Kadın ve Moda

Yeni Sezon Lif Örnekleri ve Yapılışı

14.03.2019
Yeni Sezon Lif Örnekleri ve Yapılışı

Bu yazımızda sizlere bayanların vazgeçilmez örgü türlerinden olan yeni sezon lif örnekleri ve yapılışından bahsedeceğiz. Birbirinden şık ve desenli rengârenk lif modellerini sizler için hazırlayarak beğeninize sunduk.

Banyoda yıkanmak için kullandığımız eşyalardan biri olan lif örnekleri ve modelleri bayanların en çok ördüğü örgü türlerinden biridir. Lif örnekleri ve modelleri birçok değişik desen ve modelde yapılmaktadır. Bu lifler hayvan modelli lifler, çiçek modelli lifler, çizgi film kahramanı modelli lifler, sade renkli lifler, rengârenk lifler ve daha birçok değişik güzellikte modeller içeren lif modellerinden oluşmaktadır.

Yeni Sezon Lif Örnekleri ve Yapılışı

Daha önceki yazımızda hayvan motifli ve kasnakta örülen liflerden bahsetmiştik. Bu yazımızda da en güzel, en şık ve en romantik lifleri sizler için hazırladık birbirinden renkli birbirinden şık lifleri resim galerimizde toparladık.

İsterseniz çocuğunuz için hayvan motifli lifler örebilir, isterseniz kendiniz için sade lifler örebilirsiniz. Dilerseniz misafirlerinize ya da yakınlarınıza hediye etmek için birbirinden şık ve güzellikte lif modelleri örebilir ve hediye edebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız en güzel lif modelleri galerimizden beğendiğiniz lifleri model olarak örnek alabilirsiniz, isterseniz bu modellere hayalinizdeki renkleri ve desenleri ekleyerek çok daha değişik şıklık ve güzellikte lif modelleri örebilirsiniz.

 

İyi örgüler diliyoruz.

 

Lif Modelleri ve Kullanılan Renkler

Lifler banyoda ovalanmak için kullandığımız yumuşak örgülerdir. Vücudumuza temas etmesinden dolayı insan cildine zarar verecek ya da tahriş edecek yapıda olmamalıdırlar. Liflerin örgüsünde yumuşak ve suya dayanıklı iplikler kullanılmaktadır. Kullanımı süresince sürekli su ile temasta olduğunda aynı zamanda kolay kuruyabilen bir yapıda da olmalıdırlar.

Liflerin örgüsü kasnakta veya el örgüsü ile yapılabilir. Lif örgü örnekleri için çok sayıda bulunan mevcut modellerin yanı sıra kendi hayal gücünüz ile tasarlayacağınız modelleri de örmeniz mümkündür.

Yeni Sezon Lif Örnekleri ve Yapılışı

Mevcut lif modelleri arasında eldiven şeklinde ele takılan modeller ve çeyizlerde kullanmak üzere örülen gösterişli şık modeller dikkat çekmektedir. Bu modeller genelde genelde açık ve canlı renkler ile örülmektedir. Beyaz, pembe, sarı gibi renkler en çok kullanılan renklerin başında gelmektedir.

Lif Modellerin Seçimi

Birbirinden farklı ve güzel lif modelleri kare, beşgen ya da eldiven şeklinde örülmüş olabilir. Lif modelinin seçiminde dikkat edilmesi gereken kriter lifin kimin tarafından kullanılacağıdır. Örneğin çocuklar tarafından kullanılacak lifler çocukların dikkatini çekecek tasarımlar olmalıdır. Örneğin üzerinde çocukların sevdiği çizgi film karakterlerinin olduğu lifler çocukların zevkle ve istekli banyo yapmasına vesile olacaktır. Diğer taraftan daha büyük yaş grupları için daha sade ve kullanışlı modellerde fazla sayıdadır. Örülen lifin gelin çeyizlerinde kullanmak amacıyla üzerinde gelin damat motiflerinin olduğu modellere rastlamak mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. duygu dedi ki:

  desenli lif örneklerine bayılıyorum benim çeyizimde de fazlasıyla var

 2. hayrunnise dedi ki:

  mavimenekse sitenizde bir lif arşivi oluşmuş her çeşit lif örneklerini buldum ve çokta beğendim lif modellerinizi kesinlikle tavsiye ediyorum bir çok lif örneğini buradan bu siteden bulabilirsiniz.

 3. arife dedi ki:

  özellikle gelin damat lif örnekleri çok şıkmış tam hediyelik lif örneği kesinlikle yaptırmalıyım 🙂

 4. fazilet apaydın dedi ki:

  gerçekten emek çekilmiş bende örüyorum yeni modeller arıyorum

  1. admin dedi ki:

   fazilet hanım yorumunuza teşekkür ederiz. sitemizde lif modelleri ile oldukça geniş ve farklı modelleri.lif modelleri ile ilgili farklı başlıklar altında da bulabilirsiniz. yakında farklı ve yeni lif örnekleri ekleyeceğiz bizi izlemeye devam edin.

 5. hatice dedi ki:

  lif örnekleriniz harika muhteşem

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar