Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

16.03.2016
946
A+
A-
Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Kulak ağrısına ne iyi gelir konumuzda, sizlere yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağız. Kulak ağrısını dindirmek için bir kaç farklı yol denenebilir.

Kulak ağrısına ne iyi gelir ne yapmak gerekir sorusunun cevabına geçiyor ve detayları sıralıyoruz.

Kulak iltihabı kaynaklı olan ağrılar için denemesi gereken yöntem, sarmısaktır. 1 kaşık kadar ezilmiş sarmısakla beraber, 2 kaşık kadar susam yağı karıştıştırılmalı ve pişirilmelidir. Soğuması beklenen bu karşım 2 ya da 3 damla kadar ağrıyan kulağa damlatılmalıdır.

Kulak enfeksiyonlarında yapılabileceklerden birisi zeytinyağı kullanımıdır. Bunun için zeytinyağını ılık şekilde 3-4 damla kadar kulağınıza damlatabilirsiniz. Ya da pamuk kullanarak zeytinyağını kulağınıza uygulayabilirsiniz.

Kulak ağrısına iyi gelen şeyler arasında soğan da yer almaktadır. Soğanı iyice rendeleyip, kısık bir ateşte ısıtın ve daha sonra, soğumasının ardından 2-3 damla kadar kulağınıza damlatın. (damlaların günde 2-3 kez uygulanması gerektiğini unutmayınız.)

İçi sıcak su dolu olan bir şişeyi, havlu ile sararak, kulağınıza bastırmanız ağrınızın azalmasını sağlayacaktır.

Yine, rendelenmiş zencefil suyu tek başına ya da zeytinyağı ile karıştırılarak,(karıştırılacaksa 5-10 dk beklenmeli) kulağa uygulanabilir.

Nane de suyu çıkarılarak damla yukarıdaki uygulamalarda olduğu gibi kulağınıza bir kaç damla damlatabileceğiniz uygulamalardandır.

Banyodan henüz çıkmadıysanız, fön makinasını uzaktan 5 dakika kadar kulağınıza tutmayı da deneyebilirsiniz.

FOTO GALERİ / Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.