Kadın ve Moda

Yeni Sezon Dantel Örnekleri 2019

19.04.2019
Yeni Sezon Dantel Örnekleri 2019

Yeni sezon dantel örneklerini siz değerli takip severlerimiz için sitemizde hazırladık ve beğeninize sunduk. En güzel dantel örneklerini mavimenekse.com sitesinden bakabilir ve örebilirsiniz.

Bu yazımızda dantel örneklerinin birbirinden güzel modellerini göreceksiniz. Daha önce yazdığımız dantel yazıları ve örneklerine bakmanız aklınızda soru işareti olarak kalmış sorulara cevap bulmanıza ve kendinize en şık dantel örneklerini seçmenize yardımcı olacaktır.

Bayanlar dantel örnekleri satın alma konusunda ya da dantel örme konusunda kararsız kalmaktadırlar. Çünkü dantel örnekleri neredeyse evin tüm kısımlarında kullanım alanı bulmaktadır. E haliyle dantel örnekleri de kullanım alanlarına göre boyut, renk ve model bakımından farklılık gösterecektir. Mesela fiskos masası dantel örnekleri farklı boyutlarda ve modellerde örülmektedir. Vitrin dantel örneklerinin modelleri ve desenleri daha değişik olmaz zorundadır.

Dantel salon takım örnekleri veya dantel yatak odası takım örnekleri ise odaların kullanım amaçlarına, kullananın zevk ve beğenisine göre değişiklik göstermektedir. Dediğimiz gibi bu konular ile ilgili ayrı ayrı yazılar halinde sizleri bilgilendirmeye ve model seçiminde yardımcı olmaya çalışacağız.

Yeni Sezon Dantel Örnekleri 2019

Yazımızın sonunda ise diğer dantel yazılarımıza daha çabuk ulaşabilmeniz için yazı başlıklarını ve linklerini vereceğiz. Bu yazımızda sizlere dantel konusu ile ilgili her bir dantel modelinden birkaç örnek sunarak dantel örneklerinin birçoğunu beğeninize sunmaya çalışacağız. Bayanların evinde vazgeçemediği bir dekorasyon eşyasıdır dantel örnekleri.

Çoğu bayan kendi zevkine ve seçimine göre örer dantel takımlarını. Yani bir nevi bayanların kişilikleri, zevkleri yansır dantel örneklerine. Özellikle dantellerin birçoğu çeyizlik dantel örnekleri olarak adlandırılıp çeyiz sandıklarının başköşesine yerleşirler. Her ne kadar o çeyiz sandıklarındaki dantel örneklerinin bir kısmı kullanılmasa da hep vardır ve yerini kimseye kaptırmaz. Dantel örneklerinin en özenle seçilerek kullanıldığı yer tartışmasız salonlardır.

Dantel salon takımları evlerde misafir ağırlanan salonlara ayrı bir ağırlık ayrı bir gösteriş katar. Yine vazgeçilmezlerden birisi olan dantel fiskos örtüleri bayanların fiskos konularından biri haline gelmiştir. Dantel örnekleri artık çok sık kullanılmasa da perdelerde de ayrı bir ağırlık katmaktadır.

Yeni Sezon Dantel Örnekleri 2019

Tabi örülüşü oldukça zor olan ve beceri isteyen dantel perde örnekleri evinizde kullandığınızda emeğinizin hakkını veriyor. Gördüğünüz gibi kullanım alanı oldukça yaygın olan dantel örnekleri ile evinizin dekorasyonuna zarif dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu yazımızda diğer yazılarımızdan daha rahat faydalanabilmeniz için bağlantı adreslerini sizlerle paylaşıyoruz.

Dantel Modelleri

Dantel işi geçmişten günümüze kadar değerini kaybetmeden gelen el emeğimizdir. Her kadının evinde mutlaka annesinden ya da anneannesinden gelen ve çeyizine konan danteller bulunur. Evlerde dantel işleri farklı farklı bir çok yerde kullanılarak hoş bir görüntü oluşmasını sağlar. Vitrin içi ve yemek masası ve konsol üzerine, yatak odasında hatta mutfak dolaplarının içine bile konulan danteller evde sıcacık hava ve şık bir görüntü oluşmasını sağlar.

Özellikte banyoda kullanılan oymalı havlu kenarları örnekleri özel günlerde ve misafirler için kullanılmaktadır. Dantel motifleri oldukça çeşitli olmakta ve bazen küçük motiflerin birleşmesi ile bazen de bütün bir örnek ile el emeği göz nuru pek çok model oluşturulmaktadır. Tığ ile yapılan dantel motiflerinin açıklamalı olarak yapılışı örnek kitaplarında ya da bazı televizyon programlarında verilmekte olup bu işi sevenler ve el mahareti olan bayanlar buralardan farklı örnekleri öğrenebilmekteler.

Yeni Sezon Dantel Örnekleri 2019

İster beyaz ister krem rengi istenirse de farklı renklerde örülebilecek tığ işi dantel örnekleri ile birbirinden güzel ve değişik renklerde çiçek motifleri, tepsi örtüleri hatta dantel yastık modelleri yapılabilmektedir. Özellikle de günümüzde çok moda olan dantel runner masa örtüsü açıklamalı modelleri dergilerde çok sık rastlanmakta ve artık uzun yapılan dantel masa örtüleri yerine tercih edilmektedir. Ayrıca güpür gelinlik modelleri, duvak modelleri üzerinde kullanılan Fransız dantel işlemeleri de bembeyaz gelinlikler üzerinde oldukça asil bir görüntü oluşturmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aynuriye dedi ki:

    yeni sezon dantel örnekleri de bir başka güzeller

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar