Kadın ve Moda

Hamile Kombinleri

14.04.2021
Hamile Kombinleri

Hamilelik dönemi kadınların rahat geçirmesi gereken bir dönemdir. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak rahat olmaları, daha iyi bir hamilelik süreci geçirmelerini sağlar. Tabii ki bakımına ve şıklığına düşkün kadınlar, rahatlık ve şıklığı bir arada isterler. Günümüzde baktığımızda, bunun mümkün olduğunu da söyleyebiliriz. Çeşitli hamile kıyafetleri ile hamile kombinleri yapabilirsiniz.

2021 Hamile Kombin

Hamilelik döneminin birkaç ayı kilolarınız belli olmaz, fakat üçüncü aydan sonra karın bölgesi belirginleşmeye başlayacaktır. Tabii kilo durumları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Özellikle karın ve basen bölgelerinden kilo kalanlar, bir süre sonra pantolonları, etekleri ve çeşitli kıyafetleri dar gelmeye başlar. Tabii bu durumda hamile kıyafetleri için alışverişe çıkılır.

Hamile kombinleri için, kadınların özenli ve dikkatli seçimler yapması gerekir. Bel ve karın bölgesini sıkmayan daha bol kesim kıyafetler tercih edilmelidir. Bebeğinizin gelişme evresinde onun daha iyi gelişebilmesi için, vücudunuzun oldukça rahat olması gerekir. Bu nedenle esnek ve bol kesim kıyafetler tercih edilmelidir. Fakat tabii hamile döneminde, gördüğünüz her hamile kıyafetini de almamaya özen gösterin. Hepsini giymeye fırsat bulamayabilirsiniz. Hamilelik kıyafetlerinizi, aylara göre kilo alacağınız şekilde hesaplayabilirsiniz. Çünkü bir süre sonra bu kıyafetleri giymeyeceğinizi unutmayın.

2021 Hamile Kombinleri

Hamile Kombinleri Nasıl Olmalı

Hamile kıyafetleri dünya genelinde, normal kıyafetlere göre daha pahalıdır. Piyasası daha az bir giyim sektörü olduğu için, daha pahalıya mal olur. Bu nedenle bütçenizi sarsmadan fazla ürün almadan, güzel hamile kombinleri elde edebilirsiniz. Önemli olan üçüncü ay sonrası ve her ayın kendine özgü kilo alma durumlarını hesaplayarak kıyafet almanızdır. Sonraki süreçlerde daha fazla kilo alacağınız için, üçüncü ay ile altıncı ay aynı kıyafetin içine giremeyebilirsiniz. Bu nedenle az ürünle, hoş kombinler elde edebileceğiniz şekilde; pantolon, elbise ve etek kıyafetleri alabilirsiniz.

Önemli olan alt parça kıyafetlerinizi hoş bir şekilde karşılamanızdır. Çünkü, alt parça kıyafetler üst parçaya göre daha kısıtlıdır. Üst kıyafetleri her türlü mağazalardan bulabilirsiniz. Ama alt parça ürünlerinizi hamile giyim mağazalarında temin etmeniz gerekebilir.

En Güzel Hamile Kombinleri

Son birkaç yıldır bol ve salaş giyim trendi, özellikle hamile kombinleri içinde ideal bir seçim olabilir. Göğüs altından bol kesim olan elbiseler ve salaş tunikler, hamileler için rahat tercihler arasındadır. Tabii ayakkabı seçimi de rahatlığınız için önemlidir. Ayaklarınız şişebilir ve herhangi bir ayakkabı rahatsız edici olabilir. Bu nedenle, rahat ve ortopedik ayakkabıları-terlikleri tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Bu gibi detaylara hamilelik döneminde dikkat edilmesi önem taşır. Rahat bir hamilelik süreci geçirebilmeniz için, bu gibi detaylara dikkat etmeniz gerekir.

[haber id=”20227″]

Hamile Günlük Kombin

Günlük kıyafetlerinizde özellikle daha rahat kesim kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Bir davete ya da özel bir gün için daha özenli giyinebilirsiniz. Ama günlük seçimlerinizde öncelikle rahatlığınızı öne almanız önemlidir. Hamile kombinleri günlük tercihleriniz, bol paça hamile pantolonun üzerine dizlere kadar inen bir bluz kombin yapabilirsiniz. Bluzunuz desenli ya da düz olabilir. Aynı şekilde rahat ve ortopedik bir spor ayakkabı giyebilirsiniz. Ya da bol kesim bir elbise tercih edebilirsiniz. Günlük kombinleriniz için seçenek daha fazla
olacağından, rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Hamile Giyim 2021

Hamile Davet Kombini

Özel günlerde daha şık olmak adına, biraz daha özenli hareket edebilirsiniz. Özel davetler için hamile kombinleri pratik bir şekilde şık olmanızı sağlayacaktır. Salaş ve şık bir elbise ile tek parça şıklığı yakalayabilirsiniz. Ya da şık bir hamile kumaş pantolon üzerine yine şık bir bluz kombin yapabilirsiniz. Ayakkabı seçiminde ise ortopedik şık bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Hamile Ofis Kombini

İş hayatınızda ofis ortamına uyumlu, hamile kombinleri elde etmeniz de oldukça kolaydır. Kumaş hamile pantolonu üzerine, şık bir bluz ya da gömlek tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde ortopedik bir ayakkabı ile kombini tamamlayabilirsiniz. Masa başında iseniz tabii ayaklarınızın rahat bir şekilde nefes alması için, terlik giyebilirsiniz.

Tesettürlü Hamile Kombinleri

Hamilelik döneminde, tesettürlü hanımlar içinde dış giysi bulmak zor olabilir. Bu nedenle pardösüleri birkaç beden büyük alabilir ve karın bölgenizi kapatabilirsiniz. Ama göğüs bölgesine ve omuzlara çok büyük geleceğinden dolayı hoş görünmeyebilir. Bunun yerine, her zaman giydiğiniz dış kıyafetinizin üzerine, hafif dokuda bir şal atabilir ve broş ile tutturabilirsiniz. Böylece daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tesettürlü hanımlar için, önemli olan dış giysi tercihini doğru yapmalarıdır. İçine giyeceğiniz kıyafetlerinizi de aynı şekilde rahat ve bol kesim elbise ve pantolonlardan tercih edebilirsiniz.

Hamile Giyim Kıyafet

Kumaş Seçimi

Hamile kombinleri için kumaş seçimi de önemlidir. Dokuz aylık hamilelik sürecinde, vücudunuzun ısısı yarım ile bir derece arasında artış gösterir. Bu gibi nedenler ile hava alan ve vücut ısınızı sizi rahatsız etmeyecek şekilde bir kumaş tercih etmelisiniz. Özellikle terletmeyen ve nefes alan; pamuk, keten, yün gibi kumaşlar organik ve sağlıklıdır. Polyester, viskon, polyamid gibi kumaşlar ise kimyasal içerikli insan yapımı sağlıksız kumaşlardır. Bu nedenle bunları tercih etmemenizi tavsiye edebiliriz. Kaşındıracak, tahriş edecek kumaşlardan uzak durmanız gerekir. Aynı şekilde iç çamaşırının kumaşı sağlığınız için önem taşır. Gebeliğiniz boyunca, idrar yolları enfeksiyonu yaşama olasılığınız yüksektir. Bu açıdan nefes alan alt iç çamaşırı giymeniz gerekir. Göğüsleriniz de bu süre zarfında büyümeye başlayacağından, balensiz ve göğsünüze baskı yapmayan sütyenler giymenizi önerebiliriz.

[haber id=”4939″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.