Dağınık Saç Modelleri

02.04.2019
2.086
A+
A-
Dağınık Saç Modelleri

Dağınık saç modelleri ister günlük hayat olsun ister özel günlerde bayanların sıklıkla başvurduğu saç modellerindendir. Genç veya yaşlı fark etmez her yaştaki bayana uyum sağlayan dağınık saç modelleri toplu veya tamamen açık da bırakılabilir. Adından da belli olduğu gibi dağınık saçlara verilen farklı modellerdir.


Dağınık Saç Modelleri

Fakat sakın aman dağınık saç deyip geçmeyin modelleri ayrıntıda gizlidir. Bir topuzla veya örmeyle de saçınıza dağınık saç modeli verebilirsiniz. En sade düz bir kıyafeti bile bir dağınık saç modeli ile canlandırıp hareket katabilirsiniz. Eskiden özensiz olarak görülen ve özel günlerde ve toplantılarda çok da tercih edilmeyen bu saç biçimi bu sözleri artık kulak astırmıyor.

Çünkü dağınık saç modelleri artık her yerde kullanılarak bayanlara özellikle çekici bir hava verebiliyor. Bazen dekoltesi fazla olan kıyafetlerde kurtarıcı görevi üstlenip özellikle sırt ve göğüs dekoltesini dengeleyici bir rol üstleniyor.

Dağınık Saç Modelleri

Saçlarınızda ister düz ister maşayla şekillendirdiğiniz saç modelinizin keyfini çıkarın. Kabartın dağıtın dağınık saçlarınızla yüzünüze giden bir modelle günün her anının tadını çıkarabilirsiniz.

Bayanlar kısa saçlarım var nasıl daha çarpıcı dağınık saç modellerine sahip olabilirim diye düşünmeyin hem usta eller size birbirinden farklı dağınık saç modelleri sunuyor.


 

Usta ellere ihtiyaç duymadan sizlerde kendinize birbirinden farklı saç modelleri yapabilirsiniz. Dağınık saç modellerini kullanırken bayanların dikkat etmesi gereken nokta yüz tipinize uygun bir saç kesimiyle size uygun dağınık saç modellerini kullanmanız.

Yan ve Düşük Dağınık Topuzlar

Dağınık saç modelleri arasında en fazla tercih edilenler arasında yan topuz yer alır. Omzu açık elbiselerde özellikle kullanılan yan topuzlar, saçların daha hacimli görünmesine de yardımcı olurlar. Tam arkada toplanan topuzlar klasikleştiğinden farklılık isteyenler yanı tercih etmektedir. Saçı uzun veya orta uzunlukta olan bayanlara yan topuz çok yakışmaktadır. Yan tarafta at kuyruğu yapılan saça dağınık topu görünümü verilerek oluşturulur.

Arkada yapılan topuzlar uzun yıllar kullanıldı. 2019 abiye saç modelleri arasında trend olan ise düşük dağınık topuzlardır. Düşük topuzlar maşa ile dalgalandırıldığında daha farklı ve şık bir görünüm elde edilebilir. Günlük saç köpüğü ile şekillendirilip biraz daha salaş hava verilmesi yeterli olacaktır.

Dağınık Saç Modelleri

Örgülü Dağınık Topuzlar

Örgü Türk bayanlarının genlerinde olan bir modeldir. Bazı bayanlar ne olursa olsun örgüden asla vazgeçmezler. Biraz entelektüel hava katan örgüler abiye elbise saç modelleri olarak sıklıkla kullanılır. Saçların hacmini ortaya çıkarmak için örgüler gevşek yapılmalıdır. Sık örüldüğünde saçları olduğundan daha az gösterecektir. İki taraftan veya tek taraftan örülen saçlar yukarıda veya enseye doğru toplanır.

 

Toplanan örgülerden kalan saçlarda maşa kullanılarak maşalı topuz saç modelleri şeklinde tarz oluşturulabilir. Örgülü modeller çok çabuk bozulabilir. Bunu önlemek için saç spreyi kullanılmalıdır. Az saçı olanlar örgü topuzun yanı sıra hacimli dağınık topuzları da kullanabilirler. Hacim verilerek dağınık olarak toplanan saçlar olduğundan daha gür gözükecektir. 

 


FOTO GALERİ / Dağınık Saç ModelleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.