Kadın ve Moda

Bindallı Saç Modelleri

13.06.2019
Bindallı Saç Modelleri

Kına gecesi düğünden sonraki en mutlu güzel günlerden biridir. Kınaların yakıldığı bu anlamlı günde çok güzel bir ahenk vardır. Bu güne uyum sağlayan en önemli yapımızda saçlarımızdır. Düğünde kullanabileceğiniz saç modellerini kına gecesinde kullanmazsınız çünkü farklı özellikteki etkinliklerden oluşur. Bindallı saç modelleri yazımız sizin bu ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. Kına gecesi saç modelleri ya da Bindallı üstüne saç modelleri nasıl olmalı sorusu da en temel sorudur. Bu soruya net cevaplarla doğru saç stilinizi bulmayı hedefledik. Aynı düğün gibi tekrarı olmayacak bir gün olduğu için bu günde çok güzel gözükmek önemli oluyor. Kına gecesinde ön plana çıkan şey bindallı ve bindallı üzerine saç modelleri çok önemlidir. Hem sarışın hem esmer ya da beyaz tenli bir gelin olabilirsiniz ya da bir kına gecesi konuğusunuzdur, bu yazımızda sizlere bindallı için saç modelleri seçimlerinde yardımcı olacağız.

Bindallı Saç Modelleri 2019

Bindallı Üzerine Saç Modelleri Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

• Öncelikle dikkat edeceğiniz nokta özgün olmanız. Yani o gecede siz parmakla gösterecek kadar güzel olmalısınız bunun için herkesten farklı harikulade bir saça sahip olmalısınız. Klasikler yerine daha farklı bir model tercih etmeniz yerinde olacaktır.

• Kına gecesiniz de saç modeliniz ten renginize ve saç rengine uygun olması gerekir. Saç modeli bu iki öğe ile koordineli çalışır. Bunun ikisi ile uyumlu saç modeli en iyi olandır.

• Diğer bir nokta ise elbiselerinizdir. Elbisenize uygun bir saç stili sizi bütünlük içinde gösterecektir. Bakanların gözünde sıradan değil de yerli yerinde görünmeniz gerekmektedir.

• Elbiseniz sırt dekolteli bir abiye tarzı ise veya buna benzer bir stil ise saçınız kesinlikle topuz ya da dekoltenizi kapatmayacak saç modeli tercih etmelisiniz.

[haber id=”16230″]

• Bu özel gün için kuaförünüzle prova yapmanız diğer dikkat edeceğiniz önemli bir noktadır. Provada deneyip en uygun saç stiline karar verebilirsiniz. 

Kadınların bir çoğu bindallı üzerine saç modelleri uyumlu olmasını isterler. Bundan dolayı da kadınları saç modellerine iter ve o elbiseye en uygun saç modelini bulma arayışına girmiş olurlar. Bindallı kına gecelerinde çoğu kadının tercih ettiği elbiselerdir. Genellikle kına organizasyonu yapan genç kızlar, kadınlar ve kınası yapılan gelin adayları tercih etmektedir. 

Bindallı seçimi her gelin adayı için  zordur. Tüm gelin adaylarının yaşadığı bu seçime ayrıca birde bindallı üstüne saç modelleri seçimi eklenmektedir.

2019 Bindallı Saçları

Başlıklar

Bindallı Üstüne Saç Modelleri Tercihi 

Günümüzde çok fazla farklı bindallı modelleri bulunmaktadır. Rengarenk ve çok çeşitli olan bindallı modelleri her zevke uymaktadır. Bindallılarda hem içe hem de dışa giyilen kıyafet farklıdır. İçe giyilen kıyafet daha çok abiye tarzındadır fakat çok fazla kabarık değildir ve boncuk işlemeleri yoktur. Bu elbiselerin üzerine giyilen kaftan ise daha şaşalı ve gösterişlidir. Genelde altın renginde işlemeleri olan bu kaftanların boncuk işlemeleri de vardır. Genellikle kollarında tül olan kaftanlar her gelinin tercihine göre farklı renkte olabilmektedir. Bindallı seçimi yaparken bindallı üstüne saç modelleri de düşünerek seçim yapılır aslında bir hayli zor bir durumdur.

Bindallı İçin Saç Modelleri

Bindallı seçimi her gelin için özeldir. Yalnızca bayanlara özel olan bu gecede gelinler şık olmak için uğraşırlar. Makyaj, kıyafet de abartının son derece fazla olduğu kına gecelerinde saç seçimi de oldukça önemli bir konudur. Kına gecelerinde saç seçimi her geline göre değişmektedir. Saçların bindallıya uyması önemlidir. Bundan dolayı da uygun saç modelini seçmek için öncelikle bindallıya karar verilmesi gerekir. Bindallı için saç modelleri oldukça önemlidir. Abartılı bir bindallı seçildiyse o zaman saçların sade olması gerekir. İşlemeli gösterişli abartılı bir bindallının üzerine gelinler genellikle düz, sade saç tercih ediyorlar. Eğer düz bir bindallı seçildiyse saçlara abartılı bir topuz yapılabilir buna ek olarak taç veya farklı aksesuarlar da kullanılabilir.

[haber id=”28598″]

Kına Saç Modelleri

Hayatınızdaki en özel günlerden birisidir kına. Kültürümüzde de önemli bir yeri olduğu için bu güne yeterince iyi hazırlanmaya çalışmanız gayet olağan bir durum. Bindallısı, ayakkabısı, makyajı derken en önemli unsurlardan biri olan saçı da ihmal etmemek gerekiyor tabi. Kına saç modelleri ile kendinize en uygun olanı seçerek, günün yıldızı olarak parıldayın.

Bindallı Saç Tasarımları

Taçlı Kına Saç Modelleri

Tercih edilen saç modeli ile giyilen bindallı veya kına elbisesinin mümkün olduğu kadar uyumlu olması gerekiyor. Bu yüzdendir ki taç veya aksesuarlar kına gecelerinde oldukça sık tercih ediliyor. Özellikle bindallı ile mükemmel bir uyum yakalıyor diyebiliriz. Düğünlerde taç takmak istemeyenler bile kınada minik zarif bir taç tercih edebiliyorlar.

Dalgalı Kına Saç Modelleri

Kişinin tarzına göre birçok opsiyon bulunuyor. İsterseniz iri taşlarla bezenmiş taç tercih edin isterseniz minik gümüş parçalardan oluşan zarif mini bir taç tercih edin.

Kına İçin Açık Saç Modelleri

Sadece toplu saçlarda taçlar kullanılmıyor. Yukarıda gördüğünüz gibi açık saç modelleri arasından tercih yapacaksanızda taç kullanabilirsiniz. Açık saç için taç kullanırken sadece saça iyi tutturduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Kınanın ortasında oyun esnasında tacınızın düşmesini istemezsiniz.

Taçlı Kına Saçı Modelleri

Eğer bahar düğünü yapacaksanız düğünde canlı çiçek ve yapraklardan oluşan taç modeli tercih edebilirsiniz. Fakat görkemli taşlı taçlardan vazgeçemiyorsanız düğün yerine kınada da hevesinizi alabilirsiniz.

Bindallı Saç Modelleri

Kına İçin Aksesuar Seçimleri

Bindallıya uygun saç modeli ve aksesuarları tercih etmek çok daha uygun olacaktır. Saç için askesuardan küpelere kadar artık bir çok seçenek var. Mağazaları gezerken internet alışverişlerini de ihmal etmemenizi internetten de bakmanızı tavsiye ediyorum. İnternetten çok daha uyguna alışveriş yapılabiliyor artık.

Yüksek taçlardan ziyade minik taşlardan oluşan taçlar da tercih edebilirsiniz.

Kına Saçı Aksesuarları

Düz saç modeli tercih ederek de seçtiğiniz aksesuarı daha çok öne çıkartabilirsiniz.

Açık Kına Saç Modelleri

Bazıları ise her zaman açık saç tercih ettiği için toplu saç modellerine alışık olmayabilir. Veya kendine yakıştığını düşünmeyebilir. O gün için kendisine en uygun saçın açık saç tercihi olacağını düşünebilir. Sebebi her ne olursa olsun en rahat ve en mutlu olacağınız saç modelini tercih etmek önemli.

Kına Gecesi İçin Açık Saç Önerileri

Açık saç için genellikle iri dalgalardan oluşan saç modelleri tercih ediliyor. Eğer açık saç tercihi yapmak istiyor fakat saçlarınızın önüne gelmesini istemiyorsanız yukarıdaki gibi burgu veya örgü destekleriyle saçlarınızın yüzünüzü kapatmasını engelleyebilirsiniz. Uzun süre rahat edebilmek için bu saç modelleri daha işlevsel oluyor diye düşünüyorum.

Kına Gecesi Saç Modeli

Yine saçlarınızın ön kısmı kabarık bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Aksesuarlarla da saç modelinizi destekleyebilirsiniz. Sadece saçın ön tarafını kabartıp tamamen açık bir saç modeli de oldukça şık duracaktır. Saçın önüne kabarık bir tarz vermeniz tamamen sadelikten uzak ama şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Kına Saç Modeli Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer sırtı açık veya sırt kısmında gözükmesini istediğiniz bir motif var ise ensenizi kapatmayacak saç modeli tercih etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle uzun saçlı iseniz topuzlar ideal bir seçim olacaktır.

Kına Saç Modelleri ve Aksesuarları

Eğer bindallı veya seçtiğiniz kına elbisesini ön plana çıkarmak istiyorsanız sade bir makyaj ve daha sade saç modeli tercih edebilirsiniz. Eğer sade bir elbise veya bindallı tercihi yapacaksanız saç modelinizde kabarık ve gösterişli bir tarz seçebilirsiniz. Açık saç tercihi ile yukarıdaki gibi aksesuar tercihi de yapabilirsiniz.

Eğer imkanınız var ise -düğünde de aynı şey geçerli- daha öncesinde yaptırmadığınız bir saç modeli tercih edecekseniz öncesinde muhakkak prova yapmanızı öneririm. Böylelikle o gün içinize sinen saç modeli tercih etmiş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar