Kadın ve Moda

Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

31.03.2022
Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

Yuvarlak yüz hattı, geniş detaylara sahip olduğu için, yüzün genel görünümünde; ince ve uzun bir etki yaratmak gerekir. Saç kesiminde ve tabii ki saç modellerinde de bu ayrıntıya dikkat ederek, genel görünümünüzde hoş bir görsellik sağlayabilirsiniz. Yuvarlak yüzler için saç modelleri sanıldığından daha fazladır. Sizlerde her birini deneyebilir ve size en çok yakışan modeli özellikle tercih edebilirsiniz.

2021 Yuvarlak Yüzlere Saç Modelleri

Başlıklar

Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

Yuvarlak yüz hattına sahip kişilere, genellikle her türlü saç uzunluğu hoş durur. İster kısa isterseniz uzun saç kesimlerini tercih edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta, uzun ya da kısa saçlarınıza vereceğiniz saç modelidir. Uzun saçlara özellikle hareketli ve dalgalı saç modeli verebilirsiniz. Böylelikle yuvarlak yüz çizgilerinize, incelten bir etki verilmiş olur. Dalgalı saçlar yuvarlak yüz hattınızı, yansımaları ile gizleyebilir ama düz saçlar yüz hattınızı ortaya çıkarır. Bu gibi nedenler ile yuvarlak yüzler için saç modelleri adımında bu ince detaylara dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz. Ayrıca hareketli saç kesiminizde, ombre saç stilini de deneyebilir ve daha ışıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yuvarlak Yüzlere Saç Modelleri 2021

Yuvarlak Yüzler İçin: Hareketli Kesim

Yuvarlak yüzler için saç modelleri tercihinde özellikle, katlı ve hareketli kesimleri deneyebilirsiniz. Katlı, hareketli bir kesim, saç modeli verme aşamasında da size yardımcı olacaktır. Yuvarlak çizgilerinizi, ince ve uzun göstermek adına, özellikle omuz hizasında ve katlı saç kesimlerini tavsiye ediyoruz.

Yuvarlak Yüzlere En Çok Yakışan Saç Modelleri

Ortadan Ayrılmış Saç Modeli

Saçlarınıza düz bir şekil verin ve ortadan ayırın. Ortadan ayrılmış düz saçlarınızı, koyu göz makyajınız ile tamamlayabilirsiniz. Böylece çekici ve hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Saçlarınızın yarısını ise kulağınızın arka bölümüne aldıktan sonra, diğer yarısını ön doğru tarayabilirsiniz. Böylece yüzünüze oval bir görünüm vermiş olursunuz.

Yuvarlak Yüzlere Saç Modelleri

Hareketli ve Kabarık Saç Modelleri

Özellikle kafa yapınız, dümdüz saç modellerini için yeteri derecede yuvarlak değilse ortadan ayrılmış saç modellerini deneyebilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ayırdıktan sonra, hafif şekilde kabartın ve böylece doğal dalgalara kavuşabilirsiniz. Kabarık saç modeli, yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Yana Ayrılmış Kaküllü Modeller

Yuvarlak yüz hattına sahip olanlar, yana ayrılmış kakül modelleri ile yuvarlak çizgilerine daha incelten bir etki katabilirler. Ayrıca yanlara ayırdığınız saçlarınıza, hafif dalga verebilir ve hareketli kakülünüzü tamamlayabilirsiniz. Yandan ayrılmış saçlar ve kakül detayı ile yuvarlak yüz hattınız oldukça dengeli bir görünüm kazanacaktır.

2020 Yuvarlak Yüzlere Saç Modeli

Asimetrik Bob Saç Modeli

Günümüzde birçok ünlü ismin kullandığı, asimetrik bob saç modeli; yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında en dikkat çeken saç stillerinden biridir. Asimetrik kesimi, yuvarlak yüz çizginizi dengeler ve yüzünüzde incelik etkisi yaratır. Ayrıca bob kesim saç modelleri, kişiye farklı bir hava ve tarz katar.

Kısa ve Kabarık Saç Modeli

Kısa yanları ve ensesi kısa saçlarınız için, üst tarafı katlı ve kabarık modeli deneyebilirsiniz. Böylece hareketli bölümü yuvarlak yüz hattınızı dengeler ve ince bir görünüme kavuşursunuz.

Tepede Topuz Saç Modeli

Günlük hayatınızda ya da özel bir günde, tepe noktanızda topuz modellerini rahatlıkla deneyebilirsiniz. Yuvarlak hattınızı ortaya çıkarsa da kafa şeklinize oval bir görünüm kazandırır.

Yuvarlak Yüzlere Saç Modeli 2019

Vaklı Saç Modeli

Dönem saç modeli olarak bilinen ve gizemli bir hava katan, vaklı saç modeli; yuvarlak çizgilerinize oldukça çok yakışır. Yuvarlak yüzler için saç modelleri seçeneğinde, vaklı saç modelini deneyebilir ve daha çekici olabilirsiniz.

Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

Yuvarlak Yüze Düz Saç mı Dalgalı Saç mı?

Saç modelinin belirlenmesinde birçok durumu göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Kişinin ten rengi, yüzünün şekli gibi özellikler saç modelinin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Uzun ve zayıf yüz şekline sahip kadınların kullanacağı saç modeli ile yuvarlak yüze sahip kadınların seçeceği model farklı olacaktır. Yuvarlak yüze düz saç mı dalgalı saç mı? Diye merak edilebilir. Bu konuda öncelikle şuna dikkat edilmeli.  İri dalgalı saç zaten yuvarlak olan yüzü daha da büyük gösterecektir.

Yuvarlak yüzlü kişiler düz saç modelini seçerek yüzlerini biraz daha küçük gösterebilirler. Bunun yanında düz saç sevmeyenler ise dağınık olacak şekilde sönük dalgalı saç modeli yaptırabilirler.  Dalgalar büyüdükçe yüzün büyüklüğünün de artacağı unutulmamalı.

[haber id=”45509″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar