Kadın ve Moda

2019 Yaz Ayakkabı Modelleri

11.06.2019
2019 Yaz Ayakkabı Modelleri

2019 yılına ait yeni sezon ayakkabı modelleri giyim tarzınıza göre değişiklik gösterebilir. Spor giyim, klasik giyim, salaş giyim vb. şeklinde tarzınız doğrultusunda, kıyafetinize göre ayakkabı seçimi yapabilirsiniz. Kadın spor ayakkabılarının bazı modelleri, elbiseler, spor kıyafetler vb. şeklinde günlük kullanım alanına her açıdan hitap eder. Yeni spor ayakkabı modelleri, çeşitleri oldukça çok çeşitlidir. Bu nedenle, kadınlar elbiseler ile de yaz aylarında rahatlıkla tercih edebilir. Yaz aylarında daha çok sandalet tarzı ayakkabılar tercih edilse de, spor ayakkabı sevenler ve kullananlar aynı şekilde spor ayakkabı modelini tercih ederler. Kadın ve erkek ayakkabı modelleri konusunda, kişisel zevk ve tercih dikkat alındığı gibi yeni sezon modeller ve seçenekler doğrultusunda zevkinize en uygun olan yaz ayakkabı modelini tercih edebilirsiniz. 

2019 Yaz Ayakkabı Modelleri

Kadın 2019 yaz ayakkabı modelleri; düz sandalet, topuklu sandalet, Oxford ve dolgu topuk bir arada modelleri, dolgu topuklar, Espadriller, sivri burunlu ayakkabılar, Kesik Loaferler, orta boy topuklular, düz spor ayakkabı modelleri, topuklu spor ayakkabı modelleri şeklinde birbirinden farklı ve renkte kadın yaz ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Erkek 2019 yaz ayakkabı modelleri açısından, spor ayakkabı modelleri ya da sandalet modelleri önerilebilir. Kadınlara oranla tabii ki erkek ayakkabı modelleri daha az seçenekli olduğunu söyleyebiliriz. Kadın ve erkekler içinde ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar, öncelikle kıyafet, giyim tarzıdır. Daha sonra, kıyafetinizin rengi, genellikle tercih ettiğiniz renk ve tabii ki ayaklarınızın rahatlığı açısından ayakkabının konforlu ve kullanılışlı olması gerekir.

[haber id=”38889″]

Başlıklar

Yazlık Ayakkabı Kadın

Yazlık ayakkabı kadın modelleri, erkeklere nazaran daha çok çeşitli ve renk yelpazesi oldukça geniştir. Yaz aylarında ayakkabı modelleri daha rengarenktir. Daha renkli ve açık ayakkabı modelleri ile yaz aylarında rahatlık ve şıklık ön plandadır. Rahatlığını sevenler, spor modelleri, babet, sandalet modellerine yönelir. Her zaman topuk diyenler ise, daha gösterişli topuklu yaz ayakkabı modellerini tercih ederler. Fakat, günlük kullanım açısından şıklık arayanlarda topuklu fakat daha rahat modelleri tercih edebilir. 

2019 Yaz Ayakkabı Modelleri

Yazlık ayakkabı kadın modellerinden bazıları şöyle:

  • Oxford model ayakkabılar; gündüz ve geceleri tercih edebileceğiniz hem şık hem de rahat ayakkabı modellerinden biridir. Parlak rengarenk modelleri ve kısa topuğu ile şık görünüme sahiptir. Şıklık ve rahatlık arayanlar için ideal bir tercih olacaktır.
  • Espadriller ayakkabı modelleri; 2019 yazında ve daha önceki sezonlarda tercih edilen renkli ve şık modeller arasında yer alır. Desenli ve farklı renk yapısına sahip modelleri mevcuttur. Ayakkabının yapısı kumaş yapımıdır. Bu nedenle kumaş yapısı ile de rahatlığı ön plana çıkarır. Yaz aylarında ayaklarınıza serinlik ve rahatlık sağlayan ayakkabı modellerinden biridir. Rahatlığına düşkün olanlar ayrıca şıklığı da sevenler tercih edebilir.
  • Sivri burun ayakkabı modelleri; sivri burun ayakkabılar, sizlere modern bir görünüm kazandırır. Giyim tarzınıza uygun şekilde, farklı kombinler ile kullanabilirsiniz. Jeanlar ile etekler ile kombine yapabilirsiniz. Sivri burunlu, farklı desen ve renkleri ile tarzınızı ön plana çıkartacak ayakkabı modellerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.
  • Kesik Loaferler; arka bölümü kesik görünümleri ile kişinin zevkine ve tarzına göre tercih edilen modeller arasındadır. Herkes tarafından tercih edilmeyebilir fakat, özellikle tarzına uygun olanlar için vazgeçilmez modellerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Arka bölümün açık olması ile yaz ayları için ideal bir modeldir. Jean pantolonlar, şortlar, elbiseler ile farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. 
  • Orta boy topuklu ayakkabı modelleri; topuk boyunun daha kısa ve kalın yapısı ile her tarza hitap eder. İnce topuk kullanmayanlar içinde ideal bir modeldir. Farklı renkleri, desenleriyle şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca günün her saatinde kullanıma açıktır. Aynı şekilde tarzına göre rahatlıkla kombin yapabilirsiniz. Etekler, elbiseler, pantolon modelleri vb. kıyafet seçeneklerine göre kombinlere uygundur. 

[haber id=”38890″]

Yazlık Ayakkabı Erkek

Yazlık ayakkabı erkek modelleri, kadınlara oranla daha az seçeneğe sahiptir. Fakat, birbirinden özel parçalar ile kendi tarzınızı hitap eden modeli bulabilirsiniz. Ya da tarzınızda değişiklik yapabilirsiniz. Yaz aylarında tercih edilen, sandaletler, spor modelleri erkekler için ideal seçeneklerdir. Giyim tarzınıza uygun olacak şekilde, klasik spor ayakkabı modellerini, günlük ve gece seçenekleri doğrultusunda değerlendirebilirsiniz. Ruganlar, spor modelleri yazlık ayakkabı erkek modelleri açısından da oldukça farklı renklere sahiptir. Düz spor ayakkabı modelleri, sandaletler yaz aylarında günlük kullanım için tercih edilmektedir. Geceleri ise tarzınıza uygun şekilde rugan modelleri tercih edebilir ve daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. 

2019 Yaz Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı seçimi yaparken, kadın ve erkeklerin ortak dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle giyim tarzı dikkate alınır. Kişinin belirli kullandığı ayakkabı modeli vardır. Zevkine ve tarzına uygun şekilde tercih yapabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken ayrıntı. Zevkinizin yanında, kıyafetinize ve mevsime uygun ayakkabı modeli tercih etmek de önemlidir. Yaz ayakkabı modelleri ve her durumda dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur.

Ayakkabı tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar şöyledir:

  • Giyim tarzı; spor, klasik vb. ön plana çıkar. Herkes tarzını yansıtan bir ayakkabı modeli tercih etmek ister. Fakat aksesuar seçimi bir bütünü kapsar. Kişinin giyim tarzı, kıyafet, renklerin uyumu, mevsimsel etkenler ve kişinin zevki vb. etkenlerin bütünü seçime etki eder.
  • Renklerin uyumu; kıyafetlerin ayakkabı ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca, kadınlar için çanta ile ayakkabı rengi de önemlidir.
  • Mevsimsel etkenler; kış, yaz, ilkbahar mevsimlerine göre tabii ki ayakkabı modeli değişkenlik gösterir.
  • Ayakkabının rahat yapısı; giydiğiniz ayakkabının modeli oldukça hoş ve gösterişli olabilir, fakat ayak yapınıza uygun değilse, rahat edemezsiniz. Gün içinde yaşamsal aktivitelerinizin konforunu da olumsuz etkiler. 

Ayakkabı seçiminde ilgili etkenlerin her biri bir bütünü kapsa ve ayakkabı modelleri doğrultusunda en uygun olanı tercih etmenize yardımcı olur. 

2019 Yaz Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı Seçiminde Rahatlık Mı Şıklık Mı

Kadınlar ve erkekler için ayakkabı tercihi oldukça önem teşkil eder. Kişi zevki ve mevsimsel etkenler doğrultusunda ayakkabı seçimi yapar. Fakat, daha çok kadınlar ayakkabı tercihinde şık bir görünüm elde etmek ister. Kıyafetlerini tamamlayıcı bir rol üstlenen ayakkabı tercihi bu noktada önemlidir. Kimileri rahatlığına düşkün olduğu için, spor modelleri, babetleri sandaletleri tercih eder. Kimi kadınlar ise ince topuklu modellerin gösterişinden uzak kalamaz. Fakat, şık bir görünüm elde etmek için kadınlar ve erkekler içinde, ayakkabının modeli önemli olduğu kadar, rahatlığı da önem teşkil eder. Şık bir görünüm rahat olmayan bir ayakkabı ile sağlayamazsınız. Ayağınızı rahatsız eden ayakkabı ile kendinizi iyi hissetmeyeceğiniz için, bunu çevrenize de yansıtırsınız. Böylece, rahat bir görünüm sergilemediğiniz için şıklığınız tamamlanmış olmaz. 2019 yaz ayakkabı modelleri konusunda da, erkek ve kadınlar için farklı sayısız şık modeller mevcuttur. Bu nedenle hem rahat hem de şık modeli bulmanız kaçınılmazdır. Şıklığınızı konforunuz ile beraber bir bütün olarak düşünerek, ayakkabı modelinizi tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Yaz aylarında rahatlığınız bir nebze, şıklığınızın önüne geçse de rengarenk ayakkabı modelleri ile kıyafetlerinizi kombine yaptığınız takdirde şık bir görünüm elde edebilirsiniz. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar