Kadın ve Moda

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Modelleri

17.07.2019
Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Modelleri

2018 – 2019 kısa saç modelleri, en güzel ve en seksi saç stilleri kadınların beğenisine sunulmuştu. Kısa saç modelleri ve kesimleri mükemmel makyaj ve kişinin kendine yakıştırdığı kıyafetler ile çok şık bir görünüm vermektedir. Böyle bir şıklık elde etmek için ilk olarak saç kesiminin uygulanacağı kişinin yüz şekline uygun olarak doğru bir kısa saç kesimi bulmaktan geçmektedir. Kadınların saç modelleri stilleri için en önemli detaydır. Saç kesimlerini kadınların yüzlerine uygun bir şekilde yapılması gerekir. Eğer ki modern kısa saç modellerini seçerler ise şık ve çekici görünmelerini arttırabilirler. Saç çeşitleri, her mevsim, her zaman değişiklik gösterir ancak her zaman değişiklik gösterse de kadınlar kendilerine yakışacak modeli seçmelidirler. İki bin on dokuz yılı itibari ile moda olan kısa saç modelleri birçok kadın tarafından şuan da kullanıldığı görülmektedir. Bu moda olmasından kaynaklı bir şekilde de bu kısa saç kullanan kadınların sayısı her geçen gün artmakta olduğu bilinmektedir.

[haber id=”40830″]

Bu 2018-2019 yılı itibari ile kısa saç modelleri için şunları diyebiliriz ki kadınlar için günden güne çoğalarak trend haline geldiği görülmektedir. Kısa saç modellerinin kadınlara sağlamış olduğu rahatlık ve bakım kolaylığı sayesinde günümüzde kısa saç kesimi yaptıran kadınların sayısı gitgide artış göstermektedir. Kısa saç modellerini daha detaylı incelemek isteyen kadınlar ve saç modellerinin görsellerine bakmak isteyenler internet sitelerinde görsel arama yapabilirler. Bu yılın modası haline gelen kısa saç modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Tasarım Modeli

Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de birçok ünlü uzun saça göre daha çok kısa saçı tercih ettiği görülmektedir. Birçok kadın tarafından geçmişten bu yana kısa saç modelleri kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle özel davetlerde ve özel gecelerde kadınların gerçekten şık bir görünüm elde etmelerini sağlamaktadır. İki bin on dokuz yılı kısa saç modelleri kategorisini incelediğiniz zaman gerçekten önemli bir yere sahip olan kullanışlı saç modeli olduğunu görürsünüz.

2019 Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Tasarımları

Başlıklar

Kısa Saç Modelleri

• Kısa Küt Saç Modeli
• Bob Kısa Saç Modeli
• Katlı Kesim Saç Modeli
• Kısa Örgü Saç Modeli
• A Kesim Saç Modeli
• Pixie Saç Kesimi
• Kısa Gölgeli Asimetrik Saç Modeli

Kısa Saç Genel Özelliği

Saçlar fiziksel bütünlüğü tamamlayan en önemli unsur olarak görülmektedir. Bunun içinde saçların hoş görünmesi gerekmektedir. Saçlar bakımlı ve özenli görünmek için oldukça özen isterler. Kısa saçlar ise son dönemde oldukça rövanş alan modelleri kapsamaktadır. Her yaşta olan kadınlar tarafından tercih edilebilmektedir.

[haber id=”5656″]

Bob Kısa Saç Modeli

Çalışan, modern ve şehir kadınlarının çok sık bir şekilde tercih ettikleri modellerden birisi olarak bilinen kısa bob saç modelidir. Bob kısa saç modelinde özellikle saçın tepe ve kulak üstü hizasındaki bölümleri, daha kısa katlı kesilerek kabartılarak kişinin saçlarına daha hacimli bir görünüm kazandırılır. Bu saç kesimi saçlarına hacim vermek isteyen kişiler tarafında tercih edilebilir. Kesim modeli kendinden şekilli olduğundan dolayı saçları çoğu zaman saçı yıkayıp çıkmak yeterli olacaktır. Bu saç kesimi ile ekstra bir şekil vermeye gerek kalmamaktadır. Ancak kısa düz ya da dalgalı saçlara maşa ya da düzleştirici ile model vermek ister iseniz, çok yapay olmayan bir şekilde yapılması önerilmektedir. Saç maşası ya da saç düzleştiricisi ile saçlara hafif hareket katabilmektedir. Zira bob modelleri kesiminden kaynaklı bir şekilde kendinden hareketlidir. Kıvırcık, düz ve hafif dalgalı tüm saç türlerinde rahatlıkla kullanılabilen kısa saç bob modeli özellikle kıvırcık saçlara ekstra bir cool hava kattığı gözlemlenmektedir.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Tasarımları 2019

A Kesim Saç Modeli

Kısa saç, uzun saça bakarak karar verildiğinde biraz daha riskli bir modeli oluşturmaktadır. Ayrıca kısa saç kesimi yapıldığında bu kesim yüze uyan bir model olur ise şahane bir etki bırakmaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman en az riskli kısa saç modellerinden birisi de A kesim saç modelidir. Bu saç kesim modelinde arkalar ensede çok kısa, hatta tepeye doğru daha da kısalan bir şekildedir. Önler ise çene hizasının altına kadar uzun bir şekilde ilerleme göstermektedir.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Tasarımları

Saçları ince telli ve cansız olan kadınların bu tip saç kesimi yaptırmaları saç uzmanları tarafından önerilmektedir. Çünkü ince telli ve cansız saç yapısındaki saçlara bu kesim hacim ve dolgunlaştırma etkisi yaratan bir saç modelidir. Özellikle öndeki saç kısmında saçın normal tonundan birkaç ton açık balyaj uygulanarak kullanıldığında çok daha şık bir görünüm kazanılmasını sağlamaktadır.

Kısa Gölgeli Asimetrik Saç Modeli

Bu tip kesilen saç modeli ile kişinin siması değiştirecektir. Ve bun yanı sıra kişinin havasını etkileyecektir. Çünkü saç kesimleri bu kadar önem teşkil etmektedir. Bu bakımdan özellikle saçları kısa kestirecek kişilerin profesyonellere başvurarak yüze uyacak modeli doğru bir şekilde belirlemeleri oldukça fayda sağlayan bir hareket olacaktır. Asimetrik kısa saç modeli de özellikle çok dikkat edilmesi gereken saç kesim modellerinden birisi olarak söylenmektedir. Peki, bunca dikkat edilerek kesim yapılması söylenilen saç kesimi ne tür kadınlara daha çok yakışmaktadır diye soracak olursanız cevabımız şu şekilde olur.

2019 Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Tasarımı

Asimetrik kısa saç; daha çok yüzü küçük, yuvarlak olan, küçük burunlu, yuvarlak gözlü kadınlara yakıştığı söylenilmektedir. Büyük ve uzun yüzlerde ise bu asimetrik kısa saç modeli yukarda tarif edilen kadınlarda ki gibi kolay bir şekilde elde edilemez.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar