Elma ve İnanılmaz Faydaları

17.03.2016
918
A+
A-
Elma ve İnanılmaz Faydaları

Elma ve inanılmaz faydalarından bahsettiğimizde şaşıracağınıza eminiz. Meyvelerin ne kadar faydalı oldukları herkesçe malum. Ancak elma çok yüksek fayda sağlayan meyvelerden birisi.

Elmanın faydaları için aşağıdaki maddeleri okuyabilirsiniz.

Elma öncelikle çok yüksek C vitaminine sahiptir ve aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Bu durumun çeşitli olumlu sonuçları da vardır.  Bağışıklık sisteminin sağlam bir hale gelmesinde önemli bir görev üstlenir. Antioksidan bakımından en yüksek içeriğe sahip olan meyve elma olduğundan, bu konuda ne kadar etkili olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Burada unutulmaması gereken konulardan birisi, elmayı kabuğu ile beraber yemektir. Bunun nedeni de C vitamininin çok büyük oranda elmanın kabuğunda olduğu bilinmektedir. Tabi, bunu yaparken mutlaka kabuğu iyice yıkamalısınız. İlaç ve bakteri kalıntılarını önlemek için bu konuya dikkat edin.

 

Elmanın sağladığı faydalar bunlar bitmiyor, tabi ki. Daha iyi bir sindirim sistemine yardım olduğu için kabızlık sorunlarının önlenmesinde de olumlu etkiye sahiptir. Kabuk kısmında ise pektin mevcuttur. Yani posa etkisi vardır. Bu da kabuğunun yenmesinin ishali önlemede etken olduğunu göstermektedir.

En fazla önem verilmesi gereken organlardan olan kalp konusunda da büyük fayda sağlamaktadır. Kuersetin içermesi; akciğer ve meme kanserleri üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır.

FOTO GALERİ / Elma ve İnanılmaz Faydaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.