Kadın ve Moda

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

18.03.2022
Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Erkek çocuk saç kesim modelleri nasıldır? Günümüzde aileler sadece kız çocuklarının değil erkek çocuklarının da görünümüne özen vermektedir. Çünkü geçmiş dönemde ki çocuklar kendi görünümlerini önemsemez algısının oldukça yanlış olduğu anlaşılmıştır. Bu nedenle çocuk kıyafetleri kadar çocuk saç kesimi de oldukça önemli bir hale gelmiştir. Çocuklarda artık küçük yaşlardan itibaren kendilerine tarzlarına sahip olmaktadır. Çocuk saç kesimi konusuna hâkim berberler oldukça güzel işler ortaya koymaktadır.

Çocuklarınızın sevimliliğini artıracak modeller oldukça fazladır. Ama farklı tarzda saç kesimlerini uygulatmadan önce çocuğunuzu da tanımak mühimdir. Örneğin uzun saçla rahat etmiyorsa ona uzun saçlı modelleri dayatmamalısınız. Eğer saçlarına şekil vermek için ürünler kullanmak istemeyen ailelerdenseniz dağınık gibi görünmeyen taramanın yeterli olduğu modelleri seçebilirsiniz. Saçları kendinden dalgalı veya kıvırcıksa buna uygun modeller uygulatarak görünümlerini değiştirmeden daha tatlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

erkek cocuk sac kesim modelleri2

Başlıklar

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri Hangileri?

Kız çocukları kuaföre gitme konusunda daha kolay motive edilebilse de erkek çocukları için berberler uzun süre stres kaynağı olarak kalmaktadır. Bu nedenle berber seçerken çocuğunuzun stresini azaltacak ve onu sıkmadan saçlarını kesecek kuaförleri seçmelisiniz. Eğer kolay sıkılan bir çocuğunuz varsa daha çabuk yapılan modelleri seçebilirsiniz. Erkek çocuklar için bu sene yanların sıfırlandığı ve önlerin uzun bırakıldığı kesimleri aileler daha çok seçmektedir. Erkek çocuk saç kesim modelleri mutlaka yüz hatlarıyla uyumlu bir şekilde tasarlanmalıdır.

Eğer çocuğunuzun daha masum görünmesini isterseniz tavsiyemiz daha doğal görünen modelleri seçmeniz yönünde olacaktır. Yanların sıfırlanmayıp sadece kısaltıldığı üst tarafında kolay şekil verilebilecek kadar kısaltıldığı modeller bu noktada değerlendirilebilir. Klasik modeller seven aileler ise saçın arkaya ya da yana tarandığı kesimleri seçebilirler. Daha modern saç kesimleri isteyenler içinde saçların hepsini dikebilecekleri, sadece ön kısmını havalandıracakları ya da mohawk tarzı saç modellerini tavsiye ederiz.

erkek cocuk sac kesim modellerierkek cocuk sac kesim modelleri

Erkek Çocuk Saç Modelleri Nasıl Yapılıyor?

Erkek çocuklarının saç kesimlerine karar verilirken birçok faktör ön plana çıkmaktadır. Örneğin okul çağında ki çocuklar bazı disiplin kurallarına uymak zorunda olduklarından dolayı onların saçlarını daha sade kestirmek gerekmektedir. Bunun gibi şartlar altında öncelikle aileler ve kuaförler çocuğunda hoşuna gidecek modelleri tartışır ve model belirlendikten sonra kesim başlar. Kesim işleminde çocuğu sıkmamak önemlidir. Bu aşama titiz bir aşama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle küçük yaşta ki çocuklar eğer kalkıp gezmek isterlerse kesime ara verilir ve daha sonra tekrar kesime devam edilir. Kuaförler genelde çocuğun korkmasına sebep olacak gürültülü aletler yerine daha sessiz çalışan ürünler ile kesim işlemini gerçekleştirirler. Kesim sırasında kullanılan kesici aletler mümkün olduğunca dikkatli şekilde kullanılır. Çünkü çocuklar ani hareketler yapabilir. Bütün bu bilgiler ışığında erkek çocuk saç kesim modelleri estetik görselliğin yanı sıra pratik bir kullanım özelliğine de sahip olmak durumundadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar