Kadın ve Moda

Kına ile Kızıl Renk Lekeleri Nasıl Geçer

09.09.2019
Kına ile Kızıl Renk Lekeleri Nasıl Geçer

Kına ve kızıl renk boya lekeleri diğer renklere oranlar daha kalıcı biz iz oluşturur. Bu nedenle saçlarınızı boyadığınızda acil müdahale etmeniz gerekir. Saçlarınızı kına ya da kızıl saç boyası ile boyarken, kıyafetlerinize ve boyayacağınız alandaki halı gibi yerdeki eşyalara da dikkat etmeniz gerekir. Aslında leke çıkarma adımlarından önce, boya öncesinde önlem alabilirsiniz. Örneğin, cildinize vazelin sürebilir ve boyanın etkisini hafifletebilirsiniz. Aynı şekilde üzerinize kullanmadığınız bir kıyafet giyebilir ve havlu benzeri, boya ekipmanız kullanabilirsiniz. Aynı zamanda halı gibi ürünlerin etkilenmemesi içinde, üzerine örtebilir ya da kaldıracağınız şekilde banyoda boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabii her şeye rağmen, leke ile karşılaştıysanız, kına ile kızıl renk lekeleri nasıl geçer adımlarını uygulayabilirsiniz.

Başlıklar

Saç Boyası Çıkarma Adımları

Saç boyaları oksidan içeriği nedeniyle, hızlıca aktive olur ve yaklaşık 10 dakika içinde cildinize ve saçlarınıza nüfuz eder. Yani leke olması hızlıca gerçekleşir. Özellikle koyu renk ve kızıl boya türlerinin lekeleri daha inatçı olur.

1. Bir parça pamuğu zeytinyağına batırın ve lekeli bölgenize sürerek ovalayın. Leke oluştuktan sonra çok beklemediyse hızlıca çıkacaktır.

2. Makyaj temizleme suyuyla da, beklemeyen boya lekesini çıkarabilirsiniz.

3. El ve kollarınızda olan boya lekeleri için, saç spreyi kullanabilirsiniz. Pamuk üzerine saç spreyi sıkın ve sonra lekeli bölgeyi ovun. Yüzünüze asla uygulamayın.

4. Kıyafetlerinize bulaşan kına ve kızıl renk lekeleri çıkarmak için hemen müdahale edin. Sirke ve çamaşır deterjanını bir kabın içinde karıştırın ve kıyafetinizi karışıma bastırın. Yaklaşık 4 saat bekletin, sonra makinede yıkayın. Beyaz bir giysiyse, beyaz sabun tercih edin.

5. Halı, koltuk gibi eşyaların üzerinde kızıl boya rengini çıkarmak için, temiz bir bezle hemen silin. Daha sonra bulaşık deterjanıyla, lekeli bölgeyi ovalayın. Leke çıkmazsa, üzerine saç spreyi sıkın sonra temiz bir bezle silin.

[haber id=”41173″]

6. Boyalı yere limon suyu dökün, birkaç dakika bekleyin ve ardından temiz bir bezle silin.

7. Karbonat, limon suyu, bulaşık deterjanını karıştırın ve macun kıvamı elde edin. Ardından boyalı bölgenize sürün, ovalayın. Sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Tabii bu yöntemi kıyafetlerinize bulaşan boya lekeleri için kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kızıl Renk Lekeleri 2

Cilt Üzerinden Saç Boyası Nasıl Çıkar

Cilt üzerinde leke bırakan herhangi bir saç boyası için, çeşitli uygulamalar denenebilir. Örneğin diş macunu, vazelin vb. Ama sağlıklı bir uygulama olan vazelini tercih etmenizi öneriyoruz. Elinize bir miktar vazelin alın ve boyalı cildinize uygulayın. Daha sonra ovalayın. Özellikle yüzünüzde leke bırakan boya için, bebek yağını da cildinize sürün ve bir gün boyunca bekletin. Kına ile kızıl renk lekeleri çıkarmak ve genel olarak saç boyası lekelerini çıkarmak için çeşitli yöntemlerde mevcuttur.

Kına Lekesi Nasıl Çıkar

Kına ele, saça, ayağa gibi çeşitli bölgelere uygulanabilir. Çeşidine göre uygulama alanları değişir. Hin kınası daha çok ele uygulanabilir tabii saçlara da uygulanır. Aynı şekilde normal kına ise saçlara, ayaklara uygulanmaktadır. Kına uygulaması dikkat gerektirir, çünkü sürüldüğü bölgede uzun süre kalır. Kına lekesini deriden çıkarmak zordur, aynı şekilde elbiseden de çıkarma adımları zorludur.

Kına ile kızıl renk lekeleri çıkarmak için; diğer saç boya çıkarma işlemlerinde kullanılan; diş macunu, vazelin, tuzlu su, papatya suyu, limon suyu yöntemleri uygulanabilir. Kına ile kızıl renk lekeleri çıkarmak için klor da kullanabilirsiniz. Bir kaseye klor koyun ve üzerine sıcak su ekleyin. Ardından lekenin bulunduğu bölgeye uygulayın. En az 3-5 dk. karışımı deri üzerinde bekletin. Cildiniz için daha hassas; vazelin, zeytinyağı, bebe yağı, papatya suyu ürünleri kullanmalı ve kimyasal maddeleri tercih etmemelisiniz. Kıyafet gibi alanlar için diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kına Lekesi Elden Nasıl Çıkar?

Kına lekesinin çıkması zorlu bir süreçtir. Yüz ve el gibi hassas bölgelerde, kesinlikle kimyasal ürünleri kına çıkarmak için kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Cildiniz için mutlaka doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Örneğin, vazelin ve zeytinyağı gibi ürünler hassas ve doğal olduğu için, sağlıklı bir şekilde sizlere yardımcı olur.
Kına ile kızıl renk lekeleri çıkarmak için; elinize sürdüğünüz kınanın üzerine zeytinyağı sürün ve masaj yapın. Etkisini artırmak için, üzerine tuz da dökebilirsiniz. Zeytinyağı sürdükten sonra yaklaşık 2 saat bekletin ve su ile yıkayın. Kına lekeniz geçene kadar, bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Birkaç uygulama sonrası kına lekesinden tamamen kurtulduğunuzu görebilirsiniz. Zeytinyağı doğal bileşen yapısı ile asla cildinize zarar vermez. Aksine cildinizin yumuşamasına ve daima nemli kalmasına yardımcı olduğu gibi cildinizi besler ve onarır.

Kızıl Renk Lekeleri 1

Elinizdeki Hint kınası lekesini çıkarmak için, uygulayabileceğini diğer bir yöntem ise diş macunuzdur. Diş macununu elinize sürün ve ovalayın. Birkaç uygulamadan sonra, diş macunu kına lekesini çıkaracaktır. Tuzlu su da kına lekesini çıkarma adımında size yardımcı olur. Bir kap içinde tuzlu su karışımı yapın ve ellerinizi 20 dk. boyunca suyun içinde bekletin. Aynı zamanda, saç kremlerini de Hint kınasını çıkarmak için kullanabilirsiniz. Ellerinize saç kremi sürün ve ovalayarak masaj yapın. Birkaç uygulama sonrası, kına lekelerinden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Kına ile kızıl renk lekeleri çıkarma adımlarında, önemli olan kıyafet ve cildiniz üzerinde uygulayacağınız yöntemlere dikkat etmenizdir. Cildiniz söz konusu ise daha hassas yaklaşmanız gerekir.

[haber id=”41763″]

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar