Kadın ve Moda

Yüz Tipine Göre Saç Şekilleri ve Modelleri

12.04.2019
Yüz Tipine Göre Saç Şekilleri ve Modelleri

Saç kesim modeliniz sizin tarzınızın en önemli parçasıdır. Fakat yüz şekline göre saç kesimi sizin hem tarzınızı yansırken hem de hoş bir görüntü sağlar. Bu yazımızda sizde yüz tipine göre saç modellerinden bahsedeceğiz.

  Sizin tarzınıza göre yapılmış saç kesim modeli sizin yüzünüze eğer uygun değilse ortaya tarzınızdan uzaktan yakından alakasız bir görüntü ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda yüz şekline uygun bir saç modeli ile yüz hatlarınızı daha güzel ortaya çıkarabilirsiniz. Güzelliğinizle ilgili her şeyde olduğu gibi yüz tipine uygun saç modelini seçmede de kendinizi tanımanız çok önemli. Sizlerde öncelikle kendinizi tanımaya başlayarak aşağıdaki yüz tipine göre saç modelleri önerisinde olduğu gibi bir model seçerek kendinizi yenilemeye başlayabilirsiniz.

  Oval yüz tipleri için saç kesim önerileri: Saç kesim modelleri konusunda en şanslı yüz tipi diyebileceğimiz insanlar oval bir yüze sahip olanlardır. Çünkü hemen her model bu yüz tipine gider. İster kısa ister uzun katlı veya düz saç kesim modelleri hepsini rahatlıkla taşır ve kullanır. Yuvarlak yüz tipleri için saç kesim önerileri: eğer yuvarlak bir yüz tipiniz varsa saç şeklinize göre yüzünüz olduğundan çok daha büyük görünebilir. Bu yüzden yuvarlak bir yüze sahip olanlar saç kesim modelleri çene hizasından başlamalı. Katlı kesim modellerini tercih ederek yuvarlak yüz şeklinizden kaynaklanan görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz.

 Oval ve yuvarlak yüzler için saç kesimi

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise saçlarınızın üst kısımlarını basık olmaması. Uzun yüz tipleri için saç kesim önerileri: eğer uzun bir yüz yapınız varsa uzun saç modellerinden uzak durmalısınız. Çünkü uzun saç kesim modelleri yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Daha çok çene hizasından başlayan katlı kesim modelleri ve bob kesim modelleri sizin için ideal modellerdendir. Yine perma, su dalgası kullanarak uzun yüz yapınızı dengeleyebilirsiniz. Kalp yüz tipleri için saç kesim önerileri:  alnı geniş olan bayanlar kalp yüz tipi olarak değerlendirilmektedir. Bu yüz tipi kahküllü kesim modelleri için en uygun yüz tipidir. Kalp yüz tipine sahip bayanlar bol katlı kesim modellerini sizler rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kare yüz tipleri için saç kesim önerileri:  keskin yüz tiplerine sahip yüz tipleridir. Eğer kare yüz tipine sahipseniz ilk kaçınmanız gereken kısa geometrik saç kesim modelleri olmalıdır. Yine çok sivri olmayan kahkül modelleri kullanabilirsiniz. Fakat sizin yüz hatlarınızı yumuşatmak için dalgalı saç kesim modelleri olmalıdır.

Oval ve yuvarlak yüzler için saç kesimi

Oval yüz hatlarına sahip kişilere hemen hemen her türlü saç kesimi ile uygun olmaktadır.  Bu tip yüz hatları ile genelde önlerin uzun arkaların ise daha kısa olduğu saç modelleri iyi bir uyum yakalamaktadır.  Yuvarlak yüz hatları ile de katlı ve hareketli kesimler ideal bir seçim olarak görünmektedir. Yuvarlak yüz hatlarını daha ince ve uzun göstermek için bu şekilde katlı ve omuz hizasında ki modeller tercih edilmektedir.

Yüz tipine göre şaç kesimi yapılmasının önemi

Özellikle kadınların yaşları ile ilgili dikkat ettikleri husus genç gözükmek istemeleridir. Bu durum tüm yaş grubu için geçerli olmasada böyle düşünen bir ağırlığı inkar etmek imkansızdır. Bunun için önemli olan yüz tipine göre saç kesimine dikkat etmektir. Saç kesimi kişilerin yaşlarını en doğru şekilde verirken daha genç gözükmelerine sebep olabilecek bir ayrıntıdır. Bunları daha çok ünlüler için saçlarını kestirdi 10 yaş gençleşti gibi cümleler içinde duyabiliriz.

Saç kesiminin yanı sıra uzun süre kullanılacak saç modelleride kişiye uygun olmalıdır. Bu durumda saç kesimi modellerinin ve fiyatlarının her geçen yıl fiyatı değişiklik göstermektedir. Perma saç fiyatları 2019 için farklı fiyat aralığı bulamak mümkündür.

Özellikle yuvarlak yüz hatları için perma saç modeli çok kullanışlı olmakla birlikte saç renginde kül rengi saç seçeneği kullanılarak farklı bir tarz yaratılabilir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. didem dedi ki:

    uzun bir yüz tipim var nasıl bir saç şekli kullanmalıyım.

  2. sertap dedi ki:

    geniz alınlı ve tombul yüz tipine sahibim yüz tipime en uygun saç modeli hangisi olur acaba.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar