Kadın ve Moda

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

15.09.2013
Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Televizyon ekranlarında, dergilerde ya da çevrenizde görüp hoşunuza giden dumanlı göz makyajı nasıl yapılır sorusunu yanıtladık en basit haliyle.

Düğün, nişan, mezuniyet veya herhangi bir özel günde bayanların saç ve kıyafetleri kadar önemli olan bir başka şey de makyajdır. Dumanlı göz makyajı ise hemen her bayanın hoşuna gider. Fakat dumanlı göz makyajı gösterişli bir görüntüye sahip olduğu için bayanlar yapmaktan çekinirler.

Aslında dumanlı göz makyajı yapılışı gösterişli görüntüsünün aksine birkaç basit adım ve dokunuşla kolaylıkla yapılabilir.

Peki dumanlı göz makyajı nasıl yapılırmış bir bakalım.

Dumanlı göz makyajının yapılışına ilk olarak göz kapaklarına yağsız baz sürerek başlayın. Göz kapaklarınıza yağlı baz kullanırsanız gün içerisinde makyajınızın bozulmasına sebep olacaktır.

Siyah göz kaleminizi göz kapağınızın ortasından itibaren kalın bir şekilde sürün. Gözünüzün altına da daha ince olarak kalem çekin. Daha sonra gölgelemek istediğiniz far rengini göz kapağınıza sürerek dumanlı göz makyajı yapılışına devam edin.

Daha sonra bir fırça yardımıyla önce alt kapaktaki kelemi sonra üst göz kapağındaki kalem ve farı bir birine kaynaştırın. Kullandığınız farın renginden alt göz kapağınıza da hafifçe sürün. En son rimelinizi de sürüp dumanlı göz makyajınızı tamamlayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar