Kadın ve Moda

Güneşin Tadını Çıkarmanızı Sağlayacak Güneş Kremleriyle Tanışın!

12.05.2021
Güneşin Tadını Çıkarmanızı Sağlayacak Güneş Kremleriyle Tanışın!

Uzun saatler boyunca dışarıda vakit geçirmek, hassas cildinizi güneşe karşı savunmasız bırakabilir. İster sahilde ister balkonunuzda keyif yapın, cildinizi doğru güneş kremi ile korumanız çok önemlidir. Güneş kremleri, değişik formülasyonlarda üretildiği için hepsinin farklı işlevleri bulunur. Watsons’ın bronzlaştırıcılardan koruyuculara kadar uzanan güneş kremleri kategorisinden cildiniz için en doğru ürünleri seçerek, güneşin tadını doyasıya çıkarmaya hazır mısınız?

En İyi Güneş Kremi Markalarıyla Tam Koruma

Watsons; Garnier, Nivea, Sebamed, Cosmed, Pure Beauty, Bepanthol, Diadermine, Neutrogena ve Solait gibi hem dünyaca ünlü hem de yerli markaların en kaliteli güneş kremlerini sizler için sunar. Güneş kremi seçimi, pek çok açıdan detaylı ve kapsamlı olabilir. Güneşin zarar verici etkilerinden korunmak için krem seçmeden bazı temel kriterlere dikkat etmelisiniz:

  •  Söz konusu güneş kremleri olunca ilk önce dikkate alınması gereken kriter SPF değeridir. SPF, güneş koruyucunun ne kadar UVB ışığını filtreleyebileceğini ifade eder.
  •  30 ila 50 faktör güneş kremi, cildinizi güneş yanığından ve güneşin zararlarından daha iyi korumaya yardımcı olur. Geniş spektrumlu kremler, UVA ışınlarının zararlı etkilerinden de korur.
  •  Ten renginiz kullanmanız gereken SPF seviyesini belirler. Açık tenliyseniz ve pembe bir renkle yanıyorsanız, SPF 30 veya daha üstü ürünleri seçmeniz gerekir.
  •  Güneş kremlerinin farklı bileşenleri olduğundan cildinizin belirli güneş koruyucu türlerine alerjisi olup olmadığını belirlemeniz önemlidir.
  •  Bazı güneş kremleri belirli cilt tipleri için özel olarak geliştirilir. Kuru, hassas veya yağlı ciltler için güneş kremi çeşitleri arasından cildinize uygun ürünleri seçebilirsiniz.

Kolay ve Pratik Şekilde Uygulanan Güneş Kremleri


Güneş kremleri, formülasyonlarına göre cildinize farklı şekilde etki eder. Doğru kullanıldığında her ürün, güneş koruması sağlamaya yardımcı olur. Sprey formdaki güneş kremleri, genellikle ulaşılması zor alanlara yayılmayı kolaylaştırdığı için tercih edilir. Nivea Sun Koruma ve Ferahlık güneş kremi, sprey formundaki yapısıyla tüm vücuda eşit şekilde uygulanabilir ve anında emilir. Nivea güneş kremi, transparan formülü sayesinde cildinizde iz bırakmaz.

Losyon şeklindeki koruyucular, nemlendirici özelliğindeki formülasyonlarıyla en çok tercih edilen kremler arasında yer alır. Garnier güneş kremi çeşitlerinin losyon formülasyonları çok yönlü koruma sunarak, en çok güneşe maruz kaldığınız anlarda bile güvenli olmanıza yardımcı olur. Çeşitli cilt tipleri için özel olarak geliştirilen losyonların renkli güneş kremi çeşitlerini de keşfedebilirsiniz. Stick formdaki kremleri ise özellikle seyahatlerde veya gün içerisinde ürünü yenilemek istediğinizde tercih edebilirsiniz.

Cildinize Uygun Koruyucu ve Bakım Kremlerini Keşfedin


Cildinizi güneşten korumak, her yaşta önemlidir. Bebekler ve çocuklar, hassas ciltli, alerjik kişiler ve özel sağlık durumuna sahip olanlar güneşe karşı daha savunmasız olabilir. Bu yüzden, güneş kremi seçmeden önce yaş, sağlık koşulları, iklim, güneşe maruz kalma seviyesi ve cilt tipi gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Kuru bir cildiniz varsa nemlendiren, yağ bazlı ve uygun içeriğe sahip bir güneş koruyucu seçebilirsiniz. Yağlı ciltlerin ise gözenekleri tıkamayan jel bazlı güneş kremlerini tercih etmesi gerekir. Cosmed Sun Essentials Yağlı Ciltler İçin Koruma, sebumun dengelenmesine ve gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Cildiniz güneş lekelerine meyilliyse leke karşıtı ürünler tam size göre. Roc Leke Karşıtı Güneş Bakım Kremi SPF 50+, özellikleriyle kahverengi lekelerin azalmasına yardımcı olur. Güneşe maruz kaldıktan sonra uygun ürünlerle cildinize bakım ve onarım yapmanız da önemlidir. Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Nemlendirici, cildin rahatlamasına ve nemlenmesine yardımcı olur. Siz de Watsons’ın kalitesi ve güvenilirliği kanıtlanmış markalarıyla güneş keyfinizi katlamak için dilediğiniz ürünü tek bir tıkla hemen sipariş edin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.