Göbeği Eritmek İçin Neler Yapılmalı

0
0

Göbeği eritmek bilindiği gibi oldukça meşakkatli bir iş. Vücudunuzdaki yağlar erise de göbek inat eder. Sizlere yapmanız gerekenlerden bazılarını yazmak istedik.

Göbek eritmek için ne yapmalı sorusunu çoğumuz sorarız ve çok sayıda da cevap alırız. Verilen bu cevaplardan faydalı olduklarını düşündüğümüz bazı davranışları sizlere önereceğiz. Bildiğiniz gibi bölgesel olarak zayıflama konusu oldukça zordur. Konu hakkında çok sayıda tavsiye verilir fakat çoğu zaman yeterli olmaz. Bir kaçını da biz sıralamak istedik ve umuyoruz ki faydalı olur.

Yürüyüş yapmak ancak yürüyüş sırasında da bazı kurallara uymak önemlidir. Yani yapmış olduğunuz yürüyüş tempolu olmalı ve günde atacağınız on bin tane adımın yarısından fazlası tempolu olmalıdır. Yürüyüşü kurallı ve disiplinli bir şekilde yaptığınızda göbeğinizdeki yağların etkilendiğini göreceksiniz.

Meyve yemenin kilo yapmayacağını düşünmeyin. Çünkü üzüm gibi incir gibi meyvelerin oldukça tatlı olduklarını unutmayın. Abartılan meyve tüketimi sizde göbeğe neden olabilir. Akşamları meyve yemenin de kio açısından sorun olabileceğini unutmayın. Kararında, zamanında tüketim yapın ve yukarıdaki örneklerde olduğu gibi çok şekerli meyveleri daha az tüketin.

Alkolün her türü için rahatlıkla göbek oluşumuna zemin hazırladığı söylenebilir. Alkol alıyorsanız ve göbeğinizin eriyeceğini düşünüyorsanız bizce yanılıyorsunuz. Özellikle bazı bünyelerde daha da göbeklenmeye neden olabilir. Bu açıdan tüketim konusunda dikkatli olmanız, yararınıza olacaktır.

Şekerden uzak dururken, çay ve kahve gibi içecekleri de şekersiz tüketmeye bakın. Şeker tüketimin göbek yağlarını tetiklemesinin yanı sıra, diğer sağlık sorunlarına da davetiye çıkarabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Tabi yağ tüketimini de dengelemenizi söyleyelim.

Un ve nişastalı yiyecekler, şekerli ürünler gibi göbeğinize kat çıkacaktır. Fırından mümkün olduğunca uzak durmanızı önerebiliriz. Bunun ne kadar zor olduğunun farkındayız ama göbeğinizle vedalaşmak için özveride bulunmak gerekli.

 

Önceki İçerikKolay Portakallı Kek Tarifi Yapılışı
Sonraki İçerikKolay Donut Tarifi Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz