Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

250
0

Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri bahsedeceğiz bu yazımız da. isimleri listesinden ilk sırada hiç kuşkusuz ki tabiki de koyu saç rengi olan kahverengi gelmektedir. Esmerlere saç rengi iddialı, güzel ve dikkat çeken bir ten rengine sahip oldukları için o nedenle esmer tenliler saç rengi tonlarına dikkat etmeleri gerekir ve de en uyumlu saç rengi kahverengi ve bu tonlardır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri
Esmere Yakışan Saç Kesimi En Güzel

• Kahve Köpüğü Saç Renk Tonu

• Çikolata Kahverengi Saç Renk Tonu

• Küllü Kahve Saç Renk Tonu

• Dore Kahve Saç Renk Tonu

Küllü Saç Tonları

Küllü saç rengi tonları da esmer tenli kadınlara en çok yakışan saç renkleri arasında yerini almaktadır. Ten renginizin oldukça dikkat çekmesi daha cansız ama uyumlu görünen kumral tenleri ile çok iyi bir etki gösterebilir.

[haber id=”40831″]

Küllü kumral, küllü kahverengi. Şayet saçlarınızı sarı tonlarında boyamak istiyorsanız yine en iyi seçim küllü koyu sarı 7.1 gibi olmalıdır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri
Esmere Yakışan Saç Kesimi

Esmer Tenlilere Yakışmayan Saç Renleri

Esmer tenlilere kuşkusuz ki iddialı saç rengi tonları yani ton farkı çok fazla olan, çok fazla parlak olan çok aşırı fazla renkli her saç rengi esmer tenli kadınlar için olumsuz ve güzel olmayan bir biçimde görülmektedir.

• Platin – saçık ve altın sarısı saç renkleri

• Bakır saç renkleri

• Açık renk kızıl ( irlanda kızılı, hürrem kızılı, sultan kızılı vb )

• Balköpüğü ve karamel ( Ancak profesyonel uygulamalar ile sizde de çok yakışabilir. ) renk tonlamasını çok iyi yapmak gerekiyor.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri
2021 Esmere Yakışan Saç Kesimleri

1- Yuvarlak Yüz Hatları

Esmer olanlara saç renkleri yuvarlak yüz hatları sahip olan kadınlar için oldukça idealdir. Üzerine ışıltılı gölgeler atılmış olan kumral saçlar buğday tenli kadınlarda oldukça estetik görünür. Yüz hatlarınızı geri plana atmak için ışıltılı kumral saç tonlarını kullanabilirsiniz.

2- Katlı Kesim Saçlar

Katlı kesim saçlar modellerinde doğal bir görünüm yakalamak için esmer ten rengine sahipler için hangi saç tonları olursa olsun kullanılır. Katlı saçlarınızı sade haliyle daha güzel göstermek istiyorsanız; size yakışan saç renk tonlarının çeşitli renklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Köşeli yüz hatlarını yumuşak gösteren kumral renk kahverengi gözlü kadınlara daha çok yakışır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri
Esmere Yakışan Saç Kesimleri 2021

3- Ela Gözler

Esmer ten rengine sahip olanın saç renk tonları ela gözler kadınların keskin bakışlarını fresh bir görünüme sokar. Bu nedenle çok açık ela göz rengine sahipseniz ve bakışlarınızın keskinliğini yumuşatmak istiyorsanız kahve saç rengini kullanabilirsiniz. Küllü çikolata kahve renkler size uygun renk tonlarıdır.

[haber id=”40570″]

4- Uzun Düz Saç Modeli

Uzun düz saç modeline ve de esmer tene sahip kadınların kendilerini en doğal buldukları saç rengi kahvedir. Düz ve uzun saçlarda kahverengi çok natural görünür. Kendi saç renginizmiş gibi görünen bu tonlarda yine küllü renkler kullanılır. Ela göz ve uzun düz saç modeli esmerler için biçilmiş kaftandır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri
Esmere Yakışan Saç Kesimleri

5- Geniş Alın Yapısına Sahip Kadınlar

Alnınız genişse saçlarınızı sürekli serbest bırakmak zorunda kalırsınız. Alnınızı kapatmak için kahkül kestirmenize gerek yok. Bunun için saçlarını koyu kahve tonlarına boyayarak doğal görünümlü bir profil yaratabilirsiniz. Düz kesimli saçlar sizin için daha uygundur. Kahve saç tonlarıyla keskin ifadeyi yok edebilirsiniz.

6- Kahverengi Gözlü Kadınlar

Kahverengi gözleriniz ve de esmer teniniz varsa hiç düşünmeden kahvenin her tonunu kullanabilirsiniz. Doğal görünümlü kahverengi gözler esmer ten renklerine saçlarla iyi şekilde uyum sağlar.

Esmere Gidecek Saç Renkleri

Esmere gidecek saç renkleri aslında belli başlı tonlarda bulunmaktadır. Esmer kadınların ten rengini ön plana çıkarması ve cildin tonuna uygun renkleri seçtiğinizde saçlarda havalı bir görüntü yakalamanız mümkündür. Esmer kadınlar için saç rengi doğal saç renkleri öncelik olarak sonrasın da ise hiç kuşkusuz kahverengi tonları sıralamada birinci gelir. Esmerler için saç renkleri içinde çok tutulmamasa bile ombre ve de sarı balyaj da yer almaktadır. Fakat saçların doğal renk tonunu koruması ve de üzerine sarı tonlarında balyaj yaptırmak esmerler için kusursuz görünümün sağlar ama çoka
aşırı sarıya kaçmadan yapılması gerekir.

Esmer ten rengine sahip kadınlara yakışan kumral saç rengi tonların da en çok yakışan saç renginin başında kumral da gelmektedir. En önemlisi ise küllü renk tonlarında seçtiğiniz kumral renk tonunu, esmerler de oldukça doğal görünüme sahip olacaktır. Yaz mevsimine doğru saçlarının uçlarını açtırarak ombre de yaptırabilirsiniz tabi. Hemen hemen herkesin her cilt rengine yakışan bu işlem, saçlarına ışıltı katacaktır. Esmer tenli kadınlar için kumral saç boyası önerisi istiyor iseniz Loreal Paris Casting Creme 700 arlak kumral rengini denemeni öneriyoruz.

Esmer ten rengine sahip kadınlara uygun kahve saç renkleri de esmer tenli kadınların bronzlaştığı zaman en çok yakışan renkler arasında bir de koyu kestane renk tonu vardır. Fahriye Evcen kullandığı bu saç rengi olan efsanevi kahve renk tonunu bu yaz mutlaka denemenizi öneriyoruz. Fahriye Evcen de favorisi haline gelen Loreal Paris Excellence Creme Saç Rengi 5.15 Efsanevi Kahve renk tonu hem parlak hem de canlı gösterir ayrıca bu renk, bu yılında en çok tercih edilen saç renk tonunun başında yer almaktadır. Bu güzel saç renginle uyum sağlayacak en güzel saç modellerinede göz gezdirebilirsin.

Önceki İçerikKalem Etek Modelleri ve Kombinleri
Sonraki İçerikEvde Kaş Alma Teknikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz