Kadın ve Moda

Tığ Oyası Örnekleri

10.04.2019
Tığ Oyası Örnekleri

Rengârenk tığ oyası örnekleriyle yazmalarınızın kenarlarını süslemeye ne dersiniz? Yine büyüklerimizden kalma birçok farklı modelde yazma oyaları vardır.

Tığ Oyası Örnekleri

Ancak yaratıcı ve becerikli bayanlar bu yazma oyaları ve yapılışıyla yetinmeyip üzerine yenilerini eklemekte gecikmiyorlar. Hal böyle olunca da yapması bir nebze de olsa daha kolay olan tığ işi yazma oyaları gün geçtikçe çeşitleniyor.

Her ne kadar günümüzde tasarımcılarının elinden renk renk model model yazmalar çıkıp yazma oyalarına olan ihtiyacı bastırmaya çalışsa da hanımlar rengârenk tığ oyası örnekleriyle yazmalara çiçek açtırmaya devam ediyor.

Yazmalar yemeniler gündelik yaşamda kadınların başlarına, boyunlarına sıkça geçirdikleri bazen başlarını örtmek, bazen fular gibi kullanmak için seçtikleri objelerdir. Genellikle de birçok farklı markanın çok özel ürünü bulunur ama bu ürünleri genellikle güzelleştiren kenarlarında yer alan tığ oyası tarzı şeylerdir. Tığ oyası yazmanın kenarında bir başka güzel durur. Kadınların güzelliğine güzellik katar. Nitekim el emeği göz nuru olarak da başta ince tığ ile yapılan birçok model mevcuttur.

Yazmanın renkleriyle ve desenleriyle uyumlu tığ işi yazma oyaları ayrı bir güzellik ve özen getiriyor yazmalara. Yazma kenarında el emeği olduğundan mıdır nedir daha bir özenle kullanılıyor. Tığ oyası modelleri de işte yazmalarına böyle değer katmanın bir başka yolu. Aynı zamanda geçmişten gelip geleceğe taşınan bir değer. Her genç kızın çeyiz sandıklarının demirbaşlarından biri de yazma oyalarıdır. Tabi yazma oyaları olur da tığ işi yazma oyaları olmaz mı? Sizler de bir an önce ipinizi tığınızı hazır ederek sizlerle paylaşacağımız bu bir birinden güzel tığ oyası modellerinden birini kendiniz ve sevdikleriniz için hazırlamaya başlayabilirsiniz. Tabi daha fazla örneğe ulaşmak isterseniz Yazma Oyaları ve Modelleri 2019 başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Tığ Oyası Örnekleri

Çeyiz olarak da kadınların çeyizinde başka bir yer teşkil eden bu tığ oyaları son derece özel olan ürünlerdir. Yazmanın rengine, desenine uygun olan birçok model vardır. İrili, ufaklı, tek renk, iki renk ya da çok renkli olarak olan bu oyaların ve modellerin hepsi birbirinden güzel ve özeldir.

 

Başlıklar

Tığ Oyasının Diğer Kullanım Alanları

 

 Ama bunun yanında yine tığ oyası olarak öyle güzel oymalı havlu kenarı örnekleri vardır ki insanlar bunları adeta kullanmaya kıyamaz. Zaten tığ oyası deyip geçmemek lazım ve son derece değişik kullanım alanları vardır. Bunlardan bir tanesi de yine insanın kullanmaya kıyamayacağı uzun lif örnekleri olarak karşımıza çıkar. Tığ oyası olarak kalın tığ ile yapılan çok özel örnekler mevcuttur. Akıllı ip atkı modelleri de yine tığ oyasının diğer kullanım alanları arasındadır.

Tığ Oyası Örnekleri

 

Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Tığ oyası alırken modeli ne olursa olsun işin para kısmına bakılmamalı ve ortadaki emek göz ardı edilmemelidir. Örneğin Örgü bebek fiyatları el emeği göz nuru olarak yapıldığından rakam yüksek olsa da ödenen paraya kesinlikle değerler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. ceyda dedi ki:

    tığ işi oya örneklerinize bayıldım çok güzel yapmışlar

  2. sevim dedi ki:

    tığ oyası örnekleriniz gerçekten çok orjinalmiş satın alma durumumuz varmı acaba

  3. ziynetterf dedi ki:

    çok orjinal tığ oyası örnekleri bunlarrrrr

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar