Kadın ve Moda

Eczanede Satılan Sivilce Kremleri

01.03.2022
Eczanede Satılan Sivilce Kremleri

Eczanelerde satılan sivilce kremleri, genellikle doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanılan medikal kremlerdir. Elbette ki eczanelerde satılan sivilce kremleri farklı özelliklere sahip olduğundan bu tür kremleri almadan önce titiz bir araştırma sürecine dahil olmak gerekmektedir. Medikal olarak bilinen cilt kremleri, dermotologlar tarafından test edilmiş bir nevi, deri rahatsızlıklarına uygulanan ilaç görevini görür. Ayrıca her cilt yapısı farklı özelliklere sahip olduğu için, herkese aynı cilt kremi ya da sivilce kremi iyi gelmeyebilir. Bu nedenle, eczanede satılan sivilce kremleri için mutlaka doktor tavsiyesi almanız önerilir. Ayrıca özel bir deri rahatsızlığı olanlar; sedef gibi bu tarz medikal kremlerini rahatlıkla kullanabilir.

Anke Sivilceye Hangi Krem İyi Gelir

Eczanelerde satılan sivilce kremleri-medikal cilt kremleri; leke açıcı kremler, temizleyici kremler, sıkılaştırıcı kremler, nemlendirici kremler dahil çeşitli krem ve özelliklere sahiptir. Cilt sorunuz doğrultusunda, uzman doktora kontrol olduktan hemen sonra, reçete ile ilgili kremi satın alabilirsiniz. Peki, en iyi sivilce ilacı hangisi? İşte detaylar!

En iyi sivilce kremi tercih ederken, kremin içeriğine dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle sivilce tedavisi gündeme geldiği zaman Medacassol Krem akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır. Bu kremin eczanelerden temin edilmesi mümkündür. Ayrıca Expigment Krem ile Fito Krem de sivilce tedavisi konusunda en çok önerilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte son zamanlarda Benzamycin Kremi de sıklıkla talep gören kremler arasında yer almaktadır. Elbette ki sivilce sorununun giderilmesi için krem almadan önce doktorunuza danışmanız şarttır.

Başlıklar

Eczanede Satılan Sivilce Kremleri

Eczanede satılan sivilce kremleri, etkili olduğu için düzenli bir şekilde kullandığınız takdirde sivilce sorunlarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Medikal sivilce kremlerinin bazıları, cilt soyucu özelliğe sahiptir. Sorunlu bölgenin soyulmasını sağlar ve hücre yenileme özelliği ile yeni ve parlak bir cilde kavuşursunuz. Sivilce kremi tercihinizde, tabii ki sivilce üzerinde oluşan bakterileri yok edecek ve kurutacak etkiye sahip olanıdır. Cildinize uygun sivilce kremi için, mutlaka doktor kontrolüne başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Eczanede Satılan Sivilce Kremleri

Eczanede Satılan En İyi Sivilce Kremleri

Benzamycin Kremi

Benzamycin kremi, sivilcelere kesin çözüm sunar. Etken maddeleri; benzoil, eritromisin şeklindedir. İçerdiği maddeler sayesinde, etkili bir şekilde sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Cildi soyucu ve kurutucu etkisi ile iltihaplı sivilceleri yok eder ve cildin yağ dengesini sağlar. Böylece sivilce oluşumunu da önler. Cildi kurutması yan etkisi olduğu için, yoğun kurumalara karşı nemlendirici kullanabilirsiniz. Piyasa fiyatı 48 TL’dir. Tabii güncel fiyatlarına göre değişkenlik gösterebilir. Benzamycin cilt kremi, eczanelerde satılan sivilce kremleri listesinde önemli bir yere sahiptir.

[haber id=”3170″]

Madecassol Krem

Madecassol Krem, yara ve yanık kremi olarak da bilinir. Ayrıca içerdiği maddeler sayesinde, cildi çeşitli açılardan fayda sağlar. Çeşitli cilt sorunlarına çözüm bulan krem, hücre yenileyici özelliği ile sorunlardan hızla kurtulmanıza destek olur. Aynı şekilde sivilceler üzerinde de etkili sonuçlar verir. Ergenlik döneminde gözlemlenen sivilce sorunlarından da hızla kurtulabilirsiniz. Yan etkisi olmayan krem, her yaş grubu için önerilebilir. Sivilceleri yok eder, sivilce izleri, cilt lekelerini, çatlakları vb. sorunları giderir ve cilt bakımı konusunda etki etkilidir. Fiyatı 17 TL olmakla beraber, güncel fiyatında farklılık oluşabilir.

Anke Sivilceye Hangi Krem İyi Gelir

Clindoxyl Krem

Sivilceyi yok eden clindoxyl jel krem, eczanede satılan sivilce kremleri arasında yer alır. Sivilceleri yok etmek adına, doktorlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen bir kremdir. Yağlı ciltlerin sorunu olan, sivilce ve siyah noktaları yok eder. Clindoxyl krem sivilceye neden olan bakterilerin oluşmasını önler ve sivilcelerin tamamen yok olmasını sağlar. Kızarıklık, göz kapağında şişme gibi yan etkileri olabilir. Ayrıca cilt soyucu özelliğe de sahiptir. Cilt soyucu diğer kremlerin olduğu gibi bu kremde özellikle akşam ve kış aylarında da kullanılması önerilir.

Fucidin Krem

Fucidin krem; sivilceleri yok etmek adına, bakteri oluşumunu önleyen özel bir kremdir. Bakteri oluşumunu önleyen fucidin kremin özellikle, 21 gün boyunca kullanılması gerekir. Böylece 21 gün sonra sivilceler yok olur. Düzenli kullanılması gereken medikal kremin, kullanımını yarıda bırakmamanız gerekir. Sivilce, iltihaplı sivilce, kıl köklerinde oluşan sivilce gibi cilt sorunlarından hızla kurtulmanıza yardımcı olur. Antibakteriyel özelliği ile bakterileri yok eder. Ayrıca fusidik asit sayesinde, ciltte koruyucu tabaka oluşturan krem, kesin sonuç almanızı sağlar. Eczanelerde satılan sivilce kremleri gibi bu da; doktorlar tarafından genelde, iltihaplı sivilce sorunu yaşayanlara önerilir.

Imex Krem

Imex sivilce kremi; sivilce tedavisinde iltihabı kurutmak adına kullanılan bir krem türüdür. Antibiyotik etkisi ile sivilcelere neden olan bakterileri kurutur ve sivilce sorunlarından kurtulmanızı sağlar. Ayrıca en az bir ay boyunca düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Etkisini bu süre zarfından sonra gösterir. Bir diğer özelliği ile fondötene benzemesidir. Cildinize sürdüğünüzde fondöten etkisini hissedebilirsiniz. Fakat tabii ki diğer medikal cilt soyucu kremleri gibi ımex kremini de özellikle akşam kullanmanız tavsiye edilir.

Hangi Sivilce Kremini Almalı

Azelderm Krem

Azelderm Krem; sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunlarınıza yardımcı olan bir cilt kremidir. Sivilceleri yok eder ve düzenli kullanıldığı takdirde, sivilce izlerinden de kurtulmanıza yardımcı olur. Kullanılma detayında yer alan noktalardan biri ise 12 yaşın üzerinde kullanılması gerektiğidir. Cildin, sivilce ve siyah noktaları yok etmesi gibi önemli özelliklerinin yanı sıra; cildin renk tonunu dengelemesi ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlaması yer alır. Ayrıca cildin yağ dengesini de sağlar. Aynı zamanda ağrılı sivilce, iltihaplı büyük sivilceleri de kesin olarak kuruttuğu bilinir. Eczanelerde satılan sivilce kremleri listesinde yer alan medikal kremi, doktorunuzun tavsiyesine göre kullanabilirsiniz.

En İyi Sivilce Kremleri

Skinoren Krem

Skinoren Krem; özellikle sivilce ve sivilce gül hastalığını olarak bilenen, cilt hastalığı tedavisinde kullanılan bir kremdir. Sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunlarından kurtulmanızı sağlar. Sivilce oluşumuna sebep olan bakterileri yok eder ve sivilceleri tamamen kurutur. Düzenli bir şekilde kullanılması önerilir. Yan etkisi de buna bağlı olarak gelişir. Uzun süre kullanılmasından kaynaklı tüylenme oluşabilir. Ama sivilcelerinizden tamamen kurtulmanız için, kremi uzun süre kullanmanız önemle tavsiye edilir.

[haber id=”4532″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar