Kadın ve Moda

Blazer Ceket Kadın Kombinleri

29.07.2019
Blazer Ceket Kadın Kombinleri

Kadınlar için inanılmayacak kadar güzel bir şekilde blazer ceketler gün kurtarıcısı moduna girebilme özelliğine sahip parçalardır. Ayrıca her ceket bir kombin yapılarak giyilecek diye bir algı var ise; blazer ceket kombinleri hakkında daha fazla bilgi edilmesi önerilmektedir. Zira biraz inceleme yaptıktan sonra anlaşılacağı üzere sadece bir tane blazer ceketi ile farklı farklı kombinasyonlar yapmak oldukça mümkün görünmektedir.

Kadın Blazer Ceketler Yeni

Blazer ceketler ile kimi zaman düğün gibi özel davetlerinize katılım sağlar iken giderken bize olunandan oldukça farklı ve sıradan olmanın dışında bir görünüm kazandırabilir. Kimi zaman ise günlük hayatta herhangi bir kıyafetinizin üzerine ceket olarak giydiğimiz ceket kurtarıcı bir hal alabilmektedir. Modern sokak modasına uyum sağlamak adına blazer ceket kombinleri oldukça yerinde bir tercih olacaktır.

Kadın Blazer Ceketler

Başlıklar

Blazer Ceket Nedir

Blazer ceket ne diye sorulacak olunursa spor ceket anlamına geldiği görülmektedir. Erkek giyimi için bir mucize gibi sayılan bu ceketler erkeklerin her türlü günlü günde tercihleri olabilir. Yaptıkları kombinle rahat ve şık bir görünüm sağlarken blazer ceketi daha özel parçalarla birleştirerek de daha şık ve elegant bir görünüm de elde edebilirler. Erkeklerin yanı sıra da kadınların da oldukça çok sık bir şekilde kullandığı bir kıyafet haline gelmiştir.

2019 Blazer Ceket Tasarımları

Blazer ceketler hem klasik tarzda kombinlenebilirken hem de spor tarzda kombinlenebilen bir ceket türüdür. Bu tarz ceketlerin altına dar paça üzerine oturan bir kot ve spor şık ayakkabılar ile giyebileceği gibi bunun yanı sıra da altına yünlü füme dökümlü kesim pantolonlar ile de giyilebilir. Blazer ceketlerin en önemli özelliği olarak bilinen ince ayırımı ise metal düğmeli olması ya da cep kısımlarının üstünde blazer ceketin marka arması bulunmasıdır. Bu iki özellikte de ceket daha spor bir görünüm kazanacaktır. Tek düğmeli ya da iki düğmeli olabilen bu ceketler kot pantolonlarla çok güzel kombinler oluştururken buna ilave bir kombin önerisi olarak da etekler ile de kombinebilir oluşudur.

Blazer Ceket İle Spor Ceket Arasındaki Farklar Nelerdir

Blazer ceket ile spor ceketler en çok birbiriyle karıştırılan terimlerden birisi halindedir. Sanılanın aksine bu iki ceket türü arasında bazı farklar bulunmaktadır. Bu farklardan bahsedilecek olur ise bunun özet şekli aşağıdaki gibi olur.

Blazer Ceket Tasarımları 2019

• Blazer ceket spor cekete nazaran daha dayanıklı kumaştan yapılır ve blazer ceket türlerinde gümüş ve metal düğmeler bulunmakta iken, spor cekette böyle bir detay yok iken spor ceketlerin pantolon ile uyumlu olması gerekmemektedir.

• Blazer ceket giyecek kişinin arzu ve isteğine bağlı olacak şekilde resmi ve ya resmi olmayan günlerde giyilebilir iken, spor ceketler ise sadece resmi olmayan günlerde giyilmesi gereken ceket türünü oluşturmaktadır.

• Blazer ceketler, okullarda, hava yollarında, yatçılıkta ve kürek kulüpleri gibi bazı kulüplerde üniforma olarak kullanılabilen ceket türü iken, Spor ceketlerde böyle bir şey görülmemektedir. Spor ceketler ise genellikle açık hava sporlarında ve ya avcılık gibi spor gereksinimini karşılayan aktivitelerde oldukça tercih edilen ceket türüdür.

• Blazer ceketlerde her zaman bu şekilde olmasa bile genellikle koyu mavi, gri ve bazı gök kuşağı renkleri tercih edilir iken, spor ceketler de ise bazı düz renkler ile birlikte belirgin desenler bulunabilmektedir.

Blazer Ceketin Tarih İçindeki Oluşum Süreci

Batı Avrupa’da bedene sıkıca oturan işlemeli ceketler rövanştaydı ve her yaştan cinsiyetten insanın tercih ettiği bir kıyafet tarzını oluşturmaktaydı. Bu kıyafetten sonra ki süreçte bugünkü takım elbiseye geçiş 1600’lü yılların ortasından sonra, Fransa’da 14. Louis tarafından da, İngiltere’de 2. Charles olarak bilinen saraylarda başlandığı bilinmektedir. Oluşan bu yeni moda ile ortaya çıkan uzun etekli ceketlerin geniş, uçları ise yukarıya doğru bir şekilde kıvrılmış kolları, önlerinde ise bir sıra düğmeler bulunmaktaydı.

Blazer Ceket Tasarımları

Bir önceki cümlede tarif edildiği şekilde bu ceketlerin kullanımında ise hemen hemen aynı biçimde bir yelek giyilmesiyle tercih edilinirdi, yeleğin görünmesi için ise bu ceketin düğmelerinin bazıları açık bırakılmaktaydı. Önceleri bu yeleklerin de uzun kolları vardı ve bunlar ceketin kıvrık kollarından dışarıya doğru taşma gösterirlerdi; ama daha sonraları bu yeleklerin kolları bütünü ile ortadan yok olma gösterdiler. Ceketin de, yeleğin de yakası ya da klapa görmek neredeyse imkânsız bir haldeydi. Bu yeni moda giysi ile birlikte, diz altından bağlanan çoraplar ile birlikte giyilen dar bir külot pantolonla kombinleniyordu. 1670’lere gelindiğinde ise bu tip takım elbise erkekler için temel giysi haline gelmiş ve 18. yüzyılın sonuna değin uzun bir zaman dilimi boyunca önemli bir değişikliğe uğramadan kullanılmıştır.

[haber id=”38000″]

Tek Renk Beyaz Blazer Ceket Nasıl Parçalar İle Kombinlenebilir

Havaların yavaş bir şekilde ısındığı ve ya yavaş bir şekilde soğuğu bahar mevsimi, beyaz bir ceket tercih etmek için mükemmel bir mevsim olarak önerilmektedir. Şayet kişi ilk kez beyaz bir ceket giyecek ise, bu yazı tam da o kişilere ilaç niteliğinde rehber olacaktır. Kot pantolonlar ile kombin edilmiş beyaz blazer ceketler gerçekten birçok kadın tarafından oldukça sevilmektedir. Genellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilmesi doğru olan beyaz blazer ceketler, sade tasarımı ve zarif görünümü ile birçok farklı tarzda da farklı parçalar ile kombin edilmeye uygunluk sağlamaktadır.

Günlük hayatta ise bu beyaz blazer ceketler jean pantolonlar, yazlık elbiselerin üzerinde kullanabilir, sıcak yaz akşamlarında ise mini kot şort ya da yüksek bel mini bir etek ile kombin ederek de kullanılması oldukça şık bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Beyaz, sade bir renk olduğu için, onu renklendirmek için farklı renklerden ve farklı desenlerden de yardım alınabilir. Pembe bir tişört ve altında mini kot şort ile kombin edilerek kullanılabilen beyaz blazer ceketler, bahar aylarında ve yaz akşamlarında şık ve trend bir tarz yakalanılabilir.

[haber id=”31663″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar