Kadın ve Moda

2023 Düğün Ve Kına Gecesi İçin Saç Modelleri

19.11.2019
2023 Düğün Ve Kına Gecesi İçin Saç Modelleri

Hem kına hem de düğün bir gelin adayı için hayatı boyunca unutamayacağı en özel organizasyonlardır. Bu yüzden her açıdan mükemmel görünmek büyük önem taşır. Böylece yıllar sonra o günler anıldığı zaman bile, göze hoş bir şekilde hitap edilmelidir.

Tabii organizasyon günü geldiğinde kına ve düğün için en dikkat çekici kısımlar saçlardır. En az kıyafetler kadar dikkatleri üzerine toplayan saçlar, mutlaka konsepte uygun olmalıdır. Özellikle gelin adaylarının tarzını yansıtan, şık ve yüz çevresine uyumlu olması gerekir.

Böylece bütünlük sağlayan saçlar gelin adaylarının organizasyonlarda öne çıkmasına olanak tanır. Özellikle modern çağa ayak uydurmuş stil saçlar, klasik etmenleri üzerinde toplayarak bütünlük oluşturmalıdır.

Düğün İçin Özel Saç Modelleri

Düğün bir gelin adayının zarafetiyle göz doldurmayı arz ettiği hayatının en önemli organizasyonudur. O yüzden farklı giysilerle ve yüze uygun saç modelleri düğün için tercih edilir. Günlük modern yapısında ve oldukça geniş bir yelpaze altında seçim yapılacak harika saç modelleri ön plana çıkmaktadır.

Topuz saç modelleri; Düğünler için topuz saç modelleri genel olarak sade bir tasarım şeklinde görülür. Ancak şık bir duvak ile farklı renklerdeki çiçeklerle bezenmiş topuz modelleri güzel bir görünüm ortaya çıkarabilir. Topuzun çevresine sarılmış çiçeklerle alt kısımdaki duvak sayesinde etkili bir görünüm yakalanması mümkün.

Çiçekli gelin saçı; Çiçekli gelin saç için aksesuarların kullanımı son dönemlerde yoğun olarak artış gösterdi. Özellikle kısa saçlar adına dalgalı bir tasarımla harika bir uyum yakalanabilir. Saçlar toplanmak suretiyle güzel bir çiçek süsüyle etkili bir görünüm elde edilebilmektedir.

Düğün adına ense topuzu; Düğün için ense topuzu saç modeli günümüzde en çok tercih edilen tasarımlar arasında geliyor. Eğer sade tasarım ilgi çekiyorsa hiç aksesuar kullanmadan bu güzel model tercih edilebilir.

Örgü gelin saç modeli; Eğer şık ve özgün bir tasarım arzu ediliyorsa samimi görüntüsüyle örgü modeller genç gelin adayları için tercih edilebilir. Hoş aksesuar çiçekleriyle donatılınca tasarımına doyum olmaz bir görsel ortaya çıkmaktadır.

Farklı tasarımlarla tercih edebileceğiniz daha birçok değişik gelin saç modeli bulunuyor. Önemli olan organizasyonun konseptine ve gelin adayının giysisiyle yüzüne uyum sağlayacak bir saç modeli kullanmaktır.

Kına İÇİN ÖZEL SAÇ MODELLERİ

Düğün öncesi gelin adaylarının evlerine veda etmeleri amacıyla gerçekleştirilen kına gecesi, harika bir organizasyonla taçlandırılır. Türk örf ve adetlerine uygun gelenek ve göreneklerine uyum gösteren güzel bir organizasyon için, gelin adayı adına saç büyük öneme sahiptir. Kına gecesi için her zaman elbiseler çok farklı tasarımlar altında tercih edilir. Bu tasarımın daha fazla öne çıkması içinse değişik kına saç modelleri ön plana çıkarılmaktadır.

Kınaya özel açık saç modelleri; Daha çok maşalı saçlar bu konuda ön plana çıkarırken, dalgalı ve açık saçlar daha belirgin hale gelmektedir. Ayrıca güzel toka ve aksesuarlarla bir bütün olarak kullanılabilir.

Kına gecesi topuz saç modelleri; Günümüzde dağınık topuz saç modeliyle birlikte örgülü topuz seçenekleri ön plana çıkıyor. Sıra dışı bir görünüm elde etmek ve farkındalık yaratmak için etkili modeller arasındadır. Özellikle doğallıktan yana bir görünüm elde etmek için topuz saç modelleri, tarza uygun olarak tercih edilebilir.

Düğün ve Kına İçin Özel Saç Tasarımları

Hem kına hem de düğün gelin adayları için kusursuz geçmesi arzu edilen organizasyonlardır. Bu kusursuzluğu yakalamak içinse en önemli kısımlardan biri şüphesiz saç modelleridir. Başta gelin adayı elbisesi ve yüz şekli olmak üzere, birçok farklı alternatif ön plana alınarak saç için seçim yapılabilmektedir. Geniş bir yelpaze altında gelin adayları, arzu ettikleri şık bir saç tasarımını tercih edebilir.

Düğün Saç Modelleri Bayan

Düğün saç modelleri bayan seçimleri, genel kombine; abiye elbisenin modeli ve özelliklerine göre tercih edilmesi uygun olur. Örneğin; sırt dekolteli bir elbise, V yaka ya da ince askılı, düşük omuzlu, yüksek yakalı elbise gibi, abiyelerin ince ayrıntılarını göz önüne alarak, saç modelinizi tercih etmeniz gerekir.

Düğün saç modelleri bayan trendlerine baktığımızda, tabii ki gelin adayı ve konuk olma durumunuza göre değişir. Gelinler için, daha çok topuz modelleri ve doğal bukleli saçları önerebiliriz. Katılacağınız düğün daveti için, abiye elbisenizin yakası açıksa, saçlarınızı açık bırakacağınız modelleri tercih edebilirsiniz. Sağ-sol yana bukleli saç modelleri, at kuyruğu, doğal bukleli saçlar önerilebilir. Yüksek yakalı elbiseler içinde, topuz modelleri ile örgülü topuz modelleri tavsiye edilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar