Kadın ve Moda

Hindistan Cevizi Yağı Saçı Uzatır Mı?

18.07.2019
Hindistan Cevizi Yağı Saçı Uzatır Mı?

Hacimli, sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için yüzyıllardır kullanılan hindistan cevizi yağı saç maskesi, geçmişte olduğu gibi günümüzde de halen günümüz kadınları arasındaki popülerliğini sürdürmektedir. Saçları hızlı uzatmaya yardımcı olmaktadır. Hindistan cevizi yıpranmış ve hatta kopmaları olan saçları dipten ucu yenileme özelliğine sahiptir. Hindistan cevizi yağı ile evde uygulayabileceğiniz saç maskeleri vardır.

Hindistan Cevizi Yağı Saç için Yararları

Hindistan cevizi yağıyla yapmış olunan saç maskelerli ile kepeklerinize iyi gelirken, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saç derinizi de çok iyi bir şekilde beslemektedir. Saç güzelliğine de büyük katkı sağlamaktadır.

Başlıklar

Hindistan Cevizi Yağı Saçlara Nasıl Uygulanılır Adım Adım Açıklama

• İlk olarak internetten ya da güvendiğiniz bir aktardan hindistan cevizi yağı edinin. Cam kavanozda olanları tercih edin.

• Elinizdeki hindistan cevizi yağı kavanozunu mikrodalga fırına koyarak ya da bir cezve kaynayan su içerisinde ısıtın.

• Saçlarınızı iyice ıslatın ve tercihen ılık ya da sıcak su ile ıslatmanızda fayda var. Ancak bu aşamada henüz şampuan kullanmanıza lüzum yok.

• Ardından saçlarınızı tarayarak demetler halinde ayırın.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydası

• Önceden ısıtmış olduğunuz Hindistan cevizi yağını ellerinize dökerek, bol miktarda olmak ve saç tellerinizin her birine temas ettiğinden emin olarak, demet demet ayırmış olduğunuz saçlarınıza teker teker yukarıdan aşağıya olmak üzere uygulayın.

• Uzun saça sahip iseniz ortalama olarak 4-5 yemek kaşığı kadar yağı tek seferde kullanabilirsiniz.

• Bu işlemin ardındın saçlarınızı ince telli bir tarakla tarayın. Taradıktan sonra da sanki boya sürermişçesine saçlarınızı iyice karıştırarak hindistan cevizi yağının her saç telinize gelir şekilde emin olmalısınız. Aynı zamanda nazik bir masajla, yağları saç diplerinize ve kafa derinize de yedirmeniz gerekir. Bu işlemi ortalama 3-4 dakika kadar da devam ettirebilirsiniz.

• Son olarak bir kez daha saçlarınızı taradıktan sonra, saçların yıpranmaya daha müsait olduğu uç kısımlarına bir miktar daha hindistan cevizi yapı uyguladıktan sonra, kafanıza bir bone takın. Alternatif olarak saçınızı streç filmle de sarabilirsiniz. Temel mantık ise ısının muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Saçlarınıza uygulamış olduğunuz hindistan cevizi yağının etken maddesi hem saç derisine hem de saçlarınızın içindeki gözeneklere tamamen işlev sağlamaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Uzatır Mı

• Eğer bekletebilecek zamanınız var ise maskeyi saçınızda en az 2 saat ve ya tamamen sizin tercihinize bağlı olarak tüm gece de bekletilebilir. Ancak zaman sıkıntınız var ise, ortalama yarım saat bekleterek sonrasında saçınıza bir de fön makinesi ve ya saç kurutma makinesi tutarak bekletme sürecini kısaltabilirsiniz. Böylece etki mekanizmasının ortaya çıkmasına yardımcı olursunuz. Hızlanmasına da yardımcı olmak tamamen sizin elinizde olduğunu unutmayın.

• Ardından saçlarınızı açıp, kendi kullanmış olduğunuz kaliteli şampuan ile güzelce yıkayın ve ardından durulama işlemini ılık su ile yapın. Saçlarınıza hindistan cevizi yağı ile bakım uyguladıktan sonra saçlarınızı yıkayın. Saçınızın yıkama işleminin ardından yıkama herhangi bir ek saç kremi kullanmanıza gerek yoktur.

• Bu işlem birkaç kez yapıldıktan sonra ne kadar fayda gördüğünüze ve farka inanamayacaksınız. Ve saçlarınızın ne derece sağlıklı hale geldiğine inanamayacaksınız.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Ne Kadar Sıklıkla Uygulanmalı

Bu saç maskesini istediğiniz uygulayabilirsiniz. Ancak hindistan cevizi yağından alınabilecek en çok faydayı alabilmek için haftada en az bir kere saçlarınıza uygulamanız tavsiye edilmektedir. Zaman sıkıntısı çekmeyen kişiler haftada iki kez uygulayacak olurlar ise uzun vadedeki farkını ve faydasını daha çok çabuk göreceklerdir.

[haber id=”33769″]

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir

• Saçlara Protein desteği sağlayarak kırılmalarını engeller

• Düzenli uygulama sayesinde saçı kalıcı olarak nemlendirerek hızlı uzamasına ve sağlıklı parlak görünmesine ciddi katkıda bulunur

• Saç dışında kirpik bakımında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Kaş ve kirpiklerinize de hindistan cevizi yağı sürerek kaşlarınızı ve kirpiklerinizi beslenmesini sağlayabilirsiniz.

• Antifungal ve anti bakteriyel özellikleri içermesi sebebi ile saç derisine iyi gelmektedir. Saç kepeği oluşumu sorunuyla savaşır. Bitlenme gibi bir riski en aza indirmesi ile de bilinmektedir.

Hindistan cevizi yağı maskesinin saç için faydaları sayısız olmakla birlikte, başlıcalar;

Hindistan cevizi yağı, günümüzde özellikle cilt ve saç bakımında oldukça rövanş alan bir ürün haline gelmiştir. Artık doğal ürünleri tercih etmek isteyen insanlar hindistan cevizi yağı gibi ürünleri gıda olmasının yanı sıra hem gıda olarak hem de özellikle güzelliğine dikkat eden kadınlar için güzellik ve bakım alanında da kullanılmaktadır. Tabii kullanmadan önce insanlar hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir, neye iyi gelir, zayıflatır mı gibi birçok soruyu kendilerine sorar bir hal alıyorlar.

[haber id=”10854″]

Bu soruların yanı sıra güzellik için kullanılabilecek kozmetik ürünleri var mı gibi soruların yanıtını da haklı olarak öğrenmek istiyorlar. Hindistan cevizi yağını aktarlardan temin edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir unsur hindistan cevizi yağını alacağınız aktarın tanıdığınız bir aktar olmalıdır. Tanıdığınız aktar yok ise hindistan cevizi yağını temin etmek üzere güvendiğiniz bir aktar bulup sonrasında bu hindistan cevizi yağını o aktardan temin etmenizi tavsiye ederiz. Aktarlardan temin ettiğiniz bu hindistan cevizi yağı ile iyi bir cilt bakımı yapabileceğiniz gibi saç bakımı da yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının içerdiği yağ asitleri, vitaminler ve mineraller ile sağlığımıza birçok fatdası olduğu uzmanlar tarafından söylenilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar