Kadın ve Moda

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

31.03.2019
Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

Her ev hanımı kendi elleriyle özene bezene örer banyo lif örneklerini. Kız çocuklarına da örgü örmeye lif örneklerinden başlatırlar. Çünkü yapımı çok kolay ve eğlencelidir. Hazır alınan liflere göre daha sağlıklı olduğu için tercih ederiz elde örmeye. Tığ ile kısa zamanda ve kolayca örebileceğimiz çiçekli banyo lif örnekleri ise kesinlikle liflerimiz arasında ilk sıralarda yer alır. Bunun yanında birçok farklı çiçek desenlerinde liflerde örebilirsiniz. Genellikle tığ ile örülmesine rağmen şişle ve kasnakla örülen lif modelleri de vardır.

 

Sizlere hemen aşağıda, çok sayıda lif örneğini sunmaktayız. Ancak en güncel ve detaylı içeriği bu linkimizde bulabilirsiniz. 2019 çiçekli lif modelleri ve yapılışı konusunun detayları için linkimize tıklayabilirsiniz.

 

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı 2019

Bu linkimizde yer almakta olan içeriklerimize örnek vermek istedik. Üç adet modeli sıralayalım.

Bu yazımı ise 2018 senesindeki en fazla dikkat çeken çiçekli lif modelleri ve yapılışlarını kapsamaktadır.

Lif modelleri hanımların hayal gücü ile çok değişik model ve renklerle banyoda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle evlilik çağı gelmiş çocuklarımız için çeyizde yer bulan birbirinden güzel motiflerde lif örnekleri annelerin çocuklarına bıraktıkları hediyelerden bir tanesidir.

Bunun yanında eşimize dostumuza ve sevdiklerimize hediye edebileceğimiz eşyalar arasında gelmektedir lif örnekleri. Lif örneklerinden hediye olmaz demeyin. Sonuçta çam sakızı çoban armağanıdır eme üzerindeki desenlerin bir emek olduğu ve bununda en güzel hediye olacağını hanımlar çok iyi bilir.

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

Yeni doğmuş bebeklere hediye paketi hazırlarken için yumuşak iplikten yapılan bir lif harika olacaktır. Bebeklerin cildi hassas olduğundan dışarıdan alınan lifler yerine beyazla çocuğun cinsiyetine göre pembe veya maviyle örülen çiçekli kuzulu lif modelleri çok daha makbule geçecektir. Çünkü elde örülen lifler hem hijyen açısından daha sağlıklı olacak hem de istenilen yumuşaklıkta ve büyüklükte yapılabilecektir.

 

Çiçekli lif örnekleri ve yapılışı oldukça basittir. Siz sadece kullanacağınız çiçek motifi ve çiçeğe uygun renkte ip bulmanız lif yeterli olacaktır. Lif şeklini ister kare, ister yuvarlak model isterseniz elbise lif modellerinden biri ile çok daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Elbise seklinde yapılan modellere eklenen cepler ise sabunu koyup daha rahat banyo yapmanıza yardımcı olacaktır. lif örnekleri yapılışı açıklamalı olanları takip ettiğinizde elbise şeklinde olanları yapmanın kolay yollarını da öğrenebilirsiniz.

 

Eğer lif modelinizde kullanacağınız çiçek ve renk seçiminde karasızlık yaşıyorsanız sizlere çiçekli lif örnekleri ve yapılışı galerimizde birbirinden şık ve güzellikle rengârenk çiçekli lif modellerinin resimlerine göz gezdirebilirsiniz. Çiçekli lif modellerimizde sadece çiçek resimleri bulunmaz. Çiçeklerin yanında farklı figürler de yer alabilir. Çiçekle birlikte elmalı lif modelleri dikkatinizi çekebilir.

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

 

Çiçekli Kat Kat Lif Modelleri

Genellikle lifler tek katlı veya cepli şeklinde yapılır. Çeyizlere yapılan lif modellerinde ise binibir türlü modelleri görmeniz mümkündür. Kızınızın çeyizine lif örüyorsanız mutlaka üst üste birden fazla kattan oluşan modelleri değerlendirmelisiniz. Tam anlamıyla çeyizi süsleyecek harika bir görüntüsü olduğunu göreceksiniz.

İşlemeli Lif Motifleri

Bazı lif modellerinde çiçek figürü örerken uygulanır. Bazı modellerde ise lif ilk olarak tığla, şişle veya kasnakta düz olarak örülür. Üzerine rengarenk çiçekler sonradan işlenir. Sonradan işleme yöntemi ile daha fazla çiçek ve desen modeli ortaya çıkarmak mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 38 YORUM
 1. canan dedi ki:

  o kadar güzel çeyizlik lifler var ki vallahi hepsinden birer tane örmek istiyorum

 2. sultan dedi ki:

  yaa rengarenk lif model örneklerini galerinize koymuşsunuz yapmamak mümkün mü.

 3. semra dedi ki:

  çiçekli lif örneklerinizi çok beğendim fırsatım olsa da değerlendirsem.

 4. kadriye dedi ki:

  beyaz yeşil desenli lif modeli çok güzelmiş.

 5. gülcan dedi ki:

  pembe ve beyaz desenli lif modelini örmeye başladım birkaç tane daha örüp hatıra olarak saklamak isterim.

 6. şerife dedi ki:

  lale desenli lif modeline bayıldım.

 7. sultan dedi ki:

  derya baykal sarı renkli çiçek desenli lif modeli muhteşem örmek isterim bu örneyi 🙂 🙂

 8. gülcan dedi ki:

  gül örneği olan lif modeli harika.

 9. gonca dedi ki:

  çiçekli banyo lif çeşitleri o kadar güzel ki beğenmemek elimde değil acaba fiyatları nedir.

 10. şule dedi ki:

  lif modellerinin takımları ne kadar oluyor acaba

 11. merve dedi ki:

  beyaz yeşil tondaki lif modelinin fiyatını öğrenebilir miyim acaba

 12. nermin dedi ki:

  ben bir türlü örmeyi becermedim ama örenler muhteşem örmüş ve siteye resimleri de muhteşem düzenlemişler vallahi kendimi alamıyorum sürekli bakıyorum sitenize.

 13. didem dedi ki:

  çiçekli lif örneklerinize bayıldım bir kaç tane almak istiyorum nasıl yardımcı olurmusunuz

  1. admin dedi ki:

   didem hanım sadece lif modellerini örnek verme amaçlı paylaşıyoruz. lif modellerinin satışını sitemiz aracılığıyla yapmıyoruz. ilginize teşekkürler

 14. çiğdemyılar dedi ki:

  çiçekli lif örneklerini çok azmış

 15. pelin dedi ki:

  çok hoş modeller var inanın lif modelleri kullanışlı ve bir bakıma insan stres atıyor.

 16. defne dedi ki:

  çiçekli lif modelleri çok hoşmuş.

 17. zarife dedi ki:

  gül desenli lif örnekleri çok güzel örülmüş.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar