Kadın ve Moda

Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

23.11.2020
Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Başlıklar

Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Zamanımızın en büyük sorunları arasında kilo yer almaktadır. Hareketsiz yaşamın hakim olması, yenilen ve içilen gıdaların fazla kalorili olması gibi nedenlerden kaynaklı olarak kilolar alınmakta. Alınan ve verilemeyen kilolar görüntü olarak istenmeyen sonuçlar vermektedir. Bayanlar kilolarını kapatarak daha zarif görünmek için zayıf gösteren abiye modelleri giymektedir.

Zayıf görünebilmek için öncelikle seçilecek elbisenin modeline ve rengine dikkat etmek gerekmektedir. Mümkün olduğunda fazlalıkları saklayacak, gizleyecek elbise modelleri tercih edilmelidir. Tek renk seçiminin yapılmış olması olduğundan daha ince görünmeye vesiledir. Açık renkler olandan daha fazla göstereceğinden dolayı koyu renkler seçilmeli. Özellikle siyahın asaleti beraberinde getirdiği zarafetle sizleri mutlu edecektir.

Elbiseler tek parça olabileceği gibi aynı renk iki veya üç parçadan da oluşabilir. Tek veya birkaç parçadan oluşan tek renk zayıf gösteren abiye modelleri ayrı estetik güzellik sunmaktadır. Zayıf gösterecek elbiseleri seçerken kişinin vücudunu iyi tanıması, saklaması gereken bölgelerin farkında olması gerekir. Farkındalık doğru tercihler yapabilme adına çok önemlidir.

Kilolu Bayanları Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Bayanlar özel gecelere ve davetlerde daha şık ve estetik olabilmek adına abiye elbiseler giyerler. Daveti gerçekleştiren kişiye gösterilen saygının da ifadesi olarak hanımlar daha şık olmak isterler. Abiyeler hazır olarak alınır veya özel olarak diktirilir. Kilolu bayanların davetlerden önceli en büyük problemleri fazlalıklarını nasıl saklayacaklarıdır.

Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Kiloluları zayıf gösterecek olan elbiselerin omuzlarının geniş, belinin dar ve sıkı, pile varsa boylarının geniş açılı olmalıdır.  Omuzları dar olan kıyafetler kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. Zayıf gösteren abiye modelleri aranıyorsa omuzları sert geniş olanlar tercih edilmelidir. Omuz kısımları likra kumaştan yapılmış olan abiyeler asla kilolu hanımlara hitap etmez.

Bel kısmında kemer gibi kumaş bulunan elbiseler de oldukça zayıf gösterir. Kemer gibi görünen kumaşın hemen göğüsün altında olması gerekir. Şayet kumaş kemer kalçalara doğru inerse kalın bir kıvrım ortaya çıkarır ki bu da kilolu görünmeye neden olur. Kumaş kemer değil ışıltılı bir kemer kullanılacaksa onun da mide boşluğunda olması tercih edilmelidir. Özellikle bacak boyu kısa olanlar için bu durum çok güzel bir illüzyon oluşturacaktır.

Beli kalın olan hanımlar asla bele oturan elbiseler tercih etmemelidir. Dökümlü kumaşlardan bol volanlı elbiseler çok zarif duracaktır. Zayıf gösteren abiye modelleri arasındaki volanı elbise vücuda oturmadığından kusurları ortaya çıkarmaz. Uzunluğuna ve vücuduna göre daha ince olan bacaklarına güvenenler mini elbise giyebilir. Fakat mini boydaki elbisede dikkat edilmesi gereken püf noktası, eteğinin kabarık olması ve bele oturmasıdır.

Biye veya dantel kumaştan üretilen mini elbiseler sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterecektir. Değişik desenli parçalardan oluşan elbise yerine aynı desenin yer aldığı parçalı elbiseler tercih edilebilir.

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri Tesettür

Abiye kıyafet içinde daha zayıf ve daha güzel görünmek isteyen bayanlar ciddi masraflar yaparak marka kıyafetler almaktadır. Fakat burada unuttukları bir şey var ki o da alınan elbisenin markası değil zayıf gösteren abiye modelleri olması önemlidir. Asıl amaç daha ince ve uzun görünebilmektir. Bunu sağlamak çok para vermekten değil doğru modeli seçmekten geçmektedir. Tesettürlü hanımları daha zayıf, ince ve uzun gösterecek ipuçları mevcut. İpuçları dikkate alınarak abiye tercihi yapılırsa ince gözükmek mümkün olacaktır.

  • Elbise ince ve şifon tarzı dökümlü kumaştan üretilmeli. Kalın ve kaba kumaşlar kişiyi olduğundan daha kısa ve kilolu gösterir. Uçuş elbiseler vücuda yapışmadığından kusurları ortaya çıkarmaz. Dökümlü ve salaş elbiseler de aynı mantık bulunduğundan daha uzun ve zayıf gösterecektir.
  • İki parçadan oluşan etek- bluz veya pantolon- bluz ikilisi vücudun bütünlüğünü böler. Bundan dolayı zarif görüntü kırılır. Tek parça koyu renkli elbiseler her zaman için en güzel zayıf gösteren abiye modelleri arasındadır. Elbisenin modelinin vücut yapınızla uyumlu olmasına özen gösterin.
  • Çizgiler sizi uzun da kısa da gösterebilir. Boyuna çizgiler olduğunuzdan uzun ve zayıf gösterirken enine çizgiler daha kısa ve kilolu gösterecektir.
  • Dar kıyafetler vücudu sardığından dolayı bütün hatları belli eder. Kilolu bayanların saklamaları gereken fazlalıklar olduğundan dolayı asla dar elbiseler giymemelidir. Daha çok hatlarını örten modelleri tercih etmeli ve dar olmamalıdır.
  • Tesettürlü bayanlar vücut hatlarının belli olmaması için genellikle tunik giymektedir. Tunikle ayakkabı arasındaki renk kırılmasının olması kısa ve kilolu gösterecektir.

Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Kilolular Abiye Elbiseyi Nasıl Seçmeli?

Kilolu bayanlar ağır ve sert duran kumaşları kullanarak kendilerini zayıf göstereceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Zayıf gösteren abiye modelleri kesinlikle ince ve dökümlü kumaşlardan yapılmalıdır. Sert ve ağır kumaşlar tasarımları sırasında oluşan en küçük hatayı daha giyene kilo olarak yansıtan kumaşlardır. Bundan dolayı yanlış yapmamak için dökümlü kumaşlara yönelmek gerekir. Likralı ve dökümlü kumaşlar vücudu olduğundan çok daha ince ve düz gösterir. Bu kumaşların elastikiyet özelliklerinin olması da aynı zamanda rahatlık ve konfor sunar.

Üst bölgeniz genişse V yaka, oval, kare veya geniş yakalı elbiseler giymelisiniz. Böylece üst bölgeniz olduğundan daha zayıf gösterme şansını yakalarsınız. Boğazlı, bisiklet yaka veya hakim yaka tarzındaki abiyeler büyük göğüslü hanımlara hitap etmez. Zayıf gösteren abiye modelleri her şeyi saklamak yerine güzel ve estetik olana dikkatleri çekmelidir. Böylece kilolu bayanların da kendine olan güvenleri tazelenecektir.

Kilolu bayanlar neyi giyip neyi giymemeleri gerektiğine doğru karar vermelidir. Sınırlarını bilmeli ve kapatmaları gereken fazlalıklarının farkında olmalıdır. Bütün bunların farkında olan kilolu hanımlar özel davetten iş toplantısına kadar her yerde aradıkları şıklığı ve zarafeti yakalayabilirler. Gündelik elbiselerin seçimine insanlar pek önem vermezler. Fakat abiyelere daha özen gösterilir. Oysaki her durumda daha minimalist detaylı, moda trenlerinde ve vücut yapısına uygun modeller tercih edilmelidir. Böylece her zaman şık ve zarif görünmek mümkün olacaktır.

Zayıf Gösteren Abiye Kumaşı Seçimi

İnce, dökümlü, likralı, hafif kumaşlar kim giyerse giysin olduğundan daha zarif görünmektedir. Kumaşın etkisi giyen kişiye yansıdığından zayıf gösteren abiye modelleri genellikle hafif ve dökümlü kumaşlardan üretilir. İç kısmında kalın kumaş kullanılmış olan modellerin de üzerine eklenen tül veya şifonla havası değiştirilmiştir. Alt bedeni geniş olan hanımlar iç kısmı oturan elbiseler tercih edebilir. Bir şartla o da belden aşağısını örtecek tül veya şifon detayının olmasıdır. Elbiselerin üzerine eklediğiniz tül veya şifon detaylarla elbisenizin içinde çok daha zayıf ve uzun duracaksınız. Fakat içte kullanılacak elbisenin kadife olmamasına ayrıca özen gösterilmelidir.

Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Çizgili Abiye Elbise Zayıflığı

Çizgili abiyeler nerdeyse her sezon trend olmaktadır. Çizgili elbisenin desenleri boyuna olursa çok güzel. Çünkü sizi olduğunuzdan ince ve zayıf gösterecektir. Çizgileri boyuna ise asla yanına yaklaşmamak gerekir. Yatay çizgilerin sizi en az iki katı kilolu göstereceğini asla unutmayın. Siyah ve beyaz çizgiler her zamanın favorisi olacağından ve daha zayıf gösterdiğinden ilk tercihiniz olmalıdır.

Hileli Elbise Modelleriyle Zayıf Görünmek

Kontrast renkler bir arada kullanılan zayıf gösteren abiye modelleri sanki hileli gibidir. Gözleri büyülemiş de sizi birkaç beden birden daraltmış gibi durur. Hileli olarak nitelendirebileceğimiz abiyelerin dış kısımları açık renkli kumaşla dikilir. Dar gösterilmek istenen bel ve kalça kısmında koyu renkli kumaşlar içe doğru kıvrak şekilde dikilir. Böylece koyu renkli kısımlar dikkati çektiğinden bayan çok ama çok daha zayıf görünür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar