Kahve Zayıflatır mı Şişmanlatır mı

0
1

Ülkemizde tüketimi her sene bir nebze daha artış gösteren kahve konusunda, zayıflatır mı yoksa şişmanlatır mı sorularına cevap olması açısından yazımızı yayınlıyoruz. Umuyoruz ki sizlere faydalı bir yazı olacaktır.

Kahve zayıflatır mı yoksa şişmanlatır mı sorusu aslında kahveden ziyade, birlikte kullanılmakta olan şeker ve süt gibi ürünleri kastetmelidir. Şöyle ki; genel olarak kahvelere bakıldığında kalori değerlerinin oldukça düşük olduğunu ve kilo aldırma konusunda etkisinin olumsuz olmayacağını söylemek mümkün. Ancak burada asıl dikkat çeken noktanın, birlikte kullanıldığı maddeler olduğunun altını çizelim. Örnek vermek gerekirse; kremanın, tatlandırıcının veya şurubun kahve yanında kullanılması kilo almanıza nedne olacaktır. Kalorileri yüksek olan bu maddelerin ne kadar sağlıklı olduğu ayrı bir tartışma konusu olmakla beraber, kilo aldırma ile ilgili olumsuz sonuçları olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Yani bu şekilde maddelerle veya süt, şeker gibi besinlerle tüketilen kahve, sizlere kilo aldıracak ve yaptığınız bir diyet varsa onu da yine olumsuz olarak etkileyecektir.

Bizim size biraz daha farklı bir tavsiyemiz olacak. Kilo vermek istiyorsanız ve kahveyi de seviyorsanız, sabah kalktığınızda ya da öğün öncesinde alınacak olan kahvenin iştahı azaltacağını düşündüğümüzden, sizlere bunu yapmanızı önerebiliriz. Tıbbi açıdan fazla kahvenin, çeşitli sorunları ortaya çıkarabileceğini unutmadan, doğru zamanda tüketilen kahvenin zayıflama konusunda yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz. Tabi içerisinde herhangi bir madde eklenmemesi koşuluyla. Aksi halde kilo vermek isterken, kilo alabilirsiniz.

Önceki İçerikGrip ve Nezle Olunduğunda Neler Yapılmalı
Sonraki İçerikKodlama Dersi Ne Zaman Başlıyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz