Yasaklı Sitelere Giriş

11.02.2013
4.703
A+
A-
Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere giriş yöntemleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız sizlere bu yazımızda. Yasaklı sitelere nasıl girilir? yasaklı siteler için DNS ayarları nasıl yapılır? yasaklı sitelere giriş için host ayarları nasıl yapılır? yasaklı sitelere giriş için programlar hangileridir?

Artık birkaç değişik yöntemle yasaklı sitelere kolayca hemen giriş yapabileceksiniz.  Kullandığımız birçok site yavaş yavaş yasaklanmaya başlandı. Bu yasaklamalar bizi internet üzerinde kısıtlayarak aradığımız birçok dosyaya, yazıya ve videoya ulaşma özgürlüğümüzü elimizden almaktadır.

Yasaklı sitelere 4 değişik yöntemle hemen giriş yapabilirsiniz;

1-     DNS ayarları değiştirerek Yasaklı sitelere giriş yöntemi

2-     Proxy siteleri ile Yasaklı sitelere giriş yöntemi

3-     Host dosyası ile Yasaklı sitelere giriş yöntemi

4-     Yasaklı sitelere giriş programları ile giriş yöntemi

DNS ayarları değiştirerek Yasaklı sitelere giriş yöntemi

Masaüstünüzde ki Ağ bağlantılarına sağ tıklayıp özelliklere geliyoruz. Özelliklerden “Başlat>Denetim Masası>Ağ Bağlantıları>Yerel Ağ Bağlantıları” yolunu izleyerek istediğimiz yere ulaşıyoruz. Yerel ağ bağlantılarına sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Açılan sayfadan internet erişim kurallarına tıklayarak DNS bilgilerimizi aşağıdaki gibi belirliyoruz.

dns-degistirme-ekrani

Proxy siteleri ile Yasaklı sitelere giriş yöntemi

Proxy sitelerini kullanarak yasaklı sitelere kolaylıkla hemen giriş yapabilirsiniz. Bu siteler yurt dışından bir sunucu tarafından web siteye giriş yaptığı için herhangi bir yasaklama ile karşılaşmazsınız. İnternetinizin hızı biraz yavaşlayacaktır ama istediğiniz bir çok yasaklı siteye kolaylıkla hemen giriş yapabileceksiniz.

Proxy siteleri ile yasaklı sitelere giriş yapabilmek için aşağıdaki Proxy sitelerini kullanabilirsiniz.

www.ktunnel.com
www.vtunnel.com

Host dosyası ile Yasaklı sitelere giriş yöntemi 

Host dosyası ile yasaklı sitelere giriş yöntemi ile Windows işletim sistemlerinde bulunan host dosyalarını düzenleyerek kolaylıkla hemen giriş yapabilirsiniz. Yasaklı sitelere girmek için en güvenli yöntemlerden biridir.

Bilgisayarınızdan C: Windows System32 drivers etc klasörünün içindeki “hosts” dosyasını Metin düzenleyici de açıp editörün en altına bağlanmak istediğiniz sitenin ip adresini yazıp boşluk bırakıp site adını yazarak dosyayı kaydedip yasaklı siteye hiçbir engel olmadan kolaylıkla hemen girebilirsiniz.

Yasaklı sitelere giriş programları ile giriş yöntemi 

Yukarıdaki 3 yöntemin dışında birde bilgisayarınıza yasaklı sitelere giriş programı kullanarak yasaklı sitelere kolaylıkla hemen giriş yapabileceksiniz. Bu programlardan en çok bilindik ve güvenli programlardan iki tanesi şunlardır:

HotSpot Shield programı:

En çok kullanılan program budur. Programın iki sürümü vardır. Biri ücretli diğeri ise ücretsizidir. Ücretsiz sürümü her girdiğiniz site üzerinde oluşturmuş olduğu reklam canınızı sıkabilir. Programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

HotSpot Shield programının Faydaları

Tüm yasaklı ve engelli sitelere güvenli bir şekilde erişmenizi sağlar.

HTTPS şifrelemeyle internet gezintinizi, verilerinizi, çevrimiçi alışverislerinizi ve kişisel bilgilerinizi emniyete alın.

Kendinizi çevrimiçi kimlik hırsızlıgına karsı koruyun.

Çevrimiçi gizliliginiz için IP adresinizi gizleyin.

Kendinizi Wi-Fi noktalarındaki, hotellerdeki, havaalanlarındaki ve sirket ofislerindeki hackerlardan koruyun.

Kablosuz ve kablolu baglantılarda aynı sekilde çalısır. Sınırsız Bant Genisligi saglar.

Yeni isletim sistemleri dahil PC ve Mac üzerinde çalısır (Windows 7 ve Snow Leopard) 

UltraSurf programı:

Bu program biraz daha farklı bir mantıkla, Proxy mantığıyla çalışıyor. Girmek istediğiniz siteye kendi tarayıcısı üzerinden girmeniz gerekiyor. HotSpot Shield’e göre biraz daha hızlı çalışması olumlu yönüdür; alıştığımız tarayıcıları kullanamıyor olmamız ise olumsuz yönüdür. Bu programında ücretli sürümü birkaç avantajı beraberinde getiriyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. turgut dedi ki:

  youtube giremiyorum neden acaba iki gün önce giriyordu bilgisayar şimdi girmiyyor. youtube yasaklı sitemi oldu

 2. aydın dedi ki:

  yasaklı sitelere girmek için bazı programların olduğu söyleniyor bu programlarla ilgili bilgi verebilir misiniz. yasaklı sitelere kolayca girebilmek için hangi programları kullanmamız gerekiyor. hangi programların bilgisayarımıza zararı yoktur.

 3. recep dedi ki:

  dns ayarları ile ilgili anlattığınız şekilde yaptım ama yineden youtube giremiyorum. dns ayarları ile ilgili daha detaylı bilgi verir misiniz.

 4. akın dedi ki:

  youtubeye giremiyorum yasaklı sitemi oldıda giremiyoruz anlamadım. acaba ne yapmam gerekiyor.

 5. dursuncan dedi ki:

  bu dediklerinizi yapsam okuldanda girebilirmiyim.

 6. tevrat dedi ki:

  yasaklı sitelere girmek için yasaklı sitelere giriş programları paralımı arkadaşlar

 7. vedat dedi ki:

  bir çok siteye giremiyorum bu siteler artık yasaklı sitemi oldu ne oldu anlamadım nasıl bir ayar yapmam gerekiyor dns ayarlarını değiştirsem işe yarar mı yoksa bilgisayara format mı atmam gerekiyor

 8. burcu19 dedi ki:

  siteleri niye yasaklıyorlar anlamış değilim yaaa bir çok siteyi yasaklamışlar siz yasaklasanız bile insanlar bir şekilde bir yolunu bulup tekrar yasaklı sitelere ulaşıp giriyorlar. yapılan sadece bu siteleri cazip hale getirmek galiba

 9. ebruli dedi ki:

  yasaklı sitelere girmenin en kolay yolunu en basit şekilde anlatabilirmisiniz.

 10. gizem dedi ki:

  yasaklı sitelere giriş yapmanın en kolay yöntemi proxy siteleri ile giriş yapılmasıymış doğrumudur acaba ve yasaklı sitelere proxy siteleri ile nasıl giriş yapacağız.

 11. ercan dedi ki:

  bende aynı soruyu sormak istiyorum yasaklı sitelere hangi proxy siteleri ile giriş yapılır ve nasıl yapılır anlatırmısınız.

 12. aydıngs dedi ki:

  arkadaşlar yasaklı sitelere giriş yapmanın en kolay yolu dediğiniz gibi proxy siteleridir. bunlarda Ktunnel veya Vtunnel gibi proxy siteleri gibi sitelerdir. bu proxy siteleri ile kolay bir şekilde yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

 13. timuçin dedi ki:

  bir çok yasaklı siteye dns değişikliği yaptığım zaman girebiliyorum ama bazı sitelere ise dns değişikliği yaptığım halde giremiyorum sebebi nedir acaba

 14. sinem dedi ki:

  bir çok siteye giremiyorum acaba bunlar yasaklı site mi oldu anlamadım ki