Kadın ve Moda

Grip ve Nezle Olunduğunda Neler Yapılmalı

16.01.2016
Grip ve Nezle Olunduğunda Neler Yapılmalı

Grip ve nezle olunca neler yapılmalı konumuz içerisinde oldukça önemli olduğuna inandığımız önerilerimiz yer almaktadır.

Nezle olduğumuzda ya da grip olduğumuzda yapılması gereken davranışlar önemlidir. Çok daha kısa sürede hastalıktan kurtulmak için bu tavsiyelere uymanız gerekir. Şimdi size bu dabranışları sıralamak istiyoruz.

Hem boğaz akıntısı hem de burun tıkanıklığı mevcutsa, antihistaminik faydalı olacaktır. Kırıklık ve ağrı bir arada ise analjezik ve parasetamol faydalı olur diyebiliriz.

Nezle olunduğunda çinko takviyesi olarak 20 ila 40 mg, c vitmini olarak da 1 ya da 2 gram yeterli olacaktır. Tabi d vitamini de oldukça önemli ve ondan da 10-20 bin arası ünite uygun olacaktır.

Burnunuzu ve boğazınızı sık sık temizlemeniz emin olun hastalığı çok daha rahat ve hızlı atlatmanızı sağlayacaktır. Yeterince özen gösterilmediğini düşündüğümüz için bu konuya dikkat çekmek istedik. Ihlamur ve kuşburnu boğazı sıcak ve ıslak tutmak için çok önemli. Gargara için önerimiz ise tuz ve ada çayı karışımı. Balla karabiber ya da balla zencefil de iyi bir seçenektir. Gün içerisinde 3 ya da 5 kez tekrarlanmalı.

Dinlenmek sizi hızlı iyileştirecek ve rahatsızlığı daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır. Uykuya ayrıca parantez açmak gerekir. Uyku çok önemli.

Beslenme konusunda içinizden gelmiyor bile olsa tavsiye edeceğimiz besinleri almanız faydalı olacaktır. C vitamini içeren besinler, tavuk suyu, yumurta, balık, et, havuç içeren kombinasyonlar iyi gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.