Kadın ve Moda

İdeal Vücut Ölçülerine Kavuşma Yöntemleri

06.04.2019
İdeal Vücut Ölçülerine Kavuşma Yöntemleri

Bayanların tek vazgeçmeyeceği şey ideal bir vücut ölçüsü ve sağlıklı bir yaşam tercihidir. Özellikle fazla kiloları olan bayanlar ideal vücut ölçüsüne sahip olabilmek için birçok defa diyet yapmaya karar vermiştir ancak çoğu daha başlamadan bırakmak zorunda kalmıştır.

İdeal vücut ölçülerine sahip olabilmek için yapılması gereken en etkili hareket karar verme sürecidir. Zayıflamak ve ideal vücut formunda kalabilmek için kendinize güvenmeniz ve başaracağınıza inanmanız gerekmektedir. Öz güveniniz tam olduktan sonra zaten gerisi çok kolay olacaktır.

İdeal Vücut Ölçülerine Kavuşma Yöntemleri

Zayıflamaya başlamadan önce kendinizi motive edebilir ideal vücut ölçüsüne kavuşabilmek için hayalini kurduğunuz bir elbise ya da bir pantolon alarak kendinize başlangıçta küçük bir jest yapmış olursunuz.

Sabah uykudan kalktıktan sonra basit egzersizler yaparak ikinci adıma geçebilirsiniz. Bunun yanında kilo aldıracak en bilindik yemeklerden vazgeçmeniz gerekecektir. Özellikle makarna, patates gibi yiyeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu besinlerin yerine balık, tavuk, sebze ve meyvenin tercih edilmesi hem sağlıklı beslenmek açısından hem de ideal vücut ölçülerine kavuşmak bakımından çok büyük etkisi olacaktır.

İdeal Vücut Ölçülerine Kavuşma Yöntemleri

Sabah egzersizlerini aksatmadan yapmalı ve kilo aldıracak besinlerden olduğunca uzak durmalısınız. Ara öğünlerde yemek yiyorsanız bu yiyecekleriniz yine kilo aldırmayacak besinlerden oluşmalıdır.

Yine ideal vücut ölçülerine kavuşabilmek için gün içerisinde hareketli olmak gerekmektedir. Eğer şartlarınız müsaitse günlük hafif tempoda yürüyebilir bol oksijen alarak vücudunuzun forma girmesini sağlayabilirsiniz.

İdeal vücut ölçülerine sahip olabilmek için yapılan en büyük yanlışlardan biri yemeyi içmeyi tamamen kesmek ve spor yapmaya çalışmaktır. En sağlıklı zayıflama yöntemi yerken kilo vermektir. Vücut yine gerekli besinleri almalı ama dengeli beslenerek ve spor yaparak ideal vücut ölçülerine kavuşmaya çalışmalıyız.

Vücut Kontur uygulamaları

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kır düğünü elbise modelleri içine girme derdi bayanları sarmaya başladı. Spor, çok hareket etmek ve dengeli beslenmek ideal vücut ölçülerine ulaşmak için önemli ilkelerdir. Fakat diyet ve spor yaptığı halde istediği vücut ölçülerine ulaşamadığından bandaj elbise modelleri giyemeyen bayanlar vardır. Bandaj elbiselerde vücut hatları tamamen belli olur. Kusurlar tamamen ortaya çıkar. Bundan dolayın kilosu olan veya ideal hatlara sahip olmayanların giymemesi gereken bir modeldir.

İdeal Vücut Ölçülerine Kavuşma Yöntemleri

Tek seansta kalıcı inceliğe ulaşmak isteyen bayanlar için vücut kontur uygulamaları tavsiye edilir. 30 gün içinde vücut hatları yüzde 70 oranında istenilen şekle girer. İkinci ayda ise bu oran yüzde 80’ne çıkar. 6 gibi kısa bir süre içinde istenilen modelde söz elbiseleri ve diğer vücut kıvrımlarını belli eden kıyafetler giyilebilecek duruma gelinir. 6 ay içerisinde kişinin bedeni 8 cm yani 2 beden incelmiş olur. Bu incelme kişiden kişiye değişse de çok fazla fark görülmez.

Tükettiklerinize Dikkat Edin

Vücut kontur uygulaması veya spor yaptıktan sonra ideal formuna gelen beden, yenilen ve içilen şeylere dikkat edilmediğinde ilerleyen zaman içerisinde eski haline gelebilir. Mavi menekşe sitesinde de özellikle vurgulan kriterlere dikkat edilmelidir. İnsan susuzlukla açlığı bazen karıştırır. Acıktığını düşündüğü anda bir şeyler yeme yerine su tüketip ideal kilomuzu koruyabiliriz. Gece atıştırmaları yapmamaya özen gösterebilir. Gece çok açlık yaşanıyorsa daha az kalorili yiyecekler tercih edilebilir. Şerbetli tatlı yemek yerine sütlü tatlı veya dondurma tercih edilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar