Kadın ve Moda

2023 En Moda Saç Renkleri ve Modelleri

21.11.2019
2023 En Moda Saç Renkleri ve Modelleri

2023 saç modası bu yılın ilk iki ayını neredeyse tamamladığımız şu günlerde 2023 en moda saç renkleri ve modelleri çoktan yerini aldı bile. Birbirinden farklı saç modelleri ile pek çok tarza uygun modern tasarımlar her yerde karşımıza çıkmaya başladı.

Sizlerde en moda saç renkleri ve modelleri kendinizi yenileyebilir ve kendinize bir renk katabilirsiniz.

2023 yaz modasında en çok sevilen ve kullanılan saç renkleri bayanlara bulunduğu ortamda bütün gözlerin üzerine dikkat kesilmesine yetiyor. 2023 en moda saç renkleri ve modellerinde doğal saç renkleri, siyah saç renkleri, kahve saç renkleri, bakır saç rengi ve loreal saç renkleri gibi birbirinden farklı saç renkleri ile kadınların tercihi arasındadır. Pek çok renk seçeneği yine bu yıl da kadınların tercih paletini genişletiyor. Fakat unutulmamalıdır ki bu yıl doğal tonlar, hafif ışıltılı biraz dağınık ve en önemlisi doğal görünümlü saçlar çok moda.

2023 En Moda Saç Renkleri ve Modelleri

Farklı Renkler Farklı Saçlar

Kadınların canları sıkkınken yaptıkları en basit yol olan saç şeklini değiştirmek, alışveriş yapmak ya da saç rengini değiştirmektir. Tüm bu yöntemler kadınların kendini iyi hissetmesini sağlamaktadır. Çünkü aslında kadın bunları yaparken aslında kendisi için bir şeyler yapmaktadır. Bu yüzden de saç şeklini veya rengini değiştirmek kadınlar için bir kendi kendine kalma, kendini mutlu etme şeklidir. 

2023 yılı moda saç renklerinden birini ister siz kendiniz evinizde uygulayarak ya da daha garantici iseniz kuaförünüze giderek boyatabilir siniz. Bu sizin 2023 yılında yapacağınız değişiklikler için bir adım olurken aynı zamanda 2023 moda saç renklerini kullanarak da modayı takip etmiş olursunuz. Hem modayı takip etmek hem de küçük değişiklikler ile hayatınıza eğlence getirmek için saçlarınızda farklılıklar yaratmak harika bir fikirdir.

2023 moda saç renkleri ve modellerine bakıldığında geçtiğimiz yıllardan çok farklı olmamakla birlikte doğal saç renkleri ön planda olduğu görülüyor. Doğal tonlar denildiğinde kahverengi tonlar ilk aklımıza geliyor. 2023 en moda saç rengi modasında baskın olarak kahverengi tonları ağır basıyor. Kahve tonları yoğun olarak görülse de, ten renginize uygun olarak, siyah gibi keskin tonları veya doğal sarı tonlarını da kullanabilirsiniz. Özellikle doğal kaş renginize yakın tonlar son derece doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar.  Böylelikle 2023 modasını yakından takip etmiş olursunuz.

Sarışın bayanlar veya sarı saç renginden vazgeçemeyen bayanlar içinse daha mat sarılar kullanarak 2023 moda saç renkleri ve modellerine ayak uydurabilirler. 

Başlıklar

Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır

Koyu Kestane Saç Renkleri

2023 yılının en moda saç renklerinden biri de şüphesiz ki koyu kestane saç rengi. Hemen hemen pek çok yerli ve yabancı saçlarını koyu kestane saç rengine boyatır iken bu saç modeli hemen hemen tüm kadınlar için ideal seçeneklerden biri oluyor. İster beyaz bir tene sahip olan, ister buğday teni. Tüm ten renklerine uyum sağlayan bir görünüme sahip olan koyu kestane saç rengi için tüm detayları sizlere aşağıdaki yazımızda aktardık.

[haber id=”41993″]

Saç Modellerinde 2023 Trendi

Fakat geçtiğimiz yıl kullanılan daha parlak platin sarıları 2023 yılında kullanmamalarını tavsiye ederiz. Çünkü parlak sarıların yerini 2023 saç modasında doğal mat sarılar almış durumda. Platin, açık sarı gibi tonlar doğallıktan uzak olduğundan bu yıl pek de modaya uygun seçimler olmayabilir.

Bir de birçok kadının vazgeçemediği kızıl tonları unutmamak lazım 2023 saç modasındaki doğallığın hâkimiyeti kızıl tonlarda da etkisini göstermiş. Parlak kırmızıya yakın kızlar nerdeyse 2023 moda saç renklerinde yok. Onun yerine bakır tonlarında veya toprak tonlarında kızıllar daha moda. Doğal saç renklerine yakın kızıl tonları bu yıl yine çok sık tercih edilen renklerden.

Sizler için seçtiğimiz 2023 moda saç renklerinden bazılarını resim galerimizde paylaştık.

Hepimizin bildiği gibi ister saç modası olsun ister kendimizi bakımlı hale getirebileceğimiz diğer yenilikler ve bakım ürünleri olsun birçok farklı ürün ve yenilikte 2023 moda saç renkleri birçok kozmetik firmasının boya kataloğunda yerini aldı. Pek çok seçeneğin bulunduğu bu kataloglardan dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.

2023 En Moda Saç Renkleri ve Modelleri

Bütçenize fazla yüklenmeden 2019 moda saç renklerinden birini kullanabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken şey yine kendinizi tanımak sadece 2019 moda saç renklerinden biri diye kullanacağınız bir renk görüntünüzü hiç de hoş olmayan bir hale getirebilir. Saçınızdaki önceki boya renginden dolayı istediğiniz moda saç rengine tek seferde ulaşamayabilirsiniz. Bu yüzden de büyük bir renk değişimi için aşamalar halinde geçiş yapmayı unutmayın. Aksi halde saçlarınıza zarar verebilirsiniz.

2023 moda saç renklerinden birini seçerken sonradan pişman olmamak için önce ten renginizi ve yüz biçimini ve saçlarınızı iyice tanıyarak hareket edin.   2014 Moda Saç Renkleri yazımız için tıklayınız. 2014 Saç Modelleri yazımız için tıklayınız. 2013 2014 Maşalı Saç Modelleri yazımız için tıklayınız.

Platin Saç Kimlere Yakışır

Platin saç rengi özellikle, açık ten rengine sahip kişilere, beyaz tenlilere yakıştığını söyleyebiliriz. Tabii ten renginize göre; ombre, balyaj gibi saç işlemleriyle, sıcak-soğuk renkler bir arada kullanıldığı için, farklı bir tarz deneyebilirsiniz. Platin sarısı, elma, gümüş gibi ışıltılı renk pigmentleri içerir. Ayrıca farklı renk nüanslarına da sahiptir. Küllü platin sarısı, buz sarısı, beyaz yakın, sıcak platin sarısı gibi farklı tonları da mevcut.

2023 Platin Sarısı Balyaj

Modern hayatın tercih edilen platin saç renginin, farklı tonlarını ten renginize göre tercih edebilirsiniz. Çarpıcı ve dikkat çekici bir renk olan platin sarısının, sıcak tonlarını ise buğday ten rengine sahip kişilere yakışacaktır. Tabii platin saç rengi ile özellikle kısa saçlar ya da omuz hizasındaki bob saç modeli oldukça havalı görünecektir.

[haber id=”45273″]

Platin Saç Rengi Röfle

Modern yaşamın saç rengi, platin sarısı, röfle gibi saç işlemleri ile de hoş bir duruş sergiler. Platin saç rengi röfle işlemi ile sadece açık tenliler değil herkes ten rengine yakın tonlarda tercih edebilir. Açık ten rengine sahip kişiler, dilediği gibi platin sarısının her tonunu bir arada tercih edebilir. Ama buğday ten rengine sahip kişiler, cilt alt tonu sıcak olduğundan dolayı, daha sıcak platin saç renginin, renk geçişlerini röfle işleminde tercih edebilirler.

Platin Sarısı Saç 2019

Platin saç rengi röfle; uzun ya da kısa saçlarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sarının sıcak ve soğuk tonlarını bir arada kullanabilir ve platin saç rengini, kumral, karamel gibi farklı renkler ile de röfle işleminde tercih edebilirsiniz.

[haber id=”45273″]

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri; renkler genellikle, siyah, kahve gibi koyu renk nüansları diyebiliriz. Tabii son dönemlerde trend olan, altın yansımalı altın kahve, çikolata kahve gibi kahvenin farklı tonları da esmerlere oldukça yakışan tonlardır. Saç kesimlerinde ise dikkat edilmesi gereken nokta, yüz tipinizdir.

Esmerlere Saç Rengi

Esmerler açık tonlar yerine, daha çok koyu saç renklerini tercih edebilirler. Ama tabii balyaj, ombre gibi saç işlemleri ile farklı renkleri bir arada da hoş bir şekilde taşıyabilmeniz mümkün. Burada önemli olan, ten renginize ve cilt alt tonunuza yakışan bir renk geçişini profesyonelce uygulamaktır. Açık saç renkleri ile saçlarınıza ışıltı katabilir ve genel görünümünüzde parlak bir görsellik elde edebilirsiniz.

[haber id=”41176″]

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri 2019

Buğday tene yakışan saç renkleri, oldukça geniş renk tonlarını içerir. Tabii açık tonlar yerine daha çok koyuya yakın saç boyalarını kapsar. Ayrıca buğday ten rengi olan herkese, aynı saç rengi hoş durmayabilir. Bu da cilt alt tonu ile alakalı bir durum. Saç renginizi belirlerken, ten renginizi ve cilt alt tonunuzu dikkate almanızı önerebiliriz.

Buğday Tene Yakışan Saçlar 2020

Buğday tene yakışan saç renkleri; küllü kahve, bakır kızıl tonları, mavi siyah saç renkleri, sütlü kahve, fındık kabuğu, altın kahve, mor tonları ve trend saç renklerinden biri mocha kahve de oldukça çekici bir görünüm sunar. Buğday ten rengi, orta koyuluğa sahip bir cilt tonu olduğu için çok açık renkler yerine, daha çok koyuya yakın saç renklerini tercih etmenizi öneririz.

[haber id=”46306″]

Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

Beyaz tene yakışan saç renkleri, her rengi içine alan geniş bir yelpazeye sahip. Özellikle beyaz ten gibi açık ren rengine sahip kişiler, renk açısından şanslıdır. Çünkü her saç rengi beyaz tene uyum sağlar ve hoş bir görünüm sunar. Ama tabii ten renginize kadar, cilt alt tonunuzu da dikkat almanızı öneririz.

Beyaz Tenlilere Saç Rengi

Beyaz tene yakışan saç renkleri; kızıl tonları, bakırlar, sarı tonları, kumral, kahve, bitter siyah gibi renkler beyaz tene yakışan hoş renklerdir. Tabii açık sarı tonları da her zaman beyaz tene uyum sağlayan renkler arasındadır. Beyaz tenlerde sarı öne çıksa da, cilt alt tonunuza göre, sıcak-soğuk etkili kızıl tonlarını da deneyebilirsiniz.

[haber id=”47947″]

Esmerlere Giden Saç Rengi

Esmere giden saç rengi genellikle son dönemlerde; altın kahve, kızıl kahve gibi tonların öne çıktığını görüyoruz. Ayrıca çikolata kahve gibi kızıl ve sıcak nüanslara sahip tonları da deneyebilirsiniz. Uzun yıllar esmerlere yakışan saç rengi olarak karşımıza, siyah ve kestane renkleri çıksa da günümüzde, birbirinden özel renk nüanslarının esmerlerinde rahatlıkla, balyaj-ombre gibi saç işlemleri ile kullandığını görüyoruz.

2020 Esmerlere Giden Saç Rengi

Esmere giden saç rengi; esmer ten renginin, cilt alt tonu sıcak olduğu için sıcak tonları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu nedenle teninize ışıltı katmak adına, altın yansımalarına sahip altın kahve ile doğal ve parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tabii ki ten renginizle, saç renginizin denge oranını iyi ayarlamanız önemli. Böylelikle oldukça çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

[haber id=”47995″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 37 YORUM
 1. nursena dedi ki:

  bu yılın en moda sac stili nedir ve hangi renk tonudur.

 2. yonca dedi ki:

  2013 en moda sac renkleri ve modelleri birbirinden şık bayanlarımıza sunuluyor ki bu neden den dolayı hangi renk ton ve mdelleri yaparken zorlanıyorlar o yüzden kışın bu kullanılır veya yaz ayları şu saclar moda diye rica ediyorum

 3. gizem dedi ki:

  en moda saç sitili kızıl renk biliyorum ama bu yıl daha çok sarı renk tonları tercih ediliyor.

 4. esra dedi ki:

  2013 2014 yılı bence kendi doğal saç modelleri olmalı diye düşünüyorum.zaten bayanlarımız güzeller çünkü kendi doğallığından vazgeçip değişiklik yapıyorlar.

 5. demet dedi ki:

  ben saçları upuzun olan kızın saç sitili çok beğendim.sarı ve güzel saçlar olduğu için.

 6. kader dedi ki:

  sizin dediğiniz gibi bu yıl fazla bir değişik sac sitili yok bu yılın modası da aynı

 7. burcu dedi ki:

  dalgalı saclar müthiş bence bu yılın havalı sac modelleri dalgalı saclar olmalı.hoşuma gitti renk olarak da sarı veya kızıl tercihimdir.

 8. gülcan dedi ki:

  sac sitilleri çok basit bu yılın modası bence olmamalı değişik tasarımlar çıkartmalılar ortaya bu sac sitilleri değişik olsun.

 9. berrin dedi ki:

  çok zamandır dikkat ediyorum sac sitillerine ama değişik bir uğraş yok.o yüzden geride kalıyorlar.öne çıkartmaları gerek.

 10. sema dedi ki:

  buradaki görseller için söylüyorum birbirinden şık tasarımlarıyla mükemmeller renk olsun permalı olsun güzeller.

 11. gaye dedi ki:

  en güzel sac sitili benim olmasını isterdim benim saclar yıprandı ne yapmam gerek .

 12. tülay dedi ki:

  en moda saç renkleri birbirinden güzeller. saçlarımı hangi renk boyatsam diye kararsız kaldım.

 13. aylin dedi ki:

  bana göre en moda saç rengi kızıl

 14. didem dedi ki:

  en moda saç renkleri çok renkliymiş 🙂

 15. dostkaragündebelliolur dedi ki:

  2013 2014 en moda saç renkleri ve modelleri ile kaküllü olan saç modelini beğendim.gerçekten renkler her insana yakışmıyor.

 16. dostkaragündebelliolur dedi ki:

  benim için her zaman önemli olan en moda saç renkleri ve fiyatlarıdır eğer pahalı ise bilen bir kişi de saç boyaya bilir O yüzden 2013 2014 yılı en moda saç renkleri ve modelleri fiyatları bütçemize uygun moda mıdır efendim.

 17. selin dedi ki:

  saç renkleri birbirinden güzeller hangisini yaptırsam bilemedim

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar