Kadın ve Moda

İpek Kirpik Nedir?

17.06.2019
İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik nedir kısaca anlatalım, saf ipekten oluşum elde edilen, göz yapılarına göre teker teker uygulanan kirpik uygulamasına verilen isim ipek kirpiktir.

Başlıklar

İpek Kirpik Yaptıran Ünlüler

Son dönemler de en trend uygulamalardan olan ve de ünlülerin tercihi ipek kirpik hakkında bilinmesi gerekenleri merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. İpek kirpik uygulamasıyla 6 aya kadar kusursuz kirpiklere sahip olmak mümkün fakat 3 haftada bir düzenli olarak bakım yaptırmanız gerekiyor. İpek kirpik tekniği zararlı mı, ipek kirpik ne kadar süre kalıcı gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz yazımızı keyifle okuyacaksınız kesinlikle.

Kalın İpek Kirpik

Hepimizin en büyük isteklerinden biri yay gibi, uzun ve gür kirpiklere sahip olmak fakat malesef bir çoğumuz bu görüntüye sahip olmak için ya takma kirpiklerden ya da rimelden yararlanıyoruz. Her gün hiç uğraşmadan gür ve uzun kirpiklere sahip olma fikri size de çok cazip gelmiyor mu? Artık bunun da bir yolu var. Çoğu ünlülerin yaptırdığı ipek kirpik uygulaması ile muhteşem harika görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz sizlerde.

[haber id=”7552″]

İpek kirpik uygulaması yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu işi profesyonel bir yerde yaptırmak. Kirpikler tek tek özel bir yapıştırıcı sayesinde yapıştırılıyor. Kirpikleri istediğiniz özellikte seçmeniz mümkün fakat sentetik olanları tercih etmemeniz daha doğru olacaktır. Yapıştırıcının da zararlı kimyasal içermemesi sağlığınız açısından uygun olacaktır. Böylece gözlerde hassasiyet oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Renkli İpek Kirpik

İpek kirpik yaptıran ünlüler Buse Terim, Çağla Şikel gibi isimlerin tercihi ipek kirpik uygulaması, yaklaşık 1.5 saat sürüyor ve rimel kullanmadan çok doğal bir görünüme sahip oluyorsunuz. İşlem bittikten sonra, kirpiklerin kalıcılığını arttırmak ve kırılıp düşmesini önlemek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Göz makyajınızı temizlemek için kullandığınız ürünün yağlı içeriğe sahip olmaması gerekiyor. Uyurken de kirpiklerin zarar görmemesi için yüz üstü yatmamanız öneriliyor. Kirpikleri çıkarmak istediğinizde ise mutlaka merkeze gidip oradaki uzmandan destek almalısınız.

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

Rimel sürmekten azalan dökülen kirpikleriniz için neler yapabileceği konusun da araştırmaya başladık. Doğal yollar ile Badem yağı bugüne kadar en büyük kurtarıcılar arasın da oldu, ancak düzenli kullanılması gerekli ve bir süre kirpiklere bir şey sürmemek gerek. Eee buna dayanmak zor. Rimel sürmeden nasıl kirpiklerimi rahat bırakırımın derdine düştüyseniz sizler de azalan dökülen kirpikleri dolgun göstermenin en iyi güzel yolu İpek kirpik tekniğidir.

İnternette araştırma yaparken sizler de görmüşsünüzdür ve sonrasın da ipek kirpik uygulaması nedir diye merak etmişsinizdir. Sonrasın da ise kirpiklerin birbirine yapışması, enfeksiyon kapma sıkıntısı ve çeşitli şikayetlerle birden çok dolu ipek kirpik bilgisine sahip oldunuz kesinlikle. Ve bende sizler gibi son olarak anladım ki bu uygulama gerçekten işin ehli bir yerde yapılmalı. Sokak arasındaki kuaförler de yapıyor hem de çok ucuz fiyatlara… Aman diyeyim oradan koşarak uzaklaşın…

[haber id=”35163″]

 Dediğim gibi gözle alakalı bir işlem yaptıracaksanız kesinlikle bu alanda işinin ehli bir yer bulmalısınız. İpek kirpik uygulaması ilgili bilinmesi gereken tüm detayları bilgileri önce size anlatıyor ve ardından işleme başlanıyor. Bilinmesi gereken en önemli şeylerden birisi uygulanacak kirpiğin markası. Sentetik ürünler kullanılan yerler sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. İpek kirpik ve yapıştırışı olan sıvın kesinlikle zararlı kimyasallardan uzak olması gerekiyor.

İpek Kirpikler

Kirpiklerimin şekline göre belirlenmiş olan 80 adet kirpiği teker teker yerleştirmek için hazırlanmalısnız. Gözünüzde makyaj olmaması önemli. Eğer ki varsa da temizleme yapılıyor ve bu şekilde işleme başlıyorlar. Tek gözde yapılan ipek kirpik uygulaması süresi aşağı yukarı 45 dakika kadar sürüyor. İşlem bittiğinde çok farklı gibi bir görünüme sahip olacağımı düşünüyorum diyebilirsiniz, fakat aynaya baktığınız da normalde sürdüğünüz rimelin daha hafifletilmiş halini göreceksiniz gözleriniz de. Daha yumuşak bir bakışa kavuşmuş olacaksınız… 

İpek Kirpik Kalıcılığı

3 haftada bir bakımı yapıldığı taktirde ipek kirpik kalıcılığı 6 ay kullanabiliyorsunuz. Fakat belli süre sonra kirpiklerden birinde kayma olduğunu görebilirsiniz.

 İpek kirpik acıtıyor mu?

Kirpik taneleri birer birer yerleştirildiğinden uzun süren bir işlem aslında. Bu durum da ise göz hassasiyetinizin arttığını söyleyebilirim sizlere. Gözlerinizin kenarlarına doğru yapıştırıcının verdiği hafif bir yanma hissi oluşuyor ve sadece bu kadar bir acı yaşıyorsunuz. Başka bir acıcı olmayan bir işlemdir.

İpek kirpikler zarar görüyor mu?

Kendi kirpiklerinizle uygulanan kirpik arasında 1-2 milim oluyor. Aslında kirpik dipleri ile çok farklı bir yere yerleştiriliyor ipek kirpikler.

İpek Kirpik Takımı

İpek kirpiğin kullanımı rahat mı?

Hiç makyaj yapmadan dışarı çıkabiliyorsunuz. Ruj ya da fondöten kapatıcısıyla günlük makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz. Bu açıdan müthiş bir şey. Ancak eye liner ya da göz kalemleri, far kullanacaksanız iseniz sonrasını düşünmeniz lazım, çünkü yağ bazlı hiçbir temizleyici kullanmamanız gerekli. Bu tür benzerleri olan malzemeler ipek kirpiklere zarar veriyor ve yapıştırıcının etkisini azaltmaktadır.

İpek kirpiğiniz varken yüz yıkanır mı?

Aslında en zorlayan noktalardan birisi bu. Yüzünü yıkarken genellikle tüm yüzünüze su sürmemeniz gerek. Uygulama yapıldığından beri yüzünü yıkamayı yeni öğrenen çocuklar gibi olursunuz. Çünkü kirpiklerinize sabun, jel ya da başka bir kimyasal malzeme değmemesi gerekiyor.

İpek kirpikle uykuda sorun oluyor mu?

Kesinlikle büyük bir sıkıntı yüz üstü yatamıyorsunuz, yan yatarken yastığın kirpiklere değmesini engellemeniz gerekiyor ve benzeri uyku pozisyonlarıyla vedalaşmalısınız. Sırt üstü yatmalısınız yoksa kirpikleriniz kırılabiliyor.

İpek kirpik yapıldıktan sonra herhangi bir acı duygusu var  mı peki?

İlk gün bu acıyı hissetmeseniz de de gün itibariyle kirpiklere dokunduğunuz da kirpik dipleriniz de hafif bir batma hissedebilirsiniz. Gözünüzde arpacık çıkmadan önceki acının hemen hemen aynısı diyebiliriz bu acı tarifine. 

 İpek kirpik doğal duruyor mu?

Kimseler kirpiklerinizin arasındaki farkı anlamaz. Gözünüzde rimel var sanır. Yani gayet doğal duruyor.

İpek kirpikleri kendim çıkarabilir miyim?

Eğer kendi kirpiklerinizi yolmak istemiyor iseniz kirpiğin uygulandığı merkeze gidip çıkarttırmanız gerekmektedir. Yoksa kendi kirpiklerinizle zarar verecek dökülmelere neden olabilirsiniz.

İpek Kirpik Yaptıran Ünlüler

İpek kirpik yaptırdıktan sonra nasıl bir bakım uygulamalı?

Şeffaf bir rimel kullanıp parlaklık verebilirsiniz. Kirpiklerin yapışmaması için mutlaka kirpik tarağıyla taramalısınız. Yoksa hepsi karışıyor ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkıyor.

İpek kirpik kalitesi ne olmalı?

Fırsat web sitelerin de ve birden çok kuaförde uygulanan ipek kirpik uygulamasının fiyatı değişiklik gösteriyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan materyalin kalitesi… Sentetik olmamalı ve zararlı kimyasal barındırmayan yapıştırıcı kullanılmalı.  

Sonuç

3. haftanın sonuna geldiğiniz de kirpik dipleriniz de batma, ağrı oluşmaya başlamıştır. İlk elinize geldiklerine bayağı panikleyip ve kendi kirpikleriniz sanabilirsiniz. Gözünüzde ki batma ve hissiyatı yüzünden artık kesinlikle kirpikleri çıkarmaya karar vermiş olursunuz. 45 dakika süren bir işlem sonucunda, hafif göz yanması ile kirpikleri çıkartma işlemi bitmiş olur. Çıkardıktan sonra kirpikleriniz de gözle görülür bir azalma hissetmiş olursunuz. Badem yağıyla bakım yapıp bir süre kendi haline bırakıp toparlanmalarını da beklemeniz gerekmektedir işlem sonun da.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar