Kadın ve Moda

Kelebeğin Rüyası Filmi Fragmanı İzle

11.02.2013
Kelebeğin Rüyası Filmi Fragmanı İzle

Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Yılmaz Erdoğan, Mert Fırat ve Beçlim Bilgin’in paylaştığı 2013 yapımı bir dram filmidir.

Filmin çekimleri Zonguldak’ta yapılmıştır. Kelebeğin Rüyası 22 Şubatta vizyona girecektir. Oyuncu kadrosu ve senaryosu ile merak uyandıran ve heyecanla beklenen bir filmdir.

Filmin Zonguldak’ta çekilen bütün bölümlerinde kullanılan yüzlerce  figüran oyuncuların hepsi Zonguldak’ın yerli halkıdır.

Kelebeğin Rüyası Filminin Görselleri

Kelebeğin Rüyası Filminin Konusu

Zonguldak’ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, II. Dünya Savaşı’nın çetin koşullarına, yaşadıkları küçük madenci kentinden tanıklık etmektedirler. Ayakları üzerine yeni yeni kalkan genç Cumhuriyet dünyadaki ciddi değişimlerle boğuşurken, sanata, edebiyata ve en çok da şiire gönül vermiş olan bu iki gencin yüreğine hiç umulmadık bir zamanda aşk ateşi düşer. Kente yeni gelen genç bir kıza aynı anda tutulan iki arkadaşın arasındaki dostluk açılmaz; bilakis yüreklerine düşen bu sevda onların kalemlerini ve hayata dair olan inançlarını daha da güçlendirir. Ama hem kendi gelecekleri, hem de ülkenin ve dünyanın gidişatı hayra alamet değildir…
Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan’ın üstlendiği filmin yapımcılığı yine BKM’ye ait. Çekimler Zonguldak ve İstanbul’da gerçekleştirilen yapım aynı zamanda Zonguldaklı madencilerin de öyküsüne değiniyor. Oyuncu kadrosunda Erdoğan’ın yanı sıra Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan gibi genç-usta pek çok isim de yer alıyor.

Kelebeğin Rüyası Filminin Fragmanı

Vizyon Tarihi : 22 Şubat 2013

Tür                   : Dram

Yönetmen      : Yılmaz Erdoğan

Oyuncular      : Kıvanç Tatlıtuğ, Yılmaz Erdoğan, Mert Fırat ve Beçlim Bilgin

Ülke                 : Türkiye

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. bengü dedi ki:

    yeni mi başlıyor film yoksa izlenmiş bir film mi çünkü daha önce izlemedim ondan soruyorum.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar