Kadın ve Moda

Takma Kirpik Nasıl Takılır

09.08.2019
Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpikler günlük kullanımda genellikle tercih edilmez, ama özel günlerde herkes tarafından kullanılır. Tabii günlük hayatında da kirpiklerin dolgun görünmesinden hoşlanan kadınlar tarafından vazgeçilmezdir. Özel günlerde, takmak kirpik nasıl takılır konusunda, usta ellerden yardım alabilirsiniz. Ama püf noktalarını öğrendikten sonra; günlük hayatınızda ya da özel programlarınızda pratik bir şekilde kendinizde takma kirpik takabilirsiniz. Takma kirpikler; tek tek takılan ve bütün olarak takılan kirpikler şeklinde ikiye ayrılır. Günlük hayatınızda, tek tek takılan kirpikleri tercih edebilir ve böylece daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpik nasıl takılır; öncelikle takma kirpikleri gözüne göre ayarlaman gerekir. Takma kirpikler, standart boyutlarda satılır. Bu nedenle göz yapınıza uygun hale getirmeniz önemlidir. Göz pınarından yarım cm. ayırın ve göz kapağınızı ölçün. Daha sonra, takma kirpiğinizi bu ölçüye göre kesebilirsiniz. Takma kirpiğinizi yapıştırdıktan sonra, kirpik diplerine eyeliner ya da far uygulamanız gerekir. Siyah, kahverengi gibi koyu renklerle, takma kirpik çizginizi gizleyebilirsiniz. Daha sonra ise göz makyajını maskara ile tamamlayabilirsin. Böylece doğal ve etkili gözlere sahip olabilirsiniz.

Başlıklar

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpikler, günlük makyajı ya da gece makyajında, dolgun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olur. Günün herhangi saatinde, hoş bir görünüm kazanmanızı sağlar. Dolgun ve hacimli kirpikler, bakışlarınızın daha da etkileyici olmasını sağlar. Özel günlerde, maskaralar yetersiz gelebilir bu nedenle takma kirpik ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu nedenle takma kirpik nasıl takılır adımlarını öğrenmeniz gerekir.

Takma Kirpik Takma Püf Noktası

Takma kirpikleri takmak için, birkaç dakika zaman yeterli olacaktır. Öncelikle kirpiklerinizin boyunu kontrol edin ve gözlerinize uygun şekilde takma kirpiğini ayarlayın. Daha sonra yapıştırıcıyı uygulayabilirsiniz. Kirpiği yapıştırmak için; takma kirpik yapıştırıcısını ister göz kapağına isterseniz, takma kirpiğinize uygulayın. Her iki şekilde de yapıştırıcınız belli olmayacaktır. Eğer kirpiklerinize zarar gelmesinden korkuyorsanız, yapıştırıcınızı takma kirpiğinize sürebilirsiniz.

Özellikle, göz pınarından yarım cm. kadar ayırarak, takma kirpiklerinizi yapıştırmanız, daha doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. İsterseniz, bu aşamadan sonra kirpiğinizi cımbızla da tutabilirsiniz. Ancak daha kontrollü olması açısından, ellerinizi kullanabilirsiniz. Kirpiğinize takma kirpiklerini, cımbız ya da ellerin yardımıyla yerleştirdikten, sonra işlem tamamlanmış olur.

Takma Kirpik Takma Yolları

Takma kirpik nasıl takılır, adımları detaylı olarak şöyle:

• Önce, göz kapağınızın iç kısmından, yarım santim boşluk bırakın.

• Sonra, kirpiği cımbızla alın ve göz kapağınızın üzerine getirin ölçüsünü alın. Kirpik gözünüze göre uzunsa, fazla olan kısmını bir makasla kesin.

• Kirpik diplerine, ince bir şerit halinde yapıştırıcı uygulayın. Yapıştırıcıyı sürerken, bir kürdan da kullanabilirsiniz.

• Yapıştırıcıyı sürdükten sonra, 20 saniye kadar bekleyin.

• Takma kirpiğinizi yapıştırırken, göz kapağınızın ortasından başlayın. Sonra iç köşeleri ve en son da dış köşelerini yapıştırın.

Takma Kirpik Takmanın Püf Noktaları

Öncelikle, takma kirpiğinizi takmadan önce göz makyajınızın bazını yapmanız gerekir. Ardından takma kirpik detaylarına geçebilirsiniz. Ayrıca takma kirpik tüm dikkati gözlerinizde toplayacağı için, etkili ve hoş bir göz makyajı kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Örneğin, dumanlı bir göz makyajı bakışlarınızı vurgulu hale getirebilir. Ya da renkli bir far ile daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Sadeliği sevenler içinse sade fakat hoş bir makyaj dikkat çeker.

Takma kirpik nasıl takılır; takma kirpikler standart ölçülerde üretilir. Sizin göz ölçülerinize göre takma kirpikleri ayarlamanız lazım. Önce göz kapağınızı ölçün ve ardından bu ölçüye göre takma kirpiğinizi kesin. Yapıştırma işleminde kirpik yapıştırıcısını göz kapağınıza ya da takma kirpiğinize uygulayabilirsiniz. Her iki şekilde de yapıştırıcı belli olmaz. Hangi yöntem sizin için daha kolaysa uygulamayı da buna göre yapabilirsiniz.

Takma Kirpik Takma Yöntemi

Her şeye rağmen, kirpiklerinizin zarar görmesinden korkuyorsanız, yapıştırıcıyı takma kirpiğinize uygulamanız daha iyi olur. Ardından, takma kirpiğinizi cımbızla tutun ve kirpik diplerinize yapıştırın. Yapıştırma işleminden sonra, eyeliner ya da far uygulamanız gerekir. Özellikle siyah bir eyeliner, takma kirpiklerinizin fark edilmesini önler. Ayrıca tüm gün, dışarıda olacaksanız ya da uzun sürecek bir davete katılacaksanız, kirpik yapıştırıcınızı yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz

[haber id=”39305″]

Takma kirpik nasıl takılır adımında püf noktaları:

• Kirpikleri, cımbız ile paketinden çıkartın. Çıkardığınız kirpiği, göz kapağınızın iç kısmına fazla gelmeyecek şekilde, gözünüze yapıştırmadan önce ölçün. Eğer takma kirpikler, gözünüze büyük geliyorsa, dış kısmından biraz kesmeniz gerekir. Böylece yapay bir görüntü olmasının önüne geçersiniz.

• Ardından, kirpiğin dibine ince bir katman şekilde yapıştırıcı sürmeniz gerekir.

• Bu aşamada yaklaşık, 15-20 saniye bekleyin, böylece yapıştırıcınız daha yoğun şekilde yapışır.

• Yapıştırıcıyı çok sıvı haldeyken takmaya çalışırsanız, doğal kirpiklerinize yapışır ve onları temizlerken kirpiklerinize zarar verirsiniz. Bu nedenle dikkat etmeniz gerekir.

• Ayrıca kirpiği yapıştırırken, göz kapağınızın ortasından başlarsanız, kontrolü daha kolay sağlamış olursunuz. Daha sonra ise iç ve dış kısımlarını yapıştırın.

• Takma kirpik uygulaması bittikten sonra, kirpik diplerine özellikle siyah bir kalem çekebilirsiniz. Böylece yapışkanlı görüntüden kurtulursunuz.

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır

Özenli bir şekilde taktığınız takma kirpiklerinizi, çıkarma aşamasında da hassas davranmanız gerekir. Çıkarmadan önce, öncelikle göz makyajınızı temizleyin. Göz farını, eyeliner gibi etkenleri pamukla hafifçe silin. Daha sonra, takma kirpiklerinizi özenli ve dikkatli şekilde çıkarın. Doğal kirpiklerinize zarar vermemek için, göz makyajı temizleyici ile takma kirpiklerinizi yumuşatabilirsiniz. Daha sonra, gözlerinizin dış köşelerinden başlayarak, takma kirpiklerinizi ellerinizle takma kirpiği tutarak nazikçe çekin.

[haber id=”5753″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar