Kadın ve Moda

Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

05.05.2021
Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Banyo dolabı gerek dekoratif olarak gerekse işlevsellik olarak banyonun oldukça önemli bir parçasıdır. Banyonuzun kalabalık görünümden arınabilmesi ve toplu bir hale kavuşabilmesi için banyo dolapları kullanılabilir. Bu şekilde birçok farklı banyo gerecini, çamaşır gerecini depolayabilir ve istediğinizde yine banyoda direkt olarak kullanabilirsiniz. Kullanımın hızlı olması ve etrafı görsel açıdan toplu göstermesi banyo dolaplarının önemli özelliklerindendir. Banyo dolabı modelleri de bu yönde, kullanıcının seçimi ile şekillenmektedir. Banyonuzda ne tür eşyaları depoladığınız, musluk üstü veya boydan olarak mı dolap kullanacağınız, ya da su ile temasının ne kadar olacağı gibi birçok etken bulunmaktadır.

Başlıklar

Banyo Dolabı Çeşitleri Nelerdir?

Banyo dolabı modelleri banyo içerisinde birçok farklı konumda kullanılabilir. Öncelikle sıklıkla kullanılan lavabo üstü ve lavabo altı modeller bulunmaktadır. Lavabo üstü modeller genel olarak aynalı modellerdir. Günlük bakımınızı yapabileceğiniz bir alan sağlamaktadır. Günlük olarak kullandığınız bakım gereçlerini de bu dolapta bulundurarak her gün daha kolay bir erişim gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında ayaklı banyo dolaplarına da göz atabilirsiniz. Birden fazla kapısı olabilen ve aynı zamanda raf olarak da hacmini şekillendirebileceğiniz bu boydan dolaplar ile birlikte banyonuzda daha fazla depolama alanı kazanabilirsiniz. Çamaşır makinesi gibi cihazlarınız banyo içerisinde bulunuyorsa, bu noktada gerekli deterjan gibi unsurları rahatlıkla bu dolaplar içerisinde depolamanız mümkün.

Küçük Banyolar için Banyo Dolabı Seçimi

Küçük banyolardaki hacim sorunu banyo dolapları ile kolaylıkla çözülebilir. İhtiyacınız olan tek şey depolama alanı. Öncelikle lavabo üstü modeller duvara monte şekilde olacağından bu noktada hacmi daha büyük bir dolap tercih edebilirsiniz. Yer kaplamamakla birlikte istediğiniz kadar günlük bakım eşyasını ve benzeri objeleri bu şekilde depolayabilirsiniz. Tekzen banyo dolabı modelleri arasından yükseklik olarak yüksek, en olarak daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede fazla raf sayısı ile yine depolama alanınızı yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda da banyonuzun alanından çok az harcayarak yine kendi alanınızı koruyor olursunuz. Hacmi genişletmek için kullanabileceğiniz banyo dolaplarını Tekzen’den inceleyebilirsiniz.

Banyo Dolap İçi Nasıl Düzenlenir?

Banyo dolap içinin görünümü dekoratif olarak ve aynı zamanda neyi nasıl bulacağınız, düzeniniz olarak değişebilir. Lavabo üstü dolaplarda günlük olarak kullandığınız bakım eşyalarını bulundurabilirsiniz. Bunun yanında boydan dolaplarda banyo için kullandığınız havluları bulundurabilir, şampuan yedeklerinizi de yine burada depolayabilirsiniz. Aynı zamanda çamaşır makineniz için kullandığınız deterjanları da bu dolaplarda bulundurabilirsiniz. Tuvalet kağıdı depolamanızı da lavabo altı dolaplarda gerçekleştirebilirsiniz. Boydan dolap kullanacaksanız kullanım sıklığınıza göre eşyalarınızı kategorilendirebilir ve buna göre raf dizilimini sağlayabilirsiniz. Alt kısımlara sıklıkla kullandığınız banyo gereçlerini depolarken, çok sık ulaşmanıza gerek kalmayacak olan eşyaları üst raflara koyabilirsiniz. Depoladığınız şampuan ve benzeri ürünleri bu şekilde üst raflarda bulundurabilirsiniz. Tekzen kalitesindeki banyo dolapları ile banyonuzda depolama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Banyonuzla Uyumlu Banyo Dolabı Rengi Nasıl Seçilir?

Banyo dolabı seçiminde sizler için banyo dekorasyonu önemliyse renkler de tercihi etkileyen ilk seçenek olacaktır. Banyonuzda kullandığınız renklere göre alanın geniş veya dar görünüme sahip olması mümkün. Açık renk bir banyoda yine açık renk bir banyo dolabı kullanarak ferah ve toplu bir ortam yakalayabilirsiniz. Bunun yanında sıcak ve soğuk renkleri birlikte kullanmak da güzel bir kombinasyonu ortaya çıkarabilir. Ya da koyu renk bir banyoda yine açık renk dolaplar ile birlikte zıtlık sağlayabilir ve alanın dar görünmesini engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda açık renk banyolarda da koyu renk dolaplar ile zıtlık sağlamanız mümkün. Tekzen ile her zevke uygun olarak banyo dekorasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar