Kadın ve Moda

Erkek Yüzük Modasında Osmanlı Tuğrası Dönemi

07.06.2020
Erkek Yüzük Modasında Osmanlı Tuğrası Dönemi

Osmanlı tuğrası, Osmanlı döneminde padişahın basılmış şekilde olan imzasına deniyor. Resmi evrakların her zaman başında yer alan Osmanlı tuğrasının hiçbir bir diğerine benzemez. Osmanlı’nın 36 padişahından Osman Bey’e ait tuğra bulunmadığından toplamda 35 farklı Osmanlı tuğrası mevcut. Günümüzde en çok karşılaştığınız Osmanlı nişanı Sultan 2. Abdülhamit tarafından 17 Nisan 1882 tarihinde yürürlüğe kondu.

Osmanlı tuğraları artık takı tasarımlarında yaşatılmaya devam ediyor. Özellikle erkek yüzük modelleri arasında yükselen bir trende dönüşen Osmanlı tuğralı yüzük modası halen büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Elbette son Osmanlı nişanı içerisinde 30 farklı sembol bulunuyor ve bu sembollerin tamamını tek bir yüzük tasarımına aktarmak oldukça zor. Bu nedenle farklı tuğralar ya da sadeleştirilmiş Osmanlı tuğrası çizimleri yüzük modellerine kazandırılıyor.

Şimdi Tuğralı Erkek Yüzükleri Moda!

Osmanlı tuğralı erkek yüzükleri kendi içerisinde son derece geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Renkli taşlı erkek yüzükleri, Türk bayraklı yüzük modelleri ve balta motifli tuğralı yüzük tasarımları bu kategoride en çok tercih edilen yüzükler olurken son dönemde çift başlı kartal ya da kartal kanadı desenli yüzüklere de ilgi artmaya başladı. Özellikle hediyelik olarak yüzük modellerine göz atanların büyük bölümü Osmanlı tuğralı yüzüklerde karar kılıyor. Tasarımlar gümüşün kendine has dokusu ile buluştuğunda ortaya göz kamaştıran bir şıklık çıkabiliyor.

Bu yüzük modellerinde işçilik çok büyük önem taşıyor. Kusursuz bir işçilikle hazırlandığında, tuğra kendini daha etkileyici bir formda belli ettiğinden, model seçimi yaparken işçilik kalitesine de dikkat etmek gerekiyor. Artık bu tasarımlar için çok daha düşük bir bütçe ayırmak yeterli olacak. Çünkü gümüş erkek yüzüklerinde de uygun fiyat sunan pek çok platform var.

Tuğralı Yüzükler İnternette Daha Ucuz

Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biri indigotaki.com adresidir. İşçilik kalitesi ve Osmanlı tuğralı yüzük modellerinde son derece geniş bir seçenek yelpazesi sunması, yüzük satın almak isteyenlerin önce bu adrese tıklamasını beraberinde getiriyor. Ayrıca ödeme kolaylıkları ve hızlı kargo uygulaması gibi özellikleri de unutmamak lazım. Erkek aksesuar modasında kendine gayet sağlam bir yer edinen Osmanlı tuğralı yüzükleri siz de internetten inceleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.indigotaki.com/tugrali-erkek-yuzukleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar