Kadın ve Moda

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

05.07.2019
Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Ülkemizde ve dünyada 4 mevsim boyunca ihtiyaç duyulan güneş kremleri sağlığımız açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Dünya üzerinde kozmetik firmalarının ürettiği binlerce güneş koruyucu kreme rastlamak mümkündür. Ancak Dermatologların önerdiği en iyi güneş kremleri hakkında birçok kişinin bilgisi yok. Güneş kremleri temel olarak cildin güneş ışığının diğer olumsuz etkilerini önlemek için kullanılan ürünlerdir. Aktif bileşenler, UV-A ve UV-B ışınlarını emen, yansıtan veya saçan organik veya inorganik UV filtreleridir. Güneşten koruyucular güneşlenmeden önce yeterli miktarda ve mümkün olduğunca tamamen uygulanmalıdır. Olası istenmeyen etkiler arasında lokal cilt reaksiyonları ve alerjik reaksiyonlar bulunur. Bu bölümümüzde siz değerli okuyucularımızla piyasada en yaygın kullanılan ve en iyi güneş kremleri markaları hakkında bilgiler sunacağız. Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi bahsedeceğiz.

En İyi güneş Kremi Hangisi

Sıcak güneş ışınlarını hissetmek iyi hissettirir, ancak güneş ışınları cildimiz için bazen tehlikelidir. Güneş koruyucuları filtreler UV ışınımını emer, yansıtır ve saçar; cilt, hücreler, bağ dokusu ve genetik materyal üzerindeki zararlı etkilerini önler. Bu bağlamda en iyi güneş kremi hangisi sorusunun yanıtını sizler için araştırdık.

En İyi güneş Kremi Hangisi

En iyi güneş kremleri hangisi? En iyi güneş koruyucu krem markası hangisidir? İşte 2019 yılının en iyileri. Güneş kremleri, güneş radyasyonunun ( güneş yanığı, kızarıklık, kabarma, cilt yaşlanması gibi) olumsuz etkilerini azaltmak veya önlemek için cilde uygulanır. İstatistikler, özellikle kendilerini korumasız yoğun güneş ışığına maruz bırakan insanlarda, artan cilt kanseri riskini göstermektedir. Özellikle kritik olan, çocukluktaki güneş yanıklarıdır. Güneş kremleri sizi güneşin tehlikeli UV ışınlarından korur ve güneş yanıklarını ve cildin erken yaşlanmasını önler. Temel de olan güneş kremi, güneş spreyi, güneş jeli ve de güneş yağları arasın da da fark olur. Tüm şekiller farklı LSF ve farklı boyutlarda mevcuttur. Güneş kremi olan doku da daha kalın olma eğilimin de olmaktadır, fakat güneş jelleri çok ince ve de hızlı bir şekilde emilimi de olmaktadır. Spreyler kremler gibi incelticidir ve güneş yağları bronzlaşma içindir. Güneş kremi hemen cilde nüfuz eder ve süper şekilde dağıtılabilir. Krem çok yumuşaktır ve bu nedenle ile de alerji ve nörodermatit için mükemmeldir. Güneşten koruyucu preparatlar tamamlayıcı bir önlem olarak da önerilmektedir, ancak bunlar zamanında ve cömert bir şekilde uygulanmalıdır. Su geçirmez ürün ile de yıkanmayı güneş koruyucular da uzaklaştırılır ve de böylelik ile de banyo, su sporları ya da aşırı terleme sırasın da geçici koruma sağlamaktadır. En yaygın da güneşten koruyucular sıvı emülsiyonlardır . Ürünlerin güneş kremi, güneş kremi (güneş sütü olarak da bilinir) ile güneş jeli arasındaki fark, bileşim veya farklı bileşenlerin çözülme şeklidir. Bu, özellikle tutarlılık açısından kullanıcı için fark edilir hale gelir. Bunun ile birlikte, nispeten yağ karakterinden dolayı da, kremleri özellik ile de yüksek su direncine ve böylelik ile de güneşlenme sırasın da güneş kremi yıkamasına karşı dirence sahip olmaktadır. Losyonlar ve jeller de alkol içerebilir. Bununla birlikte, jeller tamamen yağsızdır. Güneş koruyucu olanların preparatlar da yan etkileri cildi tahiş edici olur, alerjik ya da foto alerjik reaksiyonlar ile de olur.

Madecassol Krem

Madecassol krem, Güzel kokusu ve ekonomik olması sayesinde de cilt tahrişlerinin tedavisinde kullanılan rakipleri arasında öne çıkan Madecassol, Bayer firması tarafından...

Lekeli Ciltler için En İyi Güneş Kremi

Sıradan ciltler için olduğu gibi lekeli ciltler için de güneş kremi de mevcuttur. Güneş kremleri, yerel cilt reaksiyonlarına, cilt tahrişine ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Güneş koruyucu etkisi, güneşin UV ışınlarını deriden uzak tutan filtre maddelerine dayanmaktadır. Bunlar iki kategoriye ayrılır: kimyasal ve mineral ürünler. Kimyasal bir güneş koruyucu filtre üreticisi olarak güneş ışınlarını emen organik molekülleri ifade eder, bu yüzden ısı biçiminde emer. Dermatologlar güneş arayanlara cilt kanseri riskini en aza indirmek için günde birkaç kez krem uygulamalarını tavsiye ederken, toksikologlar alarm zillerini çalmaktadır. Ticari güneş koruyucu ürünlerinin çoğu, zararlı UVA ışınlarına karşı sadece de yeterince koruma sağlamadığından, ayrıca çinko oksit gibi kanserojen maddeler de içerir. Bu neden ile de güneş kremi seçerken oldukça da seçici olunması gerekmektedir.

Lekeli Ciltler için En İyi Güneş Kremi

Monteil Paris Perlance Blanc Pur Even Out Dark Spot Corrector 30

Güneş kremleri arasın da yer alan piyasa da yaygın olarak kullanılan bu ürün ile de arasın da en iyi güneş kremleri ünvanına sahiptir Monteil Paris Perlanc Blanc Pur Even Out Dark Spot Corrector 30 hem içindekiler ile hem de fiyatı ile oldukça lüks bir ürün olmuştur.

Fito Krem Nedir

Fito krem nedir derseniz, yanık ve yara, çizik gibi deri üstü hafif yaralanmaların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan yara geçirici ve iz giderici bir merhemdir Hücre...

Ancak söz konusu cilt hassasiyeti olduğunda mecburen tercih edilme durumunda kalınmaktadır. Ürünün 2019 fiyatı ortalama 1000 TL üzerindedir.

Monteil Paris Perlance Blanc Pur Even Out Dark Spot Corrector 30

Dermaceutic Sun Ceutic Spf50 50Ml Nemlendirici olan Güneş Koruyucu Krem

Güneş kremlerinin arasın da yine tercih edilmiş ve de özellik ile de yaz mevsimin de daha çok piyasa bulan Dermaceutic Sun Ceutic Spf50 50Ml Nemlendirici özelliği olan Güneş Koruyucu Krem piyasasın da koşulların da iyi güneş kremi konumun da da sahip ürünler arasın da yer alır. Yine piyasada bulunan pek çok güneş kremine nazaran fiyatı yüksektir. 350 TL civarında satılan ürünün kullanıcı yorumları %92 üzerinde olumlu sonuçlar vermiştir.

Dermaceutic Sun Ceutic Spf50 50Ml Nemlendirici olan Güneş Koruyucu Krem

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.