinleri de atacaktır. İçeriğinde bulunan E vitamininin toksin atıcı özelliği vardır.

Maske için gerekli olan malzemeler:

·         1 çay kaşığı aloe vera jeli

·         1 E vitamini yağı kapsülü

Aloe Vera jeli ve E vitamini yağı bir kabın içinde iyice özleşinceye kadar karıştırılır. İyice kıvam alan karışım ince çizgilerin olduğu bölgelere sürülerek 30 dakika beklenir. Yarın saat sonra yüz soğuk suyla güzelce yıkanır. Her gün 1 kez uygulanmalıdır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar