Hızlı Saç Uzatma Yöntemi – Evde Yapabilirsiniz !

24.05.2018
1.106
A+
A-
Hızlı Saç Uzatma Yöntemi – Evde Yapabilirsiniz !

Saçınızı kestiniz beğenmediniz veya saçlarınızın yaza daha uzun olmasını mı istiyorsunuz ? Hızlı saç uzatma tekniklerine ulaşabilirsiniz. Bunu özetle şampuan ve maskelerle yapabileceğiniz gibi bitkisel besinlerle de yapabilirsiniz. Bitkisel hızlı saç uzatma yöntemleri esasında şampuanların temeline inmektedir, çünkü alacağınız şampuanlar da bitkisel ürünlerden harmanlanarak kimyasal hale getiriliyor. Bu yüzden en iyisi, evde hızlı saç uzatma tekniklerini araştırın derim. Beraber araştıralım 🙂

 • Saçları en hızlı uzatan besin tabiki sudur. Su saçlarınızın dolgun görünmesini sağlar ayrıca saçınızı nemli ve canlı tutarak büyüme hücrelerinin aktif kalmasını sağlar.
 • ikinci olarak Beslenme ! –  Beslenmenin saç uzamasında etkisi, özellikle meyve ve sebze de çok etkilidir. Saçın uzaması için şampuanlar da B2 B1 A1 vs gibi proteinler vitaminler yazar malum 🙂 Bir kontrolü de yok yazan yazana, bunları en çok meyve ve sebzelerden karşılayacağımız için, bu ürünleri yemeye dikkat edelim. Yoğurt ve Deniz ürünlerini sizlere öneririm. Meyvelerden de çilek ve portakal,  saçlar için en uygun meyvelerdir. Her gün bir yumurta önerimizi buradan da tekrarlayalım.1 yıl boyunca her sabah 1 yumurta yiyen , her sene ömrüne 1 ay daha ekler.
 • Banyo sonrasında kremleniyor musunuz nem tutanlarla özellikle ? Bunları sürdükten sonra da saçınızı tarıyor musunuz ? işte bunu yaparsanız, hem uçlardaki saçı canlı tutarsınız, hemde deride ki köklerinize yeni bir canlılık kazandırmış olursunuz. Çünkü saçlar, özellikle saç derileri, beslenmediğinde ve uyarılmadıklarında verimli çalışmazlar. Yazın özellikle tatiller de saçınız çok hızlı uzamaktadır, bunun sebebi de sulu ve terden ötürü nemli kalmasıdır. Kışın yağmur yağsa da saçlarımızı ıslak bırakmadığımız için, bir önemi olmuyor. Saç diplerine de iki üç parmak ile, saç diplerini rahatlatıp masajlar yapmayı da unutmayınız.
 • Bize gelen en yoğun soru da şu; Düzleştirici saç uzatır mı ? veya saç maşası saça zarar verir mi ? Net şekilde cevaplayalım ki; düzleştirici saç uzatmaz ! Tam tersi uzamasını istiyorsanız düzleştirici kullanmayın. Düzleştiricinin veya saç maşasının zararı var mı diye soracak olursanız da biz önermiyoruz, kullanılacaksa da en azından ısıyı dindiren spreyler, kremler mevcut. Bunlarla saçınıza gelecek zararları absorbe edebilirsiniz. Neden diye soranlara bir önceki maddemiz kanıt niteliğindedir, çünkü maşa ve düzleştiriciler saçın doğal nemini aldıkları için, saçın uzamasını engellemektedir, biz ne demiştik bir önceki madde de ? Saçın uzaması için, saçlı yapının ve derinin nemli olması gerekmektedir.
 • Saç serumları ve kremlerini duştan sonra da kullanınız, Argan yağlarını kullanabilirsiniz, Pantene Argan Yağı, marketlerde de bulabileceğiniz en etkili ve uygun fiyatlı ürünlerdendir.
 • Diğer bir yöntem ise 1 ver 3 al ! Ne demek mi bu ? Şöyle ki; Saçlar malum kırıklar oluşmaktadır, kırıklar oluşan saçlarda da, hızlı saç uzatma bir adım daha yavaş gerçekleşmektedir. Buna çözüm olarak da saçınızın uçlarındaki kırıkları aldırıp, beslerseniz 3 ayda kestiğiniz kısmın 5 katı kadar daha uzayacaktır saçınız.
 • Hızlı saç uzatmak için maske en etkili saç uzatma yöntemlerindendir. Burada işin temeli, saçlı deriyi güçlendirecek besinlerle köklü deriye masaj yaparak, bu şekilde beklemeye almaktır kurutmadan, yıkamadan. Bunun için farklı kürler de mevcuttur. Benim önerdiğim, hızlı saç uzatmak için bitkisel maske kürleri genel olarak yumurta ve zeytinyağı temellidir. Zeytinyağı ve yumurta karışımlı maskeler yapabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı yumurta su ve zeytinyağını karıştırıp saçınıza 10 dakika masaj yaparak yedirin, sonrasında da genelde 15 dakika bekletin denir ancak sizin zamanınız varsa en az 1 saat beklemenizi öneririm, her 10 dakika da bir de saçınıza maske içinden derinize masaj yapınız, canlı tutunuz. Kaç gün ara ile saç maskesi yapılmalı diyorsanız da, 10 günde bir yani ayda 3 kere gibi zamana yayarak bu işlemi yapabilirsiniz.

  Özetle;

  Saçlarımı çok hızlı uzatmak istiyorum diyorsanız, saçınız bol bol nemli kalacak, sebze meyve yiyeceksiniz ve saç maskeleri yapacaksınız. Maske ile saç uzatmak, bu ara bayağı bir popüler konudur. Bunların yanında da saçlarınızda ki kırıkları aldırmayı unutmayın. 


FOTO GALERİ / Hızlı Saç Uzatma Yöntemi – Evde Yapabilirsiniz !ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.