Kadın ve Moda

Gözaltı Morluklarını Gidermenin Yolları

21.04.2019
Gözaltı Morluklarını Gidermenin Yolları

Birçok insanın gözaltı morluklarından şikâyet ettiklerini duymuşsunuzdur. Ve bir türlü geçmek bilmez. Gözaltı morlukları kimi zaman gözünüze bir yumruk yemiş gibi gösterir. Gözaltı morluklarınız yüzünden ne kadar kendinizi iyi hissetseniz de sürekli hasta, yorgun ve kötü görünmenize sebep olur.

Başlıklar

Gözaltı morluklarının sebeplerine bakıldığında;

·         Başta genetik faktörler

·         Uykusuzluk

·         Aşırı alkol ve sigara tüketimi

·         Bilgisayar başında geçirilen fazla zaman

·         Stres

·         Beslenme bozuklukları veya yetersiz beslenme

·         Bazı hastalıklar astım ve alerjik durumlar yer almaktadır.

Gözaltı morluklarını tamamen yok etmek çok zordur ve oldukça masraflıdır. Fakat yine sakıncasının olmadığı durumlarda evimizde hazırlayıp uygulayabileceğimiz basit karışımlar ile özellikle uykusuzluk, yorgunluk gibi sebeplerden kaynaklanan gözaltı morluklarını giderebilirsiniz.

 

Gözaltı Morluklarını Gidermenin Doğal Yolları

Gözaltı morlukları için evde uygulayabileceğimiz birçok maske tarifi yer almaktadır. Birçoğu dolabımızda kolayca bulabileceğimiz basit malzemeler ile bu maskeleri yapmak artık çok kolay.

Gözaltı Morluklarını Gidermenin Yolları

 

Gözaltı Morlukları için Limon Domates Maskesi

 

Eşit ölçülerde karıştıracağınız domates ve limon suyunu günde iki kez bir hafta boyunca uygulayın. Gözaltı morluklarınıza iyi gelecektir. Yalnız bu maskeyi günlük yapmamanız önemli çünkü hem limon hem de domates asitli olduğundan hassas olan gözaltlarına zarar verebilir.

Bu maskeyi birkaç gün ara ile uygulayıp hem maskenin devamlılığını sağlamak hem de gözaltınıza zarar vermemeniz gerekmektedir.

 

Gözaltı Morlukları için Patates ve Salatalık

Gözaltı morluklarını gidermenin en pratik yolu olarak  patates veya salatalığı dilimleyerek 15 dakika kadar gözlerinizde bekletin. Göz kapaklarınızın üzerinde duracağı için hem 15 dakika kadar gözlerinizi dinlendirecek hem de salatalık ve patatesin mucize etkisinden faydalanabileceksiniz. Salatalığı buzdolabında soğutup dilerseniz 25 dakika kadar da bekletebilirsiniz. Bu şekilde etkisi daha gözle görülür olacaktır. Bu uygulamayı her gün bir kez yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

 

Gözaltı Morlukları için Papatya Çayı

İki poşet papatya çayını sıcak suya batırıp çıkartın ve buzdolabında soğutun. Gözlerinize koyarak 10- 15 dakika kadar bekletin. Ilık su ile temizleyin. Bu işlemi günde bir kez uygulayabilirsiniz. Papatya çayı ile aynı zamanda yüzünüzü de yıkayabilirsiniz. Bu işlem öncesinde 1 saat kadar rendelenmiş çiğ patates ile gözlerinizi dinlendirmeniz önerilmektedir.

 

Gözaltı Morlukları için Elma Terapisi

Elmayı rendeleyerek suyunu sıkın içerisine Türk kahvesi koyun ve karıştırın. Gazlı bezin arasına koyduğunuz bu karışımı sorunlu olan bölgelerinize uygulayarak gözaltı morluklarından kurtulun. Bu karışımı haftada üç gün uygulayın.

Elma ile uygulanan farklı bir yöntem daha gözaltı morlukları için faydalı olacaktır. 1 elmanın suyunu sıkıp 1 pamuk yardımı ile göz kapaklarımıza kompres uygulayın. Bu işlem de her akşam uygulanabilmektedir.

 

Gözaltı Morlukları için Yumurta ve Türk Kahvesi

Gözaltı morluklarından kurtulmanın bir yolu da yumurta ve Türk kahveli karışımdır. 1 yumurtanın akı ile 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesini karıştırın. Gazlı bez yardımıyla problemli bölgeye uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Bu işlemi haftada 3 kez uyguladığınızda gözaltı morlukları için faydalı olacaktır.

Gözaltı Morluklarını Gidermenin Yolları

Gözaltı Morlukları için Kivi

 

Kivi gözaltı morluklarına oldukça etkilidir ve acil durumlarda kurtarıcıdır. Kiviyi soyarak ıslak kısmını gözlerinize yerleştirin. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Yaklaşık 10 dakika kadar beklettiğiniz kivi kabuğu maskesini haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Gözaltı Morlukları için Buz Masajı

Gözaltınıza sabahları uygulayacağınız buz ile gözaltınız canlanacak, kan dolaşımı arttığından gözaltı morluklarına veda edeceksiniz. Gözaltı Morlukları için Tatlı Badem Yağı Bu uygulamayı gece temizlenmiş cilde uygulayabilirsiniz.

 

Gözaltı Morlukları için Süt

Pamuk ya da temiz bir beze uygulanan bir miktar doğal sütü gözaltı morluklarınıza uygulayın. Hem gözleriniz dinlenmiş olacak hem de gözaltınızda renk açıklığı fark edeceksiniz.

Bu işlemi de her gün uygulamanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Unutulmamalıdır ki bu maskeler sadece yorgunluk ve uykusuzluk gibi şikayetler sonucu oluşan gözaltı morlukları için fayda sağlayacaktır. Genetik olarak var olan sorunlar için ve sonradan oluşup geçmeyen durumlarda sağlık hekimine başvurmakta fayda vardır.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar