Kadın ve Moda

Hediye Örgü Eldiven Fikirleri

23.12.2018
Hediye Örgü Eldiven Fikirleri

örgü eldiven fikirleri

Havalar soğudu! Ellerinizi soğuktan koruyacak ve sizi sıcak tutacak en iyi aksesuar, birbirinden şık eldivenlerdir. Tabi ki, mağazalarda satılan hazır eldivenleri de tercih edebilirsiniz. Peki, örgü eldivenlere ne dersiniz? Hazır olarak satılan örgü eldivenlerin dışında, en iyi seçeneklerden biri, kendi yapacağınız bir örgü eldivendir. Eldivenler, pratik ve hızlı olduklarından, aynı zamanda harika birer hediye seçeneğidir.

Yılbaşı gecesi yaklaşmışken, sevdiklerinize hem kısa sürede örebileceğiniz hem de onları sıcak tutacak el yapımı bir hediye alternatifi arıyorsanız, bir an önce onlara eldiven örmeye başlayabilirsiniz.  Son zamanlarda çok fazla eldiven ördüm. Bu kadar eldiven ördükten sonra; iplik seçimi, desen seçimi ve parmaklar arasında oluşan sinir bozucu delikler gibi yaygın sorunlar hakkında çok fazla şey öğrendim. Örgü eldiven alternatifleri ve nasıl örebileceğiniz ile ilgili bu ipuçlarına göz atabilirsiniz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa, bu ipuçları işinize yarayabilir.

Bir eldiven örerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri, parmakların uzunluğudur. Tüm parmakların genişliği ve uzunluğu farklıdır. Bazen, tırnakların uzunluğu da hesaba katılmalı. Belirli bir kişi için bir eldiven örüyorsanız; nasıl bir proje çıkaracağınızı görmek için o kişinin gizlice ellerine bakabilirsiniz.

Başlıklar

Nasıl İplik Seçmeli?

Hediye örgü eldiven fikirleri

Eldiven örmeye başlamadan önce, seçeceğiniz ipliğe karar vermeniz gerekir. Bir arkadaşınız için eldiven örüyorsanız ya da bir çocuk için eldiven örüyorsanız, tercih edeceğiniz iplik de değişiklik gösterebilir. Örneğin, bir çocuk için öreceğiniz eldivende,  makinede yıkanabilir iplik daima en iyi seçimdir.

Parmak Aralarındaki Delikler Nasıl Önlenir?

Eldivenin parmak kısımlarını örerken karşılaşacağınız en büyük sorun, parmak aralarında oluşabilecek boşluklardır. Boşlukları kapatmak için iplik kuyrukları kullanabilirsiniz. Parmağın önüne ve arkasına, birleştirilen iki dikiş geçin. Bu tekniği, ipliği ekstra bir iğnede tutarak gerçekleştirebilirsiniz. Çapraz dikişler, eldivenin parmak aralarındaki delikleri kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Eldiveni Tasarlamak

Evde örgü eldiven modelleri

Bir eldiven örmeye başlamadan önce, ilham almak için farklı örneklere göz atın. Daha önce gerçekleştirilmiş bir projeye göz atmak, seçtiğiniz tarzda bir eldiven oluşturmanızı sağlayabilir ve boyutu doğru belirlemeyi çok daha kolay hale getirir.

Örgü eldiven projeleri; başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar değişiklik gösterir. Bu nedenle, beceri seviyenize uygun bir proje tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Örneğin, örgü konusunda henüz yeniyseniz, daha kolay gerçekleştirebileceğiniz bir proje tercih etmeye çalışın. İnternette arama yaparak fikir edinebilir, aşağıda yer alan örneklere göz atabilir ya da örgü kitap ve dergilerine göz atabilirsiniz.

örgü eldiven modelleri

Örgü eldivenlerde, son yıllarda parmaksız modeller oldukça moda. Sıcaktan tutma konusunda çok başarılı olmasalar da, şık ve havalı görüntüsü ile aksesuar çekmecenize ekleyebileceğiniz parçalardan. Bu tarz bir eldiven örmek, parmağı olan eldivenlere göre çok daha kolaydır.

parmaksız örgü eldiven

Parmaksız örgü eldiveninize ekleyeceğiniz düğmeler ile, hem şık hem de havalı görünen bir aksesuar elde edebilirsiniz.

örgü eldiven nasıl örülür

Şık bir örgü eldiven, tarzınızın şık bir tamamlayıcısı olacak ve aynı zamanda soğuk bir kış gününde ellerinizi sıcak tutacaktır. Örgü eldivenler, sevdikleriniz için de iyi bir hediye alternatifi sunar.

örgü eldiven modelleri

Örgü eldiveninize ekleyeceğiniz farklı detaylar, daha şık bir hediye alternatifi oluşturur. Eldivenin sahibinin, dilediğinde parmaklı dilediğinde parmaksız olarak kullanabileceği bu tarz bir tasarım, kış günlerinde en sevdiğiniz aksesuarınız olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar