Kadın ve Moda

Cilt Temizliğinde Tonik Kullanmanın Önemi

23.06.2022
Cilt Temizliğinde Tonik Kullanmanın Önemi

Cilt temizliği için her zaman ifade edilen bir gerçek var; en iyi cilt bakımı temizlikten gelir. Temiz bir cilt sağlıkla ışıldar, pürüzsüz bir görünüm kazanarak geç yaşlanır. Her ne kadar dünyanın en iyi kozmetik ürünlerini, yağlarını, kremlerini kullanır olursanız olun, cilt iyi temizlenmediği noktada sinyal vermeye başlar. Güzel bir cilt için ipucu öğrenmek istiyorsanız, gönül rahatlığı ile cildinizi temiz tutun diyebiliriz.

Peki cilt temizliğinde nelere dikkat etmek gerekir? Cilt temizliği için kozmetik dünyasında pek çok ürün mevcuttur. Jeller, köpükler, sütler ve daha birçok ürün ile cilt temizliği yapmanız mümkün. Peki ya tonik? Tonik neden önemlidir dersiniz? Tonik, cilt temizliği için kullanılan içinde çeşitli bileşenler bulunan etkili temizleme suyudur. Su kadar saf değildir elbette. İşlenmiş ve içeriğinde cilt temizliği için kullanılan bileşenler ile gözeneklerde kalan kire kadar etki eder. Toniklerin en önemli özelliği, jel ya da temizleme sütlerinin ulaşamadığı küçük gözeneklerdeki sebum ve kiri anında silmesidir. Makyajınızı sütlerle silip, jellerle yıkadıktan sonra pamuk yardımı ile cildinize tonik sürdüğünüzde pamuğun hafif bir şekilde kirlendiğine şahit olmuşsunuzdur. İşte toniğin gücü tam olarak budur.

Başlıklar

Tonik Olmadan Cilt Temizlenmez mi?

Cilt temizliği için kullanılan birbirinden farklı ürünler vardır. Her cildin ihtiyaç duyduğu bakım ve kullanması gereken ürünler birbirinden farklıdır. Ancak tonik, her cilt için uygun olma özelliği sayesinde belirli maddeler ile cilt tipine göre seçim durumu gösterir. Yağlı ciltler parlama yapmayacak tonikleri tercih ederken, karma ciltler, yağ dengeleme etkili tonikler ile cilt temizliğini tamamlar. Ancak her durumda ve cilt tipi ne olursa olsun, cilt temizliğine atılacak en iyi imza tonikten geçer.

Tonik olmazsa cilt temizliği olmaz demek yersizdir. Çünkü cilt temizliği için kullanılan pek çok ürün vardır. Ancak tonik olmazsa cilt yeteri kadar temizlenmiş sayılmaz. Temizliğin yanı sıra tonikler içerdikleri doğal bileşenler ile cilde bakım yapma özelliği de gösterdiğinden hem temizlik hem bakım için bu ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Korendy Türkiye, Kore’ye ait adından söz ettiren birçok ünlü markanın satışı ile aradığınız ve clit tipinize en uygun tonikleri bulabileceğiniz bir adrestir.

Cilt Temizliği Adımları Nelerdir?

Adım adım cilt temizleme önceliklerine bakılacak olursa; gün içinde ister makyaj yapmış olun isterseniz doğal halinizle kalın. Gün sonunda mutlaka cildin temizlenmesi gerekir. Cildi kirleten yalnızca makyaj değildir. Toz, kirli hava, fazla yağ gibi etkenler cilt kirliliği yaratan en önemli faktörlerdir. Ancak makyaj gözenekleri direkt tıkadığından dolayı asla temizlenmeden yatılmamalıdır. Bu konuda fazlaca hassas davranmanız, cilt güzelliğiniz için önemli bir konudur.

Cilt temizliği adımları; makyaj yapmışsanız ilk etapta yüzünüze uygun bir makyaj temizleme sütü ile makyaj silinir. Yine uygun bir jel ile makyaj temizlemede kullanılan aparatlar ya da süngerler ile yüz masaj yaparak yıkanır ( haftada 2 ya da 3 kere peeling ile ölü hücreler temizlenmelidir. Yine haftada 2 – 3 kez maske yapılmalıdır. ), tonik ile pamuk yardımı ile silinir ve son olarak cilde uygun nemlendirici ile işlem tamamlanır. Tüm yapılması gereken aslında bu kadar basit. Makyajınız yok ise, yıkama jeli ile yüzünüzü yıkamalı, sonrasında toniklemeli ve en son yine nemlendirici ile temizleme işlemini bitirebilirsiniz.

Makyaj Temizleme Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Makyaj temizleme yağı, makyajı en hassas şekilde temizleyen yumuşak yapılı kozmetik temizleme ürünlerindendir. Makyaj temizlemede kullanılan en etkili ürünler denilince son dönemlerde özellikle dikkat çekmekte olan bu makyaj temizleme yağı, ciltte herhangi bir kir bırakmadan bakım yaparak temizleme sağlamaktadır. Cilt bakım ve temizliğine önem gösteren pek çok kadının favori ürünleri arasında bulunan bu yağlar, Kore kozmetik markaları tarafından kadınların ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap vermektedir. Korendy Türkiye ile satışı yapılan bu markalardan Heimish, Manyo, I’m From, Klairs, Huxley, Shangpree, Atopalm hassas makyaj temizleme yağları ile Türkiye’de de fazlasıyla tercih edilmektedir.

Cilt tipleri birbirinden bazı özellikler ile ayrılır. Karma, yağlı, kuru cilt yapısı gibi makyaj temizleme yağları da cilt tipine göre farklılık gösterir. Her cildin kullanacağı ürünler birbirinden farklıdır. Karma ciltlerin cildi kurutma özelliği gösteren ürünleri tercih edemeyeceği gibi aynı durum yağlı ciltler için de geçerlidir. Makyaj temizleme yağları, hassas formüle sahip olsalar da cilt özelliklerine göre tercih edilmelerinde fayda vardır. Böylece cildin ihtiyaç duyduğu bakım en iyi şekilde yerine getirilmiş olacak ve temiz bir cilt sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Temizlenmiş, bakımı yapılmış bir cilt sizi asla mutsuz etmeyecektir. Makyaj yapmama özgürlüğü ile cildinize sonuna kadar güvenecek ve kendinizi olduğundan daha iyi hissedeceksiniz.

Siz de sağlıkla ışıldayan, parlak ve pürüzsüz bir cilt için Korendy Türkiye’de cildinize en iyi ürünü seçerek bakımınıza başlayabilirsiniz. Şunu unutmayın, en iyi bakım cilt temizliğinden başlar 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar