Kadın ve Moda

Çilek Kızılı Saç Rengi

03.08.2019
Çilek Kızılı Saç Rengi

Saçlarda kızıl renk tonu sevenler ve hayranları için, son yılların trend saç renklerinden biri de çilek kızılı saç rengidir. Dikkat çekici olan çilek kızılı saç rengi, iddialı olmayı sevenler için ilk sıralarda yer alır. Kırmızın parlak duruşu size de farklı bir görsellik katar. Kırmızı tonlarına çileğin renk tonu eklendiğinde, kırmızı ve pembemsi bir renk karışımı karışımıza çıkıyor. Çilek renginin kızıl ile buluşması; renkli ve farklı tarza sahip saç rengi sevenler için güzel bir seçim olabilir.

Yeni Çilek Kızılı Saç Renk Tonları

İlk defa yaptırmak isteyenler biraz tereddüt edebilir, fakat ten renginize uyum sağladığı takdirde hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ama belirtmek isteriz ki ten renginize uyum sağlaması önemlidir. Ayrıca parlak ve canlı bir renk tonu olduğundan dolayı, rengi taşıyabilmenizde önem taşır.

Çilek kızılı saç rengi yaptırmak isteyenler, profesyonel yardım alabilir. Ya da saçları açık tonlarda olanlar ve evinde boyama alışık olanlar evlerinde boyayabilir. Dilediğiniz bir markanın boyasını tercih edebilir ve karışımı hazırlayarak saç rengine sahip olabilirsiniz. Evde ya da profesyonel şekilde kuaförlerde yaptıracak olanlar için işlemler değişebilir. Evinde saçlarını boyayacaklar ise dilerse içine farklı renk tonu da karıştırabilir. Ya da öncelikle koyu saçlarınızı açabilir, ardından çilek kızılı ile saçlarınızı boyayabilirsiniz.

2019 Çilek Kızılı Saç Renk Tonları

Başlıklar

Çilek Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Çilek kızılı saç rengi size çok cazip gelmiş olabilir. Dikkat çekici ve iddialı saç renkleri arasında olan çilek kızılını yaptırmak isteyebilirsiniz. Fakat yakışıp yakışmadığına karar veremiyor olabilirsiniz. Öncelikle belirtmek isteriz ki size yakışan saç rengi ile daha bakımlı ve güzel görünürsünüz. Bu nedenle saç bakımında öncelik saçların rengidir. Bu nedenle tenine uyum sağlamayan bir saç rengini yaptırmamanızı öneririz.

Çilek Kızılı Saç Renk Tonları 2019

Kızıl tonları genellikle açık tenli kişilere daha çok yakışır. Yüzü daha aydınlık gösteren açık renkler, koyu ten rengine sahip kişiler tarafından da tercih edilse de hoş bir uyum göstermez. Bu nedenle özellikle açık ten rengine sahip kişilere daha çok yakışır. Çok açık tenli olmanıza gerek yok, fakat koyu tenli de olmamanız gerekir.

Çilek Kızılı Saç Rengi Uygulaması

Saçlarınızı çilek kızlı saç rengi yapmaya karar verdiyseniz, uygulamayı iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Saçlarını devamlı bir şekilde evde boyayanlar yani eli alışkın olanlar, genellikle evde tercih edebilir. Fakat buna cesaret edemeyenler için, profesyonel bir yardım almalarını önerebiliriz.

[haber id=”42158″]

Ayrıca saçlarınız koyu tonlarda ise uzman ellere bırakmanız daha iyi olacaktır. Aksi takdirde saçlarınızı kendinizin birkaç ton açması gerekir. Ki açma işlemini bilmeyenler ya da hiç denemeyenler için biraz zorlayıcı olabilir. Profesyonel bir şekilde kuaförlerde saçlarınızı çilek kızılı yaptırabilirsiniz.

Çilek Kızılı Saç Renk Tonları

Özellikle saçları koyu renge sahip olanlar için, profesyonel yardım almalarını tavsiye edebiliriz. Çünkü, saç rengi koyu olanlar evlerinde çilek kırmızı rengine sahip boyayı saçlarına direk uyguladıklarında, ilk etapta bu renge ulaşmaları zordur. Saçlarınızı, saç renginize bağlı birkaç ton açmanız gerekir. Durum böyle olunca, saçlarınızın yıpranma payı olacaktır. Evde yapmak istiyorsanız da birkaç işlem sonra bu renge ulaşacağınızı göz önüne almanız gerekir. Çilek kızılı saç rengi, doğal saçlara daha iyi tutacaktır. Ayrıca rengi açılmış saçlara da iyi bir şekilde tutar. Fakat saç tiplerine göre tutma oranı değişebilir.

Çilek Kızılı Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır

Saçları sarı ya da açık kumral veya turuncu, kızılın açık tonları gibi açık saç rengine sahip kişilerin saçlarına, çilek kızılı rengini ilk boyamada verebilir. Eğer saçlarınızı koyu ise ilk uygulamada istediğiniz renk tonunu yakalamayabilirsiniz. Bu nedenle saçlarınızı birkaç ton açmanız gerekebilir. Örneğin; sarı tonlarındaki saçlara, çilek kızılı saç rengi tam rengini verecektir. Bu nedenle sarı ya da vb. açık saç rengine sahip kişiler, herhangi bir markanın çilek kızılı rengini alabilir ve evinde rahatlıkla boyayabilir.

[haber id=”42235″]

Tercih ettiğiniz bir markanın saç boyasını alın ve evde karışımınızı hazırlamaya başlayın. Bir kabın içinde boya karışımını hazırlayın, dilerseniz içini sarı tonları da ekleyebilirsiniz. Rengin biraz yumuşamasını isteyenler, karışıma sarı tonları da ekleyebilir. Ardından öncelikle saç diplerinize sürün, daha sonra ise saçlarınızın tamamına uygulayın. Çilek kızılı saç rengi ile sarı saçlara boyandığında, daha çabuk akma olabilir. Bu nedenle boyama işleminizi daha sık aralıklar ile yapmanız gerekebilir. Ayrıca boyama sonrası havlularınıza renk akabilir bu nedenle koyu renk bir havlu kullanabilirsiniz.

2019 Çilek Kızılı Saç Renk Tonu

Saç boyalarının renkleri genel olarak aynı olsa da, saç boyası markalarına göre renk tonunda değişkenlikler olabilir. Bu nedenle boyaların isimlerinin yanı sıra, boya numaralarına dikkat etmeniz gerekir. Boyaların üzerine numaraları belirtilir. Bunu dikkate alarak daha koyu mu ya da daha açık bir renk mi anlayabilirsiniz.

Bu konudaki önemli ayrıntı ise, saç boyalarının numaraları küçüldükçe renk koyulaşır, numarası büyüdükçe renk daha açık anlamına gelir. Örneğin; 7.52 numaralı çilek kızılı saç rengi boyası, 5 numaralı çilek kızılı boyasına göre daha açık renge sahiptir. Ayrıca belirtmek isteriz ki; sarı saçların üzerine boyadığınız, koyu çilek kırmızısı rengi için 7.52 çok açık olur. Yani 7 ile başlayan çilek kırmızısı saç boyaları, sarı saçın üzerine açık olur. 5 ile başlayan çilek kırmızı rengi, sarı saçın üzerine daha koyu olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar