Kadın ve Moda

Bebek Sarısı Saç Rengi

29.03.2022
Bebek Sarısı Saç Rengi

Bebek sarısı saç rengi göz alıcı görsellik konusunda iddialı bir saç rengidir. Sarı saç tonları her zaman dikkat çeken ve popüler saç renklerindendir. Ama tabii ki her tonu herkese uyum sağlamayabilir. Özellikle açık tenli kişilere yakışan sarı tonları, farklı tonları ve çeşitli teknikler ile denenebilir. Bebek sarısı saç rengi de tabii öncelikle açık ten rengine sahip kişilere yakışan bir saç tonudur. Bebek sarısına boyadığınız saçlarınız ile oldukça havalı ve dikkat çekici görünebilirsiniz. Tabii ten renginize uyumlu olması en önemli adımdır.

Bebek Saç Rengi Kadın

Yumuşak saç rengi tonlarına sahip bebek sarısı, trend saç stilleri arasında yer alır. Sizlerde farklı bir tarza adım atmak için bebek sarısını deneyebilirsiniz. Bebek sarısı saç rengi ve tonları, her dönem trend olmaya devam eder. Saçlarını sarı yaptıranlar, başka renk yaptırmak istemeyebilir. Tabii ten renginize uyumlu olduğu sürece yaptırmanızda da sorun olmaz. Ama ten renginize uyumlu olmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Dikkat çekici bebek sarısını herkes yaptırmak isteyebilir ama herkeste aynı etkiyi göstermez.

Başlıklar

Bebek Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bebe sarısı saç rengi, bir diğer trend saç rengi olan platin sarısından daha sıcak ve koyu tona sahiptir. Sarı saç renklerinde, soğuk tonlar yerine sıcak renkler daha etkileyicidir. Bebek sarısı da sıcak tonlara sahip hafif koyu tonlarındadır. Ünlü isimlerinde de özellikle tercih ettiği, çekici renkler arasında olduğu için popüler saç renleri arasında dikkat çeker. Sizlerde saçlarınızı, bebek sarısı saç rengi yaptırmak istiyorsanız, öncelikle ten renginize uyumlu olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Bebek Sarı Saç Rengi

Bebek sarısı saç renginin kimlere yakıştığı yönünde, genel yorumlara ve uzmanlara göre, değişen bilgiler bulunur. Özellikle tabii ki beyaz tenli kişilere yakışır. Aynı zamanda esmer tenli kişilere de yakıştığı yönünde bilgi mevcuttur. Tabii cilt alt tonunuz da bu noktada önem taşır. Bebek sarısı saç renginin avantajlı bir özelliği ise diğer sarı saçlara oranla, genç bir görünüm sağlamasıdır. Bu yüzden sarı saçları sevenler tarafından tercih edilir.

Aynı zamanda, bebek sarısı saç rengi her zaman havalı ve dikkat çekici olmanıza yardımcı olan saç rengidir. Ayrıca açık bir renk tonu olduğu için, cildinizde yer alan kusurları-lekeleri ortaya çıkarır. Bu nedenle cilt kusurlarınızdan kurtulmanızı öneririz. Cilt kusurları olanlar, makyaj ile kapatabilir ama aslında bebek sarısının avantajlı bir özelliği de makyaj yapmanıza gerek olmamasıdır. Oysa diğer sarı tonlarında özellikle makyaj yapmanız gerekir. Ama bebek sarısında hafif bir şekilde rütujlar yapabilirsiniz.

Bebek Sarısı

Evde Bebek Sarısı Saç Rengi Yapılır Mı

Kuaföre gitmeden, saçlarınızı bebek sarısı saç rengi yapmak istiyorsanız, öncelikle saç renginizin bu renge uyumlu olması gerekir. Saçlarınız koyu renk ise açma işlemi yapmanız gerekir. Açma işleminden sonra da tercih ettiğiniz bir markanın, bebek sarısı rengi ile saçlarınızı boyayabilirsiniz. Koyu saçlara sahip olanlar evde nasıl bebek sarısı saç rengini elde edebileceğini merak edebilir. Sizler ile örnek olarak, siyah saç renginden bebek sarısı saç rengine ulaşma adımlarını paylaşacağız.

[haber id=”44326″]

Siyah Saça-Bebek Sarısı Uygulaması

• Öncelikle siyah saçlarınızı açıcı ile açın. Ama fazla yıpranmaması için az miktarda uygulayın.

• Bir süre sonra, boyama işlemi için; hazır ombre setini temin edin. Saçlarınıza ombre işlemini uygulayın. Sonuç, saç dipleriniz koyu renk, uçları ise daha açık olacaktır.

• Bir ay boyunca, ombreli saçlarınızı kullanın. Bu süre boyunca, saçlarınıza bakım uygulayın. Ayrıca saçlarınızın ucunu da kestirin.

• Bir sonunda ise yeniden açma işlemi uygulayın. Bu aşamada saçlar, çiğ bir renge bürünür. Hoş görünmeyen turuncu görünüme sahip olabilir. Bunu göz önüne alarak uygulayın ve bir hafta boyunca bu şekilde kullanmaya özen gösterin.

• Bir hafta sonra, 1 tüp koyu küllü kumral ile 1 tüp açık küllü sarı boya temin edin. Daha sonra, saç dipleriniz koyu küllü kumrala boyayın. Saç uçlarını ise aynı anda açık küllü sarı ile boyayın. Boyaları saçlarınızda, 45 dakika kadar bekletin. Ilık su ile saçlarınızı yıkayın.

Bebek Sarısı Kadın Saçı

Bebek Sarısı Saçların Avantajları

Saç Stillerini Belli Eder

Koyu saçlarda saç modelleri, her zaman dikkat çekmeyebilir. Ama açık renklerden biri olan bebek sarısı, saç stilini rahatlıkla belli eder. Örgü modelleri, dağınık topuzlar gibi farklı saç stilleri bebek sarısı saçlarda oldukça dikkat çekici görünür.

Parlak Görünümü İle Dikkat Çekici

Çarpıcı ve dikkat çeken ışıltısı ile bebek sarısı rengi her zaman bir adım önde olmanızı sağlar. Tabii ki zevke göre değişir. Ama sarı saçları sevenlerin kitlesini düşündüğümüzde, ön planda olmanızı sağlar.

Trend Saç Rengi

Trend saç renklerinden biridir. Trendi yakalamak isteyenlerin ve sarı saçı sevenlerin tercih edeceği ideal renklerdendir. Tabii ki ten renginize uyumlu olması en önemli noktadır. Unutmayın ki bebek sarısı en çok, beyaz tenlere yakışır. Koyu ten rengi için, özellikle küllü açık sarı tonlarını tavsiye ediyoruz.

Beyaz Saçları Kapatır

Bebek sarısı saç rengi, beyaz rengi ustalıkla kapatır ve açık rengi ile beyaz saçlarınızın dikkat çekmesini engeller. Dipleriniz gelse dahi dikkat çekmeyeceğini belirtebiliriz. Bu gibi özel avantajları da sarı saç rengini sevenlerin her zaman dikkatini çeken bir saç rengidir. Tabii ki beyazları kapatması tercih etmenizi sağlayan önemli bir özelliği değildir, ama dikkat çekici olması her zaman tercih edilme sebeplerindendir.

Bebek sarısı saç rengi göz alıcı görsellik konusunda iddialı bir saç rengidir. Sarı saç tonları her zaman dikkat çeken ve popüler saç renklerindendir.

Bebek Kumralı İçin Hangi Boya Öneriliyor?

Benek sarısı renk kadar bebek kumralı renklerin de son zamanlarda popüler olduklarını biliyoruz. Bundan dolayı son zamanlarda bebek kumralı tonlarına olan ilginin günden güne artış gösterdiğini de ifade edebiliriz. Özellikle bebek kumralı saç rengini elde etmeyi istiyorsanız; Garnier Color Naturals 8N doğal açık kumral saç boyasını tercih edebilirsiniz. Böylece tam da beklentinizi karşılayan bir ton elde edebilirsiniz. Burada bebek kumralı saça rengini tutturmak için farklı markaların doğal açık kumral saç renklerini de başarılı bir şekilde uygulayabilirsiniz. En Güzel Saç Renkleri yazımızda daha çok sayıda farklı saç rengine dair bilgiler edinebilirsiniz!

[haber id=”22472″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar