Karnınızın Şişkinlik Nedenleri

20.04.2016
828
A+
A-
Karnınızın Şişkinlik Nedenleri

Karnınızın şişkinlik nedenleri için çok sayıda önemli bilgiyi, yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Sağlık konusunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle de özen göstermek gerekmektedir.


Karın şişkinliği sebepleri ile beraber karın şişkinliği nasıl geçer konularının özeti şeklinde olacak bu yazıyı maddelerle sunmak istedik. Sizlere neden karın şişkinliği olduğunu maddelerle açıklarken, neler yapılması gerektiği konusunda da bir cevap niteliği taşıyacağını düşünüyoruz. Karnımızda oluşan gazın ciddi anlamda sorunlara yol açabileceğini ve önemli bir sorun olduğunu unutmadan yazımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Yüksek tuz oranına sahip olan besinlerin tüketilmesi, karın şişkinliğine neden olmaktadır.

Bağırsaktaki düzensizlikler ve diğer sorunlar ile probiyotik dengesizliği, çok daha şiş ve rahatsız edici bir karın anlamına gelmektedir.

Hızlı bir şekilde yenen yemeklerle beraber, hava yutulmaktadır. Bu durum gaz oluşmasını tetiklemektedir. Aynı zamanda zor bir sindirim olacağından, yine gaz oluşumu meydana gelecektir. Yiyecekleri tüketirken çok hızlı davranmak, sağlığınızı olumsuz etkilmektedir.

Bağırsak hastalıklarının özellikle iltihaplı olanlarında ciddi anlamda şişkinlik ve gaz sorunu görülür.

Hayatımızda gözen kaçırdığımız durumlardan birisi de az su tüketimidir. Bu yetersiz tüketim sonucunda daha az çalışan bağırsaklar ve gaz oluşumu ortaya çıkacaktır.


Depresif bir hayat ve stres sizin bağırsak sisteminize zarar vermeye yetmektedir. Bu sebeple de stresin ortaya çıkardığı olumsuzluklara dikkat edilmelidir. Gaz ve şişkinlik de bunlardandır.

Sütte bulunan laktaz maddesinin eksikliği de sizin daha fazla şişmiş ve gaz oluşturmuş bir karna sahip olmanıza neden olur.

Bazı yiyeceklerin gaz yaptığı bilinmektedir. Nohut ve mercimek gibi yiyecekler hiç bir ekstra sorununuz olmasa bile gaz ve şişkinliğe yol açacaktır. Aynı şekilde içeceklerin bazıları da yüksek derecede gaz içermektedir. Mesela cola içmek ciddi anlamda şişkinliğe neden olur.

Gözden kaçan nedenlerden birisi de tatlandırıcı kullanımıdır. Tatlandırıcılar karnınızda şişkinliğe sebep olmaktadır.

Yetersiz çalıştığında gaza ve şişkinliğe zemin hazırlayan safra kesesi ile birlikte panskreas yetmezliği de göz ardı edilmemelidir.

 

 


FOTO GALERİ / Karnınızın Şişkinlik NedenleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.